EU4 Kapanma Sorunu
#1
Arkadaşlar EU4'te baya uzunca bir süredir bu sorunu yaşıyorum. Oyunu başlattıktan sonra singleplayer veya multiplayer herhangi bir oyuna giriyorum, oyunu 40-45 dakika oynadıktan sonra ise oyun hiçbir hata vermeden kapanıyor. 
       Oyunum orijinal, hiçbir mod kurulu değil, 3 tane orijinal dlc'ye sahibim fakat dlc'leri almadan önce de vardı bu sorun. Oyunu silip yüklemeyi, oyunu silip hatta üzerine belgeler>Paradox Interactive>Europa Universlais 4 vb. tüm dosyaları silip oyunu tekrar yüklemeyi, Steam'i kapatıp açmayı, Steam'i görev yöneticisinden kapatıp açmayı, oyun dosyalarını doğrulamayı, çözünürlüğü azaltmayı, ağaçlar ve ırmaklar gibi özellikleri kapatmayı, oyunu pencerede oynamayı denedim. Steam'i ve oyunu hep orijinal tutuyorum.
       Bazı arkadaşlar bilgisayarım 32bit işletim sistemine sahip olduğu için kaynaklanabileceğini söylediler fakat oyun eskiden minimum 32bit işletim sistemi istiyordu diye hatırlıyorum ve bu sorun bende o zamanlarda da vardı. Diğer sistem gereksinimlerim de oyun için yeterli.
       Belgelerimde logs>error kısmında belki sorunun sebebi ve çözümü yatıyor olabilir fakat ben pek anlamadım neler döndüğünü. Anlayanlara duyurulur.
       Diyeceksiniz "E kardeşim bunları denediysen ve hala sorun yaşıyorsan git köşede ağlayadur.". Ben yine de bir ümit forumda bir bilene rastlarım diye yazıyorum.
       
                                                                                                                                                                                  Saygılar
Ara
Cevapla
#2
32 bit desteği kalkıyordu diye hatırlıyordum.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
Ara
Cevapla
#3
"Bazı arkadaşlar bilgisayarım 32bit işletim sistemine sahip olduğu için kaynaklanabileceğini söylediler fakat oyun eskiden minimum 32bit işletim sistemi istiyordu diye hatırlıyorum ve bu sorun bende o zamanlarda da vardı. Diğer sistem gereksinimlerim de oyun için yeterli."

Yani sorun bundan kaynaklı değil demek değil mi?
Ara
Cevapla
#4
Yani evet.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.