EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Yeni patchden sonra dlc ler not owned olarak gözüküyo ve çalışmıyo sadece iki tanesi enable olarak gözüküyor. Başka bu sorunu yaşayan varmı veya nasıl düzeltilceğini bilen ?
Ara
(22-09-2019, 21:34)Binbaşı Pars : Yeni patchden sonra dlc ler not owned olarak gözüküyo ve çalışmıyo sadece iki tanesi enable olarak gözüküyor. Başka bu sorunu yaşayan varmı veya nasıl düzeltilceğini bilen ?

Büyük ihtimalle oyunun orjinal, dlclerin korsan. Cream.api'yi güncellemen lazım. Eğer dlcler de orjinalsa steamdan dosya dogrulat
Ara
(22-09-2019, 22:12)Mabella :
(22-09-2019, 21:34)Binbaşı Pars : Yeni patchden sonra dlc ler not owned olarak gözüküyo ve çalışmıyo sadece iki tanesi enable olarak gözüküyor. Başka bu sorunu yaşayan varmı veya nasıl düzeltilceğini bilen ?

Büyük ihtimalle oyunun orjinal, dlclerin korsan. Cream.api'yi güncellemen lazım. Eğer dlcler de orjinalsa steamdan dosya dogrulat

nE korsanı krdşm.Para saydık da aldık.
[+] 1 üye Binbaşı Pars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Common sense, art of war ve rights of man dlclerine sahibim. İndirim dönemlerinde 4-5 dlcye harcayabileceğim bir miktar ayırdım. Genellikle Avrupa ve Ortadoğu'da oynuyorum, nadiren de olsa Hindistan'da oynuyorum. Bana oyunun genel işleyişine en çok fayda sağlayacak hangi dlcleri önerebilirsiniz acaba?

Bir diğer sorum da yeni patch ile horde oynamaya heves ettim ve cossacks dlcsini alabilirim, fakat mandate of heaven olmadan yeterli olur mu yoksa ikisini de almalı mıyım? Teşekkürler.
Ara
Bence direk hepsini al. Kökünden hallet.
https://store.steampowered.com/bundle/64...re_Bundle/
Direk bu paketi al. Üstüne böyle yapmak daha karlı. Paket halinde alınca Steam fazladan indirim yapıyor.
Not:Bu pakette Golden Ceuntry yok. Onun dışında tüm ek paketler var.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(01-10-2019, 06:42)Filsuk : Bence direk hepsini al. Kökünden hallet.
https://store.steampowered.com/bundle/64...re_Bundle/
Direk bu paketi al. Üstüne böyle yapmak daha karlı. Paket halinde alınca Steam fazladan indirim yapıyor.
Not:Bu pakette Golden Ceuntry yok. Onun dışında tüm ek paketler var.

Dostum teşekkürler cevabın için, hepsini almak için şimdilik bütçem yeterli değil, parça parça almak istiyorum o yüzden. Alamadıklarımı da her indirim dönemi teker çifter toparlama niyetindeyim.
Ara
Evet bir memlük oynayıyım dedim ve bir maceraya atıldım başta herşey yolundaydı ta ki Osmanlı denilen mutant bana savaş açana kadar 40k ordumla 18k lık ordusuna dalayım dedim 22k ve 18k ayrı olarak göndermiştim 18k ordusuyla 22klık ordumu oyundan sildi bu nasıl mümkün olabilir teknoloji 5ti ikimizinde böyle birşey olabilir mi arazi avantajı da bendeydi oysa.
Ara
Osmanlı Anadolu teknoloji grubunda olduğu için askeri güç olarak daha avantajlı. Başındaki komutanın ne kadar güçlü olduğunu da düşünürsek çok anormal değil. Moral farkına da bakmak lazım. Maaşların vs açık olduğunu varsayıyorum iki tarafta da.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
?id=1876971735
resim ekleyemedim galiba haritanın durumu linki;
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1876971735

Osmanlı ile dünya fethi yapmayı uzun zamandır planlıyorum fakat bir türlü yapamıyorum
corruptiona ödediğim para 130 civarı
productiona=150
tax=130
trade=110 civarı para kazanıyorum
ekonomi kısında büyük sıkıntım var değerli topraklar almama rağmen ticaret şirketleri kuruyorum ama bir türlü elonomi istediğim seviyeye getiremedim yani gelirim giderlerimi anca karşılıyor
424 gelirim varsa 400 giderim oluyor
400k ordu var sürekli savaş yapıyorum corelar dolar dolmaz zaten diğer savaş bitmiş ve hemen o toprakları core luyorum
1821 de wc olmayacak gibi duruyor
İDEALAR
religion (sünniyim)
quantity
admin
diplo
humanist
''bundan sonra koloni ideası giderim galiba amerika duruyor çünkü koskoca''

öncelikli sorum ekomoiminasıl büyük oranda artırabilirim
bundan sonra nasıl hareket etmeliyim her türlü tavsiyeye açığım
Ara
(02-10-2019, 21:51)sahin2022 : ?id=1876971735

Osmanlı ile dünya fethi yapmayı uzun zamandır planlıyorum fakat bir türlü yapamıyorum
productiona=150
tax=130
ekonomi kısında büyük sıkıntım var değerli topraklar almama rağmen ticaret şirketleri kuruyorum ama bir türlü elonomi istediğim seviyeye getiremedim yani gelirim giderlerimi anca karşılıyor
400k ordu var sürekli savaş yapıyorum corelar dolar dolmaz zaten diğer savaş bitmiş ve hemen o toprakları core luyorum
İDEALAR
religion (sünniyim)
quantity
admin
diplo
humanist

Selam öncelikle quantity çok lazım olmadıkça alınmaması gereken bir idea(en azından benim için) hele osmanlıya alınması çok mantıksız. Bence quantity bırakıp trade idea alman lazım bir an önce. Yayıldığın coğrafyaya bakılınca trade gelirin çok az. 1700'lerde ordun baya çöp olacak bundan sonraki ideaların sırasıyla defensive ve offensive olmalı. Absolutism'ini max seviyeye çıkarman admin eff. açısından çok önemli, aynı sebepten admin techde geri kalmamaya çalış. Hindistan'ı bayağı halletmişsin ama wc'ye çok uzak da sayılmazsın. Geriye sıkıntı çıkaracak çin ve HRE kalıyor. HRE dismantle edebilirsen işin çok kolaylaşır. WC başarısı için dünyadaki tek devlet olman gerekiyor yani amerikanın hepsini kolonileştirmene gerek yok. Milletin kolonilerine çök ve yerlilere dikkat et oyun sonunda sıkıntı çıkarabiliyorlar diye biliyorum. Truce Break de yapabilirsin bolca bu arada özellikle oyunun son aşamasında(1750 sonrası) pek bi kötü etkisi olmuyor.
Ara
Fabrika ve workshop bas hindistan ve irandaki topraklarına bolca. Ayrıca ticaret şirketine sonradan eklenen zımbırtıları da geliştir. Gelirin 3-4 katına çıkar.
Sic Parvis Magna
Ara
(02-10-2019, 22:28)Hammurabi :
(02-10-2019, 21:51)sahin2022 : ?id=1876971735

productiona=150
tax=130
İDEALAR
religion (sünniyim)
quantity
admin
diplo
humanist

Selam öncelikle quantity çok lazım olmadıkça alınmaması gereken bir idea(en azından benim için) hele osmanlıya alınması çok mantıksız. Bence quantity bırakıp trade idea alman lazım bir an önce. Yayıldığın coğrafyaya bakılınca trade gelirin çok az. 1700'lerde ordun baya çöp olacak bundan sonraki ideaların sırasıyla defensive ve offensive olmalı. Absolutism'ini max seviyeye çıkarman admin eff. açısından çok önemli, aynı sebepten admin techde geri kalmamaya çalış. Hindistan'ı bayağı halletmişsin ama wc'ye çok uzak da sayılmazsın. Geriye sıkıntı çıkaracak çin ve HRE kalıyor. HRE dismantle edebilirsen işin çok kolaylaşır. WC başarısı için dünyadaki tek devlet olman gerekiyor yani amerikanın hepsini kolonileştirmene gerek yok. Milletin kolonilerine çök ve yerlilere dikkat et oyun sonunda sıkıntı çıkarabiliyorlar diye biliyorum. Truce Break de yapabilirsin bolca bu arada özellikle oyunun son aşamasında(1750 sonrası) pek bi kötü etkisi olmuyor.
Ara
Uzakdoğuda pek oynamazdım yeni yamayla birlikte başladım ve Manchu olarak oynuyorum nasıl imparator olabilirim? Ming hala imparator olarak görünüyor.
Ara
Ming'e Mandate'i alma savaş sebebiyle savaş açıp barış koşullarında imparatorluğu devretmeyi kabul ettirmen lazım.

@Prussian Blue
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sa arkadaşlar tekrardan .Geçen de yazmıştım bu dlc ler not owned olarak gözüküyo bu sorunu yaşayanmı varmı ya da nasıl düzeltileceğini bilen.Dosyaları doğruladım ,oyunu silip yükledim bi türlü çare bulamadım sadece golden century ve dharma owned gözüküyo anlamadım bu nasıl iş.DLC lerin hepsi orjinal kesinlikle korsan değil sorarsınız şimdi.
Ara
DLC olduğuna emin misin? Content pack alabiliyor insanlar DLC sanıp. Çok sık yaşanan bi durum bu.
Sic Parvis Magna
Ara
(04-10-2019, 23:52)Binbaşı Pars : Sa arkadaşlar tekrardan .Geçen de yazmıştım bu dlc ler not owned olarak gözüküyo bu sorunu yaşayanmı varmı ya da nasıl düzeltileceğini bilen.Dosyaları doğruladım ,oyunu silip yükledim bi türlü çare bulamadım sadece golden century ve dharma owned gözüküyo anlamadım bu nasıl iş.DLC lerin hepsi orjinal kesinlikle korsan değil sorarsınız şimdi.

Steam hesabına girip eu4 sayfasında dlclerin tamamının olduğu yerin ekran görüntüsünü atar mısın.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Polonya oynarken kral ölünce elective monarchy sistemi olduğu için başka bir hanedanlık geçti tahta ve pacta conventa diye bir etkinlik geldi fotoğraf atmayı bilmediğim için buraya yazıyorum infilation cost +%50 war exhaustion +%50 bu oyun bitene kadar devam ediyor çözümü yok mu bunun.
Not:sejm'in verdiği bir etkinlik değil sejmden tech debuffu geldi
Ara
(06-10-2019, 07:23)Aragramir :
(04-10-2019, 23:52)Binbaşı Pars : Sa arkadaşlar tekrardan .Geçen de yazmıştım bu dlc ler not owned olarak gözüküyo bu sorunu yaşayanmı varmı ya da nasıl düzeltileceğini bilen.Dosyaları doğruladım ,oyunu silip yükledim bi türlü çare bulamadım sadece golden century ve dharma owned gözüküyo anlamadım bu nasıl iş.DLC lerin hepsi orjinal kesinlikle korsan değil sorarsınız şimdi.

Steam hesabına girip eu4 sayfasında dlclerin tamamının olduğu yerin ekran görüntüsünü atar mısın
Sorun pc den kaynaklıymış başka bir pc den kendi heasbımı açıp eu4 oynadım herşey düzgün dlc ler görünüyo benim pc de niye öyle oldu anlamadım.Bir de kendi bilgisayarım da 110 parça dlc ve unit pack felan gözüküyo çoğundada karşısında kırmızı ünlem var.Arkadaşınkide açtım baktım sadece aldığım dlc ler var ve unit pakcler 28 tane acaba 1.28 patch yükleyip tekrar 1.29 a geçsem düzelirmi.
Ara
(06-10-2019, 13:59)Ekkoo^^ : Polonya oynarken  kral ölünce elective monarchy sistemi olduğu için başka bir hanedanlık geçti tahta ve pacta conventa diye bir etkinlik geldi fotoğraf atmayı bilmediğim için  buraya yazıyorum  infilation cost +%50 war exhaustion +%50 bu oyun bitene kadar devam ediyor çözümü yok mu bunun.
Not:sejm'in verdiği bir etkinlik değil sejmden tech debuffu geldi

1600'den sonra gelen The Struggle for Royal Power event zincirinde kalkıyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.