EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
hiç demiyorsunuz too many territories sebebiyle var olan corruption en fazla 0.80 oluyor diye. Gene de 50 dükamı bu saçmalığa vermek hoşuma gitmese de bir nebze kabul edilebilir oldu öğrenince.
Ara
Ordaki sıkıntı too many territories 0.80 corruptionda sabitlense de ülke büyümeye devam ettiği için corruptiona ödediğin para ne yazık ki artmaya devam ediyor.
Sic Parvis Magna
Ara
(19-04-2019, 05:17)altnkurt : Ordaki sıkıntı too many territories 0.80 corruptionda sabitlense de ülke büyümeye devam ettiği için corruptiona ödediğin para ne yazık ki artmaya devam ediyor.

hmmmmm. Kötüymüş.

Bu arada bir sorum olacak arkadaşlar;

Benim ordumun morali 5.4 ama Avrupalılarınki 6.4 genelde. Aynı teknoloji seviyesindeyiz. Savaştık mı iki katım orduyu tokatlıyorum 1e 5 kayıp oranıyla ama nedense benim moralim çok düşük. Kalite ideam da var oysa? Sebebi ne olabilir?
Ara
(19-04-2019, 05:30)alpth :
(19-04-2019, 05:17)altnkurt : Ordaki sıkıntı too many territories 0.80 corruptionda sabitlense de ülke büyümeye devam ettiği için corruptiona ödediğin para ne yazık ki artmaya devam ediyor.

hmmmmm. Kötüymüş.

Benim ordumun morali 5.4 ama Avrupalılarınki 6.4 genelde. Aynı teknoloji seviyesindeyiz. Savaştık mı iki katım orduyu tokatlıyorum 1e 5 kayıp oranıyla ama nedense benim moralim çok düşük. Kalite ideam da var oysa? Sebebi ne olabilir?

kalite ideası moral vermez ayrıca ülkelerin kendine özel idealarıda var onlardan da moral alıyorl olabilirler, prestij, ordu geleneği, danışman, altın çağ, politikalar vs bir çok etmen var morale etki eden
Ara
(19-04-2019, 05:37)Emekli Tüccar :

hmmmmm. Kötüymüş.

kalite ideası moral vermez ayrıca ülkelerin kendine özel idealarıda var onlardan da moral alıyorl olabilirler, prestij, ordu geleneği, danışman, altın çağ, politikalar vs bir çok etmen var morale etki eden
bilemiyorum hem ispanya hem de bohemyanın 6.4 olunca dedim ben mi geri kaldım. gene de sağlam tokatlıyorum ama. neyse sağ olun.
Ara
(18-04-2019, 15:51)madly : Bir daha uzun süre Hre kurmaya oynamam sanırım. Bu kadar yorucu birşey olamaz. 50-60 Tane devletin ne savaşı bitiyor, ne isyancısı ne de illegal çordukları toprağı.  Hepsinin gönlünü hoş tutacağım diye helak oldum. Kıpti Osmanlı deneyeceğim sanırım. Var mı o konuda tavsiye. iyi midir kıpti Osmanlı

1700 e kadar gelip hre 7.reforma getirince yapacağın şey imperialismle herkese savaş açıp aldığın toprakları hre devletciklerine geçirmekti. 120 yılda adm eff ve diğer province cost dususleriyle rahatça WC yapılır. En sonda tüm topraklar hreye eklendiğinde 8.,reforma basıp hre birlestireceksin.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(19-04-2019, 11:54)jax61 :
(18-04-2019, 15:51)madly : Bir daha uzun süre Hre kurmaya oynamam sanırım. Bu kadar yorucu birşey olamaz. 50-60 Tane devletin ne savaşı bitiyor, ne isyancısı ne de illegal çordukları toprağı.  Hepsinin gönlünü hoş tutacağım diye helak oldum. Kıpti Osmanlı deneyeceğim sanırım. Var mı o konuda tavsiye. iyi midir kıpti Osmanlı

1700 e kadar gelip hre 7.reforma getirince yapacağın şey imperialismle herkese savaş açıp aldığın toprakları hre devletciklerine geçirmekti. 120 yılda adm eff ve diğer province cost dususleriyle rahatça WC yapılır. En sonda tüm topraklar hreye eklendiğinde 8.,reforma basıp hre birlestireceksin.

valla save öyle duruyor. dediğim gibi biraz tırmaladım ama çok zaman kaybettim. Onun yerine dün altnkurtun tavsiyesi ile ortodoks osmanlı yapayım dedim. Uçan kuşu pu ya düşürdüm ama dinin pek bir faydasını göremedim ya da ben beceremedim. Patrik zımbırtısı 100 yılda 25 anca oldu.
                                                                                                                   76561198251634340.png
Ara
@madly Metropolitan yapıcaksın eyaletleri. O şekilde hızlıca otorite kasabilirsin.

@alpth Defensive idea grubu moral veriyor. İspanya'nın kendi ideaların %15 moral var.
Sic Parvis Magna
Ara
@madly @altnkurt Aq Qoyunlu saveimin son hali. Yardımcı olmuştunuz, son halini size göstermek istedim. 3 savaşta bu hale geldi Osmanlı, en son 20k civarı borcu vardı ve herkes üstüne atlıyordu savei kapatırken. Fransa ally oldu, 1765 gibi ilk savaşımı açtım ve zannettiğim kadar zor olmadı. Persia idealarıyla %130 civarı bir disiplin ve 9 moralle darmadağın ettim Osman'ı. Teşekkür ederim tekrar ilgilendiğiniz için.

Ua4RaS.png
[+] 1 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Baska bir yönetim bicimine nasil gece bilirim
Ara
(20-04-2019, 14:38)kurtulus : Baska bir yönetim bicimine nasil gece bilirim

Hükümet reformlarından son reformla yönetim biçimi değiştirebiliyorsun. Onun dışında cumhuriyetlerde sürekli arka arkaya seçim yaparak diktatörlüğe oradan da monarşiye dönebilirsin. Monarşiden oligarşik yönetimlere geçmek için eco ve trade idealarını tamamlayınca bir decision geliyordu fakat hükümet reformları sistemi geldikten sonra hala bu decision var mı bilmiyorum.

Hani yönetim biçimleri arasında geçiş yapmak istiyorsun belirtirsen daha kolay yardımcı oluruz.
Sic Parvis Magna
Ara
bu hindistan bölgesinde ticareti nereden toplasak acayip bir bölge heryerden akıyor en mantıklısı hangisi deccan mı coromandel mi daob mu belgal mi
Ara
(22-04-2019, 11:15)Emekli Tüccar : bu hindistan bölgesinde ticareti nereden toplasak acayip bir bölge heryerden akıyor en mantıklısı hangisi deccan mı coromandel  mi daob mu belgal mi

En cok trade center nerdeyse oraya topla :d yükseltip tabi birde gemilerlede  toplaman sart navy trad  fayda saglıyor

(20-04-2019, 06:55)tahr1bad : @madly @altnkurt Aq Qoyunlu saveimin son hali. Yardımcı olmuştunuz, son halini size göstermek istedim. 3 savaşta bu hale geldi Osmanlı, en son 20k civarı borcu vardı ve herkes üstüne atlıyordu savei kapatırken. Fransa ally oldu, 1765 gibi ilk savaşımı açtım ve zannettiğim kadar zor olmadı. Persia idealarıyla %130 civarı bir disiplin ve 9 moralle darmadağın ettim Osman'ı. Teşekkür ederim tekrar ilgilendiğiniz için.

Ua4RaS.png
İyide burası imparatorluk kurup paylasma forumu degilki :D  birde s oruda sormammışssınki sadece gösteriş peşindesin

hmmmmm. Kötüymüş.

Moral idea prestij army trad   türü çeşitli şeylerde etki eder onlarada dikkat et
Ara
@alemdarpasa Aynen dostum büyük resmi gördün. İmparatorluklarınız adında konu dururken ben benim kıytırık ülkemi soru cevap konusunda paylaştım ki insanlar beni övsün. Hiçbir şey de kaçmıyor gözünden vesselam. Sanırım 1-2 sayfa geride benim için kritik bir soruyu sormuştum, sağ olsunlar arkadaşlar yardımcı olmuştu. Ararsan bulabilirsin sorumu. Bir de bir daha beni alıntılarken gramer kurallarına dikkat et lütfen.
[+] 1 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Musluman devletlerde scholar'i degistiremiyor muyuz? Arada event geliyor mesela, safi benim devlet, hanefilik secilir oluyor, tikliyorum safilik kaliyor hanefilik asagida gecici sure bazi bonuslar vs veriyor o kadar.
Ara
(23-04-2019, 12:26)cennaro : Musluman devletlerde scholar'i degistiremiyor muyuz? Arada event geliyor mesela, safi benim devlet, hanefilik secilir oluyor, tikliyorum safilik kaliyor hanefilik asagida gecici sure bazi bonuslar vs veriyor o kadar.

Onu değistirmek mümkün değil. Sadece sonradan Müslüman olursan istediğin bir tanesini seçebilirsin.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Scholar başka mezheplerde olan belli ülkelerle olan ilişkine bağlı olarak davet edebileceğin alimler oluyor. Sana bir süreliğine (20 yıldı sanırım) bonus veriyor. Sonrasında şartları sağlıyorsan istediğin bir schoları tekrar davet edebiliyorsun.

Mezhep değiştirmen mümkün değil. Yeni müslüman olduysa bir defalık mezbep seçme hakkın oluyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ic savaşı kaybedilince ne olur
Ara
Bu saçma harita neyle açıklanabilir acaba? Niye en dandik Orta Asya devleti bile iki teknolojiyi de benimsemişken benim ticareti benimsemem için 6k altın gerekiyor? Bu teknoloji beni aşıp da Afganistan'a Hindustan'a nasıl erdi? Niye etrafımdaki herkeste yüzde yüz de bende yok?

4j48d7.jpg
Ara
Global Trade ticaret merkezlerinde otomatik olarak artıyor dolayısıyla tüm dünyada benimsenmesi en kolay enstitü. Senin devolopmentin çok fazla olduğundan bütün topraklarına yayman için gereken para miktarı çok fazla oluyor. Bu durum gayet normal.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.