EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Tüm elektörlerin ve İmparatorunun başkentini işgal edince Dismantle Hre butonu açılacaktır.Elektörlerin birkaçıyla dost olup savaşa girersen onların başkentinin işgaline gerek kalmaz.En uygun zamanlar Din Savaşında lider olduğun zaman veya hemen Din Savaşı sonrası az elektör varken işini bitirmek.
Ara
VrmNzB.jpg

Aynı anda disaster olamaz diye biliyordum yukarıda 3 tane aynı anda diye gösteriyor. Ayrıca hre imoaratoruyum revo olursam gider mi?
Ara
İmparatorluk gitmez.Disaster olayını yanlış anlamışssın.Mesela Internal Conflicts disasteri gerçeleşirken diğerleri iptal olur.Yani süreç %100 olduktan sonra
Ara
Yani hala revo olsam da hre ye imparator olmaya devam edebilirmiyim?
Ara
Rev olursan cumhuriyet olacağın için imparatorluğun düşecektir.
Ara
Hre manpower a baya bir katkı sağlıyor revo olmak da %10 moral veriyor minimum 60-70 yıl hiç durmadan savaş yapacağımı varsayıyorum hangisini seçsem ki :) Ekonomi çok sağlam bu arada gerekirse tüm orduyu paralı dizerim. Yardımlarınız için teşekkürler :)
Ara
Oyun açıldıktan sonra ülke seçme esnasında, herhangi bir ülkeye tıkladığım vakit oyun yavaşlıyor, kasıyor. Sonra düzeliyor fakat bu kısa süreli kasmanın sinir bozucu olmasının yanı sıra anlamsızca olması beni daha da çok rahatsız ediyor. Bu sorunun nedeni ne olabilir? (4 tane mod aktif durumdadır.)
Ara
Eski kayıtları sil.
Ara
(18-04-2018, 16:58)altnkurt : Oyunda eski versiyonlarda müslümanlarda falan da PU olayı vardı yanlış hatırlamıyorsam. O zamanlar da hristiyan müslüman evliliği olmuyodu diye hatırlıyorum.

PU ne?
Ara
Kişisel birlik/ Personel Union
Sic Parvis Magna
Ara
benim client state bile revo oldu bir ben olamadım. Revolution disasteri başlamış diye gösteriyor ama hiç artmıyor borç çektim önce - stabilitye düşürdüm şimdi 0 a yükselttim olmuyo nasıl yapıcam yardım eder misiniz?
Ara
Revolution disasterını arttırmak için yapabilceğin 7 şey var bunlar sırasıyla; iflas etmek,savaş yorgunluğunun 5´in üzerinde olması,prestijin 0´ın altında olması,en az 10 borcun olması,en az 25 borcun olması(bu ikisi stacklenmiyor diye hatırlıyorum.),absolutism 70´in üzerinde olması,absolutism 80´in üzerinde olması.(gene bu ikisi stacklenmiyordu.) Bunları birini yapman bile aylık artışı arttırır.Tabi aspiration of liberty ile revolution disasterlarını birbiri ile karıştırmamak lazım.Eğer sadece birini aktif etmek istiyorsan aydınlanma enstitüsünü benimsememen lazım.Böylelikle revolution disasterı tek başına aktif olabilir.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Teşekkürler. Aydınlanmayı benimsedim ama 2 side aktif gözüküyor ama ikiside artmıyor.

Edit: İflas edince ne oluyor? hiç etmedim bilmiyorum
Ara
@Menars'ın yazdıkları aylık artıran etkenler stabilityi 0'ın altına düşüreceksin disaster başlayacak sonra liberty disasteri olmasın diye revi hızlandırman gerekiyor bunun için de prestiji eksiye düşürebilirsin borç çekebilirsin 25 tane abso zaten 80 olmuştur muhtemelen o döneme kadar. War exhaustion yapmak biraz zor zaten çok da gerek olduğunu düşünmüyorum küçük bir ülke değilsen zira büyük bir ülke isen rev olayım derken çok fazla isyanla karşılaşabilirsin.
Ara
azm7nz.pngBüyüklük bu kadar ama yakın zamanda bayağı bir isyan bastırdım.

25 Borç çeksem çok fazla faiz geliyo.

rOnGNm.png
Ara
İtalya'sın sen ödersin borçları.
Ara
Bunların dönüştürmeye çalıştıkları revolutionary republic değil miydi? Bende constitual republice geçmeye çalıştıkları yazıyor.

İsyan çıkınca -3 stability e düştüm şimdi bir event geldi yüzde 33 şansla 1, yüzde 33 şansla 2, yüzde 33 şansla 3 stability gelcek diye 3 stability geldi 
ne ballıyım be :)
Ara
Osmanlı ile bir HRE şehri alsam bana ne gibi etkileri olur?

Bir de aramın iyi olduğu, tam vassal olarak düşündüğüm Tunus’ un devop. 100’ den fazla çıktı. O yüzden vassal yapamadım. Bunun bir çözümü yok mu?
Ara
1 yada 2 kere saldırıp savaşta zorla vassalyabilirsin. İlk başta zorla vasalladığın için ilişkin çok düşecektir ama sonra toparlayabilirsin. 100 devi geçince diplomatik olarak vasallamak zor oluyor.
Ara
Ben
women in history

Star and crescent

Horsemen of the crescent unit pack

Dlc'lerine sahibim bu dlc'ler neye yarar?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.