EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Ticareti sana akan bölgelere genişlemek, territoryleri state yapmak, otonomi düşürmek.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yeni günlük ne zaman yayinlanacak
Ara
Gelecek ay hatta gelecek yıl da denebilir.
Sic Parvis Magna
Ara
Selam.

Trade Companylerin bulunduğu bölgeler territory sayılmıyor
Diye biliyordum ama nedense sayılıyor. Bunun normali böyle mi
Yoksa ben mi yanlış yapıyorum
Ara
Territory sayılıyor ama oraları trade companye verdiğin için territorylerin aksine %75 otonomi yerine normal state gibi hatta daha çok gelir elde ediyorsun. Yanlış da hatırlıyor olabilirim tereddütlerim var ama.
Sic Parvis Magna
Ara
Arkadaşlar bu soruun cevabı acil lazım, bir saate oyuna giricez.

Arkadaşla oyuna başlamıştık 6 dlc vardı ilk 6 dlc sonra ben gittim kalanlarını da aldım.

Oyunda save i tekrar açtığımda tüm dlcler aktif olursa oyun bozulur mu yoksa aynen devam eder mi?
Ara
Save ironman ise achievement alma kapanır, onun dışında normalde bir sorun olmaması lazım.
Ara
ironman oynamıyoruz ya. Ben de mantıken bir şey olmayacağını düşündüm ama emin olamadım. Teşekkürler.
Ara
Oyunda mütto olduğumuz devletler ae kaça gelince müttoluğu kırıyor?

Bohemyanın trustını 75 e mi 80e mi ne çıkardım buna rağmen ae 120-130 civarına gelince kırdı. Kırdığı için de koalisyon yedim. Bilen var mı? Bozulmaması için başka ne yapılabilir ilişki geliştirmekten başka?
Ara
@alpth

Müttefiklik bozulması AE seviyesinden ziyade ilişki seviyesi ile alakalı, belli bir seviyenin altına düştüğünde müttefiklik otomatik olarak bozulur -10 ile -30 arası bir seviye olması lazım yanlış değilsem.
WhaW8Am.gif
Ara
(17-12-2019, 23:04)PCOyun : @alpth

Müttefiklik bozulması AE seviyesinden ziyade ilişki seviyesi ile alakalı, belli bir seviyenin altına düştüğünde müttefiklik otomatik olarak bozulur -10 ile -30 arası bir seviye olması lazım yanlış değilsem.

Hmm. O ilişki seviyesine getiren de zaten ae oluyor. Anladım. Peki müttomla 100 ilişki geliştirebilmemin sebebi nedir? Zaten standart ilşki geliştirme seviyesi 100 puan değil mi?Vassallarda ve müttefiklerde bu daha fazla değil mi? 100 ilişkiden daha fazla geliştiremediğim için - ye düştü.
Ara
(17-12-2019, 23:23)alpth : Hmm. O ilişki seviyesine getiren de zaten ae oluyor. Anladım. Peki müttomla 100 ilişki geliştirebilmemin sebebi nedir? Zaten standart ilşki geliştirme seviyesi 100 puan değil mi?Vassallarda ve müttefiklerde bu daha fazla değil mi? 100 ilişkiden daha fazla geliştiremediğim için - ye düştü.

Sadece sana bağlı olanlarla 200 ilişki geliştirebilirsin müttefikler ile ise diğer her ülke gibi en fazla 100 olur. Ama daha fazla ilişki geliştirmek için, geçiş verme(10 ilişki), evlilik (25 ilişki), para gönderme (en fazla 25 ilişki) yada Greap Power isen Influence Nation (25 ilişki) kullanabilirsin.
Ara
Arkadaşlar Avusturya ile kısa vadede Hre uzun vadede wc yapmaya oynuyorum, yıl 1500 3. reforma yaklaştım ve 1510'da macaristan'ı annexlicem. Tek sıkıntı religious turnoil başladı ve fransa'ya ve cw'a doğru epey genişledim. Dibimde religious center var, toprakları zamanında convert edemem. Religious idea henüz bitmedi bu arada. Sorum ise şu, protestan olmamın imparator olarak bana nasıl bir zararı olur? Disasterı yemeli miyim yoksa protestan mı olmalıyım sizce, ne dersiniz?
Ara
Protestan olursan HRE imparatoru olmaktan düşersin din savaşını kazanıp yeniden imparator olman gerekir ki bu olana kadar bir sürü emperor authority kaybedilecektir. Kaçınılmaz olmadığı sürece Protestanlığı basgirman daha iyi olur.
Ara
Pu sahibi katolik bir ülkeyle oynarken sünni olursam ne olur? Pu düşer mi yoksa devam eder mi?
Ara
March nedir?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Vassalın daha savaşa yönelik uzun vadeli kullanıma yatkın türü. Daha güçlü asker, daha az özgürlük isteği gibi avantajlara karşı annexleyemiyorsunuz.
Sic Parvis Magna
Ara
Bir şehri hıristiyan yapmak istiyorum ancak avrupa kıtasında hiç hristiyan kalmadı ve matba enstutusu açılmadı maraşın protestan yada reforme olmasi lazım nasıl yapicam
Ara
(26-12-2019, 22:24)kralılgaz : Bir şehri hıristiyan yapmak istiyorum ancak avrupa kıtasında hiç  hristiyan kalmadı ve matba enstutusu açılmadı maraşın protestan  yada reforme  olmasi lazım nasıl yapicam

Konsol komutları olmadan belirtilen şartlar altında durum mümkün gözükmüyor. Bu yüzden, Reform [Şehir ID] komutu kullanılabilir. Şehir ID'sini görmek için de debug_mode komutunu kullanabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Teşekkürler
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.