EU4 - İmparatorluklarınız
Tek ülkede iki VH başarım alayım derken bu kadar yıla kadar oynamanın gerekeceğini tahmin etmiyodum :/

Ekran_Goruntusu_1344.png
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler.
Ara
1.24 gibi yapmıştım epey zor başarımdır bu oyun başı hayatta kalmak çok zor. Son sürümle iyice zorlaştığına eminim. Tebrikler.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(30-06-2019, 22:45)Zebercet : 1.24 gibi yapmıştım epey zor başarımdır bu oyun başı hayatta kalmak çok zor. Son sürümle iyice zorlaştığına eminim. Tebrikler.

Hayatta kalmak yine zordu da. Asıl kanser kısmı trade charterla alınmış toprak için 7 düvelle sürekli savaşmak zorunda kalmaktı. Bir kaç dandik toprak için, Mingle 3 kez, Viyana'dan baltıklara kadar fethetmiş mutant bir Osmanlıyla 2 kez, Spain ve İngiltereyle 1er kez savaşmak zorunda kaldık. :S
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sahi ya öyle dandik bir olay var. Son Rajputana oyunumda ben de uğraşmıştım İspanya ve Portekiz ile. Ben Hindistanı seviyorum en çok vakit harcadığım bölgelerden biri orası. Nagaur reich bekliyoruz artık bunun üzerine.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Görevleri varsa yapılır. Kandy ve Kotte'ye görev de koymamışlar, kendi görevi olmayan ülkelerde oynamak sıkıcı geliyo artık.

Edit: Görevi bırak kendi ideaları bile yokmuş :S
Ara
20190701114444_1.jpg

Son 100 yıl benim açımdan çok güzel geçse de yeni bir sıkıntı oluştu.

Müttefiklerim: Fransa, Palatinate ve İmparator olmak için ally olduğum birkaç küçük devlet
Rivaller: Rusya, Polonya, Danimarka, Avusturya (+Austria PU'sundaki Macaristan)

İmparator oldum (elektörlerin çoğu ile aram iyi) ve Reformları geçirip etrafıma genişleyerek etkimi arttırmak istiyorum ancak:

1)  HRE'de bloblaşan prensler, 3 heretic prens ve İmparatorluk bölgesini elinde tutan dış güçler yüzünden İmparator Otoritesi düşüşte 

2)Polonya ve Avusturya müttefik olduğu ve Fransa savaşıma gelmediği için saldıramıyorum ( amacım Silesya ve İç Polonya'yı ele geçirip hem görevleri tamamlamak hem de İmparatorluk Otoritesinin yükselmesini sağlamak)

3) Saldırarak bir çok prenslik salabileceğim devletlerle ya elektörlük dolayısıyla müttefikim ya da bu devletler Fransa ile müttefik (Bohemya, Palatinate, Frankfurt vs.)

Bu durumda nasıl bir yöntem izlemeliyim?
Ara
20190702144154_1.jpg

20190702144158_1.jpg
Doğuya doğru çokça genişledim. Amacım oyun bitmeden Bohemya topraklarını ve Alman topraklarını kurmak. Tek sıkıntı Fransa ile müttefik olan Bohemya ve HRE üyeleri.

Tam Avusturya'yı zayıflattıktan sonra İspanya tahtı için Avusturya ile aramda Succession War çıktı. Eğer savaşı kazanırsam (büyük ihtimal kazanacağım) Avusturya'yı böleceğim ve bu beni çok rahatlatacak.
[+] 1 üye FokluGeneral nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
imparatorluklar degilmi buranın başlıgı 300 400 devli devleti reklam edıyorsun 3 gundur :d
Ara
HRE imparatoru işte :D
Ara
(02-07-2019, 15:02)alemdarpasa : imparatorluklar  degilmi  buranın başlıgı 300 400 devli devleti  reklam edıyorsun 3 gundur :d

Valla 900 küsür devli bir ülke oldum bir de ne yazık ki forumun çoğunluğu gibi büyük fetihler yapabilecek kapasiteye daha erişemedim  :anguished:
Ara
(22-06-2019, 13:08)Lothebork : Nevers oyunum. Polonya, Macaristan ve Bohemya marchlarım. Portekiz ve Papalık müttefiklerim. Osmanlı, Aragon ve İsveç karşımdaki en güçlü ittifak.

eu4_5.png

eu4_map_NEV_1815_11_02_1.jpg

kullandığın grafik modu nedir sınırlar çok net ve yumuşak gözüküyor
Ara
@SU4PRE4M4E https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=253263609
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-07-2019, 23:08)Lothebork : @SU4PRE4M4E https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=253263609

bi ayarı bişey değiştirmişsin bende de var hiç böyle durmuyor yazılarda değişmiş hem sende
Ara
Uzun zamandır EU4 oynamıyordum. Şuan neredeyse tüm HRE bana karşı koalisyonda müttefiklerim Avusturya(Pu'ları Bohemya,Macaristan),Moskova,Memlükler. Sizce Roma kurabilirmiyim? Amerika ve Brezilyada ufak kolonilerim var. Yavaş yavaş kolonileşiyorum. Fransa'yı Pu'ya alacağım diye 12 tane borç aldım zar zor toparlandı ülke. İngilizin kıçkırık ordusu Fransızı zar zor durdurdu. PU alınca Fransa'yı direk Ulster'ı vasal alıp tüm irlandayı ona yedirdim annexledim. Ayrıca Sicilya'da vasalım.
r08Jm1.png
kMLXry.png
Ara
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=512653910 @SU4PRE4M4E
Ara
20190704153706_1.jpg

Sonunda bitirdiğim Brandenburg - Prussia - Germany oyunu. Son 50 yılı blob kıvamında oynamam sayesinde 3000 dev ile 2.Great Power oldum
(Ayrıca Switzerland ve Kiev Vassal, İspanya PU)
[+] 2 üye FokluGeneral nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
7BXQLl.png
[+] 1 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yGopON.png
Şuraya bir Almanya bırakalım :d
[+] 1 üye BATUPY nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190705140823_1.jpg

20190705141016_1.jpg

20190705143355_1.jpg

20190705143754_1.jpg
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.