EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
İçinde light ship bulunan her türlü donanma ile korsanlık yapılabilir ve sadece light shiplerin katkısı olacaktır. Korsanlık, özellikle heavy shiplerin, bakımını karşılamayacaktır.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk Avusturya oyunum. Avusturya ile Burgundy'yi PU ya aldım ama hala imparatorluğa katılmadı. Kendim sokabilir miyim yoksa Burgundy'nin keyfini mi bekliyeceğim ?
Ara
Son güncellemeye 3 kez fix getirmişler ama bu güncellemeden kaynaklanan optimizasyon sorununu hâlâ çözememişler. Hiç açıklama yaptılar mı? Paradox Forum'a bir göz attım ama gözüme bir şey çarpmadı.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
@Ak_gandalf42 PU'ya aldığında anında giriyor normalde. Savaştaysan giremiyor ama galiba. PU'ya aldığında savaştaysan o sırada girememiş, savaş bitince de tekrardan girmeye çalışmamış olabilir. 1.30'dan küçük sürprizler diyelim(!) Kendin sokamazsın yani. Keyfi de gelir mi sanmıyorum.

@HakaniyeLehçesi nası bozdularsa oyunu kendileri bile anlayamadı bu sefer. Şu arada da tatildeler. Yeni bir şey gelmez muhtemelen. Zaten yeni yamaya odaklandılar. Bunun sorunlarından çözülen olursa -ki pek sanmıyorum- yeni yamada çözülür ancak.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şuan ki oyunumda Büyük Britanya ile oynuyorum ve hindastana ulaştım hindistanı trade company yapmak mı mantıklı yoksa corelamak mı?

Şuan için sadece bengal bölgesine sahibim ve bütün hindistanı yutmayı düşünüyorum zamanla 1800 governing capacityimin 1100 ü dolu

Şunuda fark ettim anakaradan mesafe arttıkça state mainteceda inanılmaz bir artış oluyor neyi tavsiye edersiniz?
Ara
Oyuncu ve yapay zekanın oyun içinde manuel olarak development basmasını engelleyen bir yol tavsiye
Ara
Dev basılmazsa oyundaki ekonominin production özelliği devre dışı kalır böyle bir dileğin varsa sana en iyi tavsiye eu4'ü bırakman hususunda olur.
(20-07-2020, 20:00)Zeytin : Oyuncu ve yapay zekanın oyun içinde manuel olarak development basmasını engelleyen bir yol tavsiye
Ara
(20-07-2020, 20:00)Zeytin : Oyuncu ve yapay zekanın oyun içinde manuel olarak development basmasını engelleyen bir yol tavsiye
Manuel dev basmak olmazsa artan mana puanlarını ne yapacağız  dev basmak olmasaydı sürekli genişlemek durumunda kalacaktık devi arttırmak için ayrıca vasal libertisini düşürmek için de etkili yöntem devi artırınca askere alabileceğin adam artıyor asker yenilenmesi artıyor  ticaret etkinliği alabileceğin vergi artıyor şehrin devini artırınca bunların olması mantıksız mı şehrin altyapısını iyileştiriyorsun insanlarına daha iyi hizmet götürüyorsun karşılığında şehir daha kaliteli zengin oluyor sana daha çok kazandırıyor? gerçekte de böyle değil mi gelişmiş şehirlere göçler daha çok oluyor daha fazla iş imkanı ?
Ara
Flat mod kullanan var mı? Ben iki tane güncel mod buldum ve ikisini de kullandım ama harita düz değil enteresan şekilde. Modların aboneliğine kapat aç yaptım ama yine de değlşmedi bir şey.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
Flat değil de fast universalis kullanıyordum. Benzeri bir şekilde haritanın grafiklerini törpülüyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Herkese esenlikler dilerim. Oyunda kendi ülkemi kurdum ve her şeyini ayarladım fakat bir türlü unit model değiştirmeyi beceremedim. Mesela kurduğum ülke için timur un unit modelini kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?
Ara
(23-07-2020, 12:14)hunturktr : Herkese esenlikler dilerim. Oyunda kendi ülkemi kurdum ve her şeyini ayarladım fakat bir türlü unit model değiştirmeyi beceremedim. Mesela kurduğum ülke için timur un unit modelini kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

Gerekli ek pakete sahip değilsin diye tahmin ediyorum.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(23-07-2020, 12:22)Defterdar :
(23-07-2020, 12:14)hunturktr : Herkese esenlikler dilerim. Oyunda kendi ülkemi kurdum ve her şeyini ayarladım fakat bir türlü unit model değiştirmeyi beceremedim. Mesela kurduğum ülke için timur un unit modelini kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

Gerekli ek pakete sahip değilsin diye tahmin ediyorum.
Bütün paketlere sahibim. Custom nationdan bahsetmiyorum bu arada.
Ara
(23-07-2020, 12:24)hunturktr :

Oyunda sadece custom nationların asker görüntüsü oyuncu tarafından seçilebilir.
Ara
(23-07-2020, 12:55)isocuk :
(23-07-2020, 12:24)hunturktr :

Oyunda sadece custom nationların asker görüntüsü oyuncu tarafından seçilebilir.
Oyun dosyalarından değiştirilebiliyor. İnternette bir kaç kişi yapmış ama pek anlayamadım.
Ara
@hunturktr
Kozmetik ek paketlere de sahip misin?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(23-07-2020, 13:38)Defterdar : @hunturktr
Kozmetik ek paketlere de sahip misin?
Evet.
Ara
Shadow ve Burgundy olaylarında HRE üyelerinin çoğu hep ilk seçeneği seçiyor... Mekanik yarım yamalak hiç heyecan katmıyor maalesef!
Ara
Eu4 te 1.30 yaması ile aşırı bir yavaşlama oldu fast uniyi kurdum ancak hafif bir iyileşme oldu.oyunu Laptobumtan oynuyorum.Özellikleri ise 7670m i3 3.nesil sorunu yaşayan varsa nasıl düzelttiniz acaba?
[+] 1 üye Enesrar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-07-2020, 20:58)Enesrar : Eu4 te 1.30 yaması ile aşırı bir yavaşlama oldu fast uniyi kurdum ancak hafif bir iyileşme oldu.oyunu Laptobumtan  oynuyorum.Özellikleri ise 7670m i3 3.nesil sorunu yaşayan varsa nasıl düzelttiniz acaba?

Stabil bir internete sahipsen GeForce now kullanmanı tavsiye ediyorum. Yeni abonelik alamazsan bazı sitelerde 10 TL gibi bir miktara üyelik satılıyor.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
[+] 1 üye Aragramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.