EU4 - İmparatorluklarınız
Abiii deliriyorum zevkten ahaha evde çığlık atıyorum. İngiltere tuhaf bir şekilde güneyden sokuldu bize, 2-3-11'di techler, dini reform eder etmez 9-9-11 oldu, artan puanlarla da ben kendim teknoloji atlayıp 12-12-12 ile Avrupayla aynı teknoloji seviyesine ulaştım ahaha. Gelir -4'ten +18'e ulaştı. Great Power bile olduk. Yani ben bu kadar basit olacağını zerre düşünmüyordum. Hatta kara kara 2 idari teknolojiyle ne halt yiyeceğim ki ideaları nasıl açacağım falan diyordum ama şu an resmen şok oldum. Belki de bilen biri şu an idea açacak kadar dahi monark puanı saklamış olurdu zira ben hunharca dev kastım. Bilmiyorum belki enstitü benimseme konusunda faydası olmuştur onların da. Malum enstitüleri de reform sırasında benimsiyorsunuz. Neyse, şimdi yiyorsa gelsin o İspanyollar bakalım. Yalnız İngilizlerin güneyden sokulması cidden tuhaf değil mi.

VMkRRv.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Zebercet el dorado varmı ?
Bu ülkelerle oynamak için bu DLC lazım diye biliyorum.Bende bu DLC yok bi kaç kere amerikadan oynamak istedimde oynanmıyor yani :D
Ara
Sübaşı El Dorado var. Hatta alakalı mı bilmiyorum ama Conquest of Paradise da var. Gerçi sanırım o Kuzey Amerika kabileleri için gereken bir dlcymiş tam emin değilim.

Sınırları kapattıktan sonra koloni kasıp enstitüleri bekliyorsunuz. Malum son enstitü 1700'de çıkıyor. O zamana kadar lay lay lom oynadım biraz, nasılsa bu saatten sonra kimse salça olmaz dedim, yalnız 1720 gibi oyun artık oynanmayacak hale geldi çünkü fps 5-10 arası gidip gelmeye başladı. O an bir de İspanya savaş açınca tuz biber oldu. 10 fpsde ne olduğunu anlamadığım savaşlar verdim. Baktım olacak gibi değil Panama topraklarını verip gönderdim. 10 sene sonra gene saldırdılar gene toprak verdim. Sonra tekrar. En son savaşı açtıklarında ise ben son Güney Amerika toprağına da koloniyi atmıştım. Aslında başarım daha önce açıldı, core province şartı yok, sınırları kapatmanız yeterli, içerdeki kolonileştirilmemiş arazileri de sayıyor ancak göze hoş gelmesi için tüm toprakları kolonileştirmeye çalıştım. Genel olarak keyifli bir oyun olsa da bu frame düşüşleri 1700'lerden sonra oyunu mahvediyor. Başım çatladı hemmen uyuyacağım. Herkese hayırlı bayramlar bu arada. :closedtongue:

7NlLj5.jpg

gW7GQ3.jpg
[+] 3 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-08-2017, 16:56)PashaZade : Sınırları açabilirsin pek fazla etkisi olmaz performansın üzerinde ve daha iyi gözükür.

Belki insanlar böyle seviyor ?
Ara
england.png

1485 yılında 40.000 kişilik İngiliz ordusu Paris'te konaklıyordu...
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lnk4pV.jpg
Bu ise benim incam.İlk defa incaları denedim.Güzel oyundu(Ironman)
[+] 4 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Serdengecti1 Neden kuzey amerikada south america yazıyor?
Sic Parvis Magna
Ara
Bilmiyorum.Başkentimi havanaya aldım öyle yazdı.Bug sanırım
Ara
One_Night_in_Paris.jpg

Paris'te bir akşam.

gWdMN5.jpg

Ara
C0161593BB2C88470DE0C65CABABE63F18AC9CBC

İtalya kurma çabaları :)
[+] 1 üye SiwasL58 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mogollardan Yuan'a
Başlangıc zor oldu,bagımsızlık kazanınca 2 savasta Mınge toprak vermek zorunda kaldım.Asyada ugrasırken arkadan Osmanlı daldı atlı birliklerimiz sayesinde war rp kazanarak barıs yaptık.İlerde güclenınce Osmanlı ile müttefik olduk hanedanım osmanogluna geçti :D Daha da ilerde müttefik bozulunca Osmanlıya dalıp grain topraklarını aldım sadece.YN1jm6.jpg
dG6Wm4.jpgN1y9mO.jpg
[+] 4 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu hordelarla oynamayı bir beceremedim ya.
Ara
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/u...4405632B7/ ilişki durumu

buda siyasi harita

https://steamuserimages-a.akamaihd.net/u...FB77304A9/
Ara
514574D981BD6D48A2109F9109B0AED54C8BE7A609A84F131E8FFE3D1642F7280E93FAAC5DB7BD0F

Amaç İtalya kurmaktı :D

Avusturya fazla oyaladı :D
[+] 2 üye SiwasL58 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ordu bir çine bir osmanlıya götürmekten mal oldu ama yine de güzel oyun oluyor
rJBEOa.png
Ara
(07-09-2017, 22:40)Serdengecti1 : Ordu bir çine bir osmanlıya götürmekten mal oldu ama yine de güzel oyun oluyor
rJBEOa.png

Bence Nogai'ye saldırman ya da Dost alman lazım Rusyayı engellemek için. Onun dışında Alman Prensliklerinden bir iki tanesini müttefik alarak Almanyanın kurulmamasını sağlayabilirsin ya da bir tane dost alıp Almanya kurdurup Rusya için savunma olabilir ama unutma Bohemya Almanyayı kuramaz çok iyi oynamışsın bu arada bir de Ruthenia nasıl bir ülke ilk defa gördüm doğrusu
Ara
(07-09-2017, 22:40)Serdengecti1 : Ordu bir çine bir osmanlıya götürmekten mal oldu ama yine de güzel oyun oluyor
rJBEOa.png

Sınırlar çok hoş geldi gözüme. :D
Ara
dGdoK5.jpg
MbXrVK.jpg
dY9lTs.jpg
L0ivvy.jpg
sKfw1j.jpg
lD2YFz.jpg

Devam etmenin bir anlamı yok çünkü toparlayabileceğimi sanmıyorum.İngiltere yüzünden hem aragon gidecek hem de iber yarımadasına gelecek.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Ordu sayın aragona göre aşırı düşük. Biraz asker basarak rahatlıkla o özgürlük isteği düşer. Özgürlük isteği 50nin üstüne çıkınca dışardaki devletlerden bağımsızlığına destek de alabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
Niye desicionla otomatik ilhak etmedin ki otomatik? Çok kötü bir oyun olmuş.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.