EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Cadılar bayramı indiriminden Art of war Dlc'sini aldım. Dlc'nin eklediği şeylerde belirlediğimiz bir bölgede istediğmiz bayrağa vs. sahip bir vassal yapabiliyormuşuz sanırım. Eğer doğruysa nasıl yapılıyor.
Ara
O vassal değil cilent statedir ve yanılmıyorsam 23 . Diplomotic techten sonra uapabiliyorsun
Ara
Yeni DLC fiyatı belli oldu mu?
Ara
31 tl
Ara
Selamlar,

Ben oyunu yaklaşık 700 saat oynamış biri olarak bu Steam' deki global başarılarda başarı elde edemiyorum. İlk zamanlarda 3 başarı aldım. Sonra gerisi gelmedi.

Ne yapmam lazım acaba?

Tüm başarımlar: 255 

Başarım ilerlemeniz: 3 / 255 (1%)
Ara
İronman oynamalısın ona rağmen oyuna başlarken kırmızı gösteriyorsa lucky nations gibi şeyleri historical yapmalısın onun dışında bilmiyorum.
Ara
Aynı zamanda oyun içerisinden sağ üstte oyunun başarım almaya uygun olup olmadığını ve uygunsa hangi başarımda ne kadar ilerleme katettiğini görebilirsin.
Custom nation olarak kurduğum ülke ile enstitüleri benimsemede ve bundan dolayı teknoloji atlamada sıkıntı çekiyorum. Bir kaç rehbere baktım ancak tek çözüm dev basmak mı? Basıyorum yine de benimseyemiyorum. Bir çözüm yolu var mıdır?

Ara
Benimseyene kadar dev basman gerekiyor
Ara
Olay orayı yarıya kadar doldurmak değil tamamen doldurmak yoksa okadar dev basman hiç bir işe yaramaz oraya daha çok basıp tamamen benimsettiğin zaman topraklarının geri kalanına yayılır paran yeterliyse embrace edersin
Ara
Western değil de yerli bir ülke kursaydın reform ederken komşundaki tüm enstitüleri beleşe alıyorsun. Yine reform olduğun komşunun tech seviyesine göre tech atlıyosun. Yoksa oturup dev basıcaksın başka çare yok.
Sic Parvis Magna
Ara
Dev basarak Matbaa hariç diğer ikisini benimsedim, teknolojik açıdan Avrupa 15 iken ben 12'yim. Teknolojiyi yerli olarak ayarlasaydım yüksek ihtimalle İspanya beni deferdi.

Neden bilmiyorum ama bir süre sonra oyundan soğumaya başlıyorum. Aradığım o hazzı bulamıyorum ülkelerde.
[+] 1 üye Dionysos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Amerika kıtalarında belli bir sayıdaki yeri koloni yaptıktan sonra ayrı bir koloni devleti oluşuyor ama Afrika'da bunu yapamıyorum? Sebebi nedir?
Ara
Afrika da ticari sirket kurabiliyor sun, ya da state yapabilirsin. Sebebi muhtemelen anakara olmasından dolayı
Ara
Afrika'da koloni devleti kurulamıyorsa bu başarımı nasıl yapacağız?

"Not so sad a state...
As Portugal, have a colony in Brazil and in Africa."
Ara
(16-11-2017, 13:02)Wilhelm : Afrika'da koloni devleti kurulamıyorsa bu başarımı nasıl yapacağız?

"Not so sad a state...
As Portugal, have a colony in Brazil and in Africa."

Have a colony diyor. Have a colonial nation demiyor. Koloni kurman yeterli, devlete dönüşmesine gerek yok.
Sic Parvis Magna
Ara
Cradle of Civlizations sürümünde Aq Qoyunlu olarak Hristiyanları döndürmek için hangi idea daha avantajlı? Humanist mi Religious mı? Religious'ın bir CB avantajı var, onun dışında aynı herhalde?
Ara
(25-11-2017, 15:50)alpth : Cradle of Civlizations sürümünde Aq Qoyunlu olarak Hristiyanları döndürmek için hangi idea daha avantajlı? Humanist mi Religious mı? Religious'ın bir CB avantajı var, onun dışında aynı herhalde?

Humanist ile tölerans gösteriyorsun, religious ile +3 missionary strength / +1 missionary alıyorsun ve daha rahat çeviriyorsun.
Ara
Ara ara oynarım yıllardır. Son çıkan dlc işine bulaşmadım. Son sürüm 1.23 mü ne . Kullandığım modlardan mı yoksa bug mı var anlamadım. Sizde de sailors sürekli azalıyor mu ? Gemiler ticaret yaptıkça sürekli azalıyor
Ara
Gemileri görevlere verdiğinde (ticaret yaptırmak da bir görev) belli oranda sailor harcıyor aylık.

Ticaret gemisi başına 1 sailor.

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.