EU4 - İmparatorluklarınız
BFF0B239EB2611970E0CC7FB68939D390C4E4119

Bu da benden gelsin.Versiyon 1.22.1 den yarım kalmış Brandenburg-Prusya oyunum.Sağolsunlar yeni versiyon çıkınca save baya çöp oldu eski versiyonlarda bile gözükmüyor, bu görüntüyü almışım paylaşayım dedim.
Kongo seferine hazırlanırken kapatmıştım oyunu, amaç Afrika'yı tek çatı altında birleştirip Rusya sınırını da traşlayarak oyunu bitirmekti.Tabi Amerika yerlileri için de Ming ile kapışacaktım.Ayrıca resimde Hre İmparatoruyum tek üyesi olarak.Dismantle çekmek için savaş açarken son 2 elektör sağolsun beni İmparator seçmişti bende öyle kaldım.Toprak ekleyerek son reformda bırakmıştım.1821 de son ay geri kalanları ekleyip Hre olarak bitirmeyi düşünüyordum, kısmet olmadı.

Ayrıca bu oyun 'Alman kültürü dışına çıkmayacağım' mottosuyla başlamıştım.Oradan buradan 1-2 toprak gelirken bir anda bu halde buldum.Bu genişleme de son 100-150 yıllık periyodun eseri.Oyun başından itibaren genişlemeye yönelik oynansa wc mümkünmüş.Hoş 100 abso ile her devletle wc mümkün.Bir daha Brandenburg oynarsam wc için oynarım herhalde.
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lübeck ve İstanbul'daki ticaretleri niye aktarmadın merak ettim.
Sic Parvis Magna
Ara
Channel a taşımak hep aklımdaydı ama Dutch Revolts yiyince Hollanda'dan verim alamadım.Britanya'yı da annexlemeyi düşünürken rival olarak succession war ına katıldım ve pu aldım.Böyle böyle ertelendi, resimde muhtemelen Britanya ilhakından sonra resimden sonra Lübeck'i taşımışımdır muhtemelen,şu sıralar ticaretle de pek uğraşmadım 20 tane merchant var zaten onun yerine truce larla ilgileniyordum.Ülke genel olarak production devletiydi, İstanbul dikkatimi bile çekmedi, en son ticaret aylık 1k getirince açıp tüccar ekranını da uğraşasım gelmedi zaten son dönemleri oldukça sıkıcı alt f4 çekmemek için zor tutuyordum kendimi bir de tüccar değişimiyle uğraşılmaz :D.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
mJ8E04.jpg
By98kL.jpg
Daha önce attigim oyunun devami.Hedefim 1k balance'yi aşmaktı ama kötü eventler dolayisiyla olmadı.Genel olarak eglendigim oyundu.
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Genel olarak benim için zorlu bir oyun oldu. Koalisyon saldırıya geçti onları temizledim müttefiklerle o sırada Eflak Moldovya'ya saldırıyordu ona yardım ettim  (kale düşürmesinde ortak düşmandı)ve Eflak Moldovya'nın 1 toprağını bıraktı. Moldovya'da bağımsız olup Polonya'ya saldırmıştı :D Neyse koalisyonu dağıttık ama borç içindeyiz, zaten Osman'da güçlenmiş Memlük'ü ve Karaman'ı saldım dostluktan. Hemen ardından Osmanlı ikisine saldırdı. Biraz Toparlandıktan sonra Brandenburg Litvanya'ya saldırdı ve benim önümü kapattı. Aşırı sinirlendim oyunu kapatacaktım. Bu olaydan sonra Brandenburg'u dostluktan attım. Sonra Macar ve Avusturya'ya ben Fransa ve Savoy saldırdık biz bu saldırıyı yaparken din ligleri çıktı. Bizim savaşımız bittikten hemen sonra Savoy'da bir lige girdi. Fransa ve ben tarafsız kaldık. Protestanlarda Rusya, Osmanlı, İsveç ve Danimarka dörtlüsü vardı Katoliklerde ise Brandenburg Büyük Britanya ve İspanya güçlüydü. Ben de o arada toparlanmaya çalışıyordum. Savaşı Protestanlar kazandı ve KRİ'nin dini Protestan oldu. Bir baktım İmparator olmuşum topraklarımın çoğusunu imparatorluğa geçirdim iyi bir şey mi kötü mü bilmiyorum. Sonra da Brandenburg'a saldırdım ve Prusya için gereken toprakları ele geçirdim ve şuan ki durum

Not: Batu ismini Oyun verdi :D
Ara
Kuzey Almanya dışında Prusya görmek istemiyorum bro.
Sic Parvis Magna
Ara
O değilde Cermen Konfederasyonu ne zevksiz isimdir arkadaş. Hayır ne yani tek şehirden ibaret bir devlet o devirde kendine Cermen Konfedarasyonu derse millet güler sadece. Yani şimdi günümüzde Makedaonya'nın ismini Avrupa Konfederasyonu yaptığını düşünün ne garip oldu değil mi? Yani koca koca koalisyonlarla uğraşıp buram buram terleyip tüm Almanya'yı özgürleştirdikten sonra kendine Almanya diyeceksin ki anlamı olsun. Heyt be ne kastım ama diyesin bir cıgara yakasın falan. Yoksa Brandenburg gel brandenburg git o kadar prestij eksisi yiyerek Protestan olmakla da uğraşmazsın.

Neyse zevkler renkler tarzı klişe cevap verecek arkadaşlara şimdiden zaten kendi fikrimi belirttiğimi hatırlatırım.
Ara
(14-09-2017, 22:07)MelaRossa : O değilde Cermen Konfederasyonu ne zevksiz isimdir arkadaş. Hayır ne yani tek şehirden ibaret bir devlet o devirde kendine Cermen Konfedarasyonu derse millet güler sadece. Yani şimdi günümüzde Makedaonya'nın ismini Avrupa Konfederasyonu yaptığını düşünün ne garip oldu değil mi? Yani koca koca koalisyonlarla uğraşıp buram buram terleyip tüm Almanya'yı özgürleştirdikten sonra kendine Almanya diyeceksin ki anlamı olsun. Heyt be ne kastım ama diyesin bir cıgara yakasın falan. Yoksa Brandenburg gel brandenburg git o kadar prestij eksisi yiyerek Protestan olmakla da uğraşmazsın.

Neyse zevkler renkler tarzı klişe cevap verecek arkadaşlara şimdiden zaten kendi fikrimi belirttiğimi hatırlatırım.

Ne demek istedim tam olarak anlamadım ama Balkanların çok büyük bir kısmı bende küçük derken ne demek istedin anlamadım ?
Ara
24px-Coptic.pngKIPTİ OSMANLI24px-Coptic.png

Merhaba Avrupa... c:

ECF78B21A03BCDD2BE0F17F0D1A7BDA087F694E1
Ara
+13% misyoner gücü ♥

1A1702B45B5EAF3E8F918800159EE482E25D385E
Ara
(15-09-2017, 18:48)Dionysos :
+13% misyoner gücü ♥

1A1702B45B5EAF3E8F918800159EE482E25D385E

Ne kadar sürdü dönüşüm?
Ara
Süresini hatırlamıyorum fakat çok kısa sürede dönüşüyorlar.
Dini fikir grubunu açtım. En sonlarda Deus Vult CB'si gelince herkese çat çat çat saldırabilme şansın oluyor ama AE'yi unutmamak lazım...
Ara
Muslumanliktan cikinca osmanli yonetim bicimi gidiyor diye biliyorum
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
Evet gidiyor ama olsun bunun yanında bir çok artı da kazanıyor.
Birincisi zaten avrupadaki devletler ile ilişkin iyileşiyor, müttefik olabilme şansın oluyor, pu alma şansın oluyor...
Kıpti merkezlerini alırsan da ekstra bonuslar kazanabiliyorsun.

LOok5a.jpg

Not: Ufak bir bilgilendirme yapayım, bu fotoğrafı internetten aldım çünkü oyunumda bunlardan üç tanesini (misyoner gücü, core yapma bedeli, disiplin) aldım bu yüzden hepsini bir arada gözükmüyordu. 1.22 sürümünde disiplin +5 değil +2.5 geliyor.
Ara
RObk0Z.jpg

Floransa - Toskana - İtalya - Roma
Ara
(16-09-2017, 17:05)ragnarl7 : Floransa - Toskana - İtalya - Roma

Rusya kurulmamış o daha güzel :D
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
1750 de pu düştü bana öncesinde de kuramamış.
[+] 1 üye ragnarl7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tunus ile kazandığım 5 başarım ve Endülüs İmparatorluğu

1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
[+] 1 üye Furkovic nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
jQLrDW.jpg
Ara
Custom Nation
Ülke Göztepe
Türk kültürü
Batı Teknolojisi
Dinim Coptic

Kahpe İtalyanları Kıbrıs'tan atacağız.

zJgo8j.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.