EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Reformlari sirayla yaparak
Ara
(23-05-2016, 19:17)Redtay :

Bu etkenler ile otorite topluyorsun ve otoriteler sayesinde reform geçiriyorsun. Son reform ile HRE'yi tek bir ülke olarak birleştiriyorsun.
Ara
(25-08-2016, 17:11)Tigin Yusuf : Reformlari sirayla yaparak

Komik mi kardeş

Ben ciddi soruyorum hre yi nasıl kuruyorsunuz anlatacak var mı
Ara
Forumda HRE rehberi mevcut.
@HulkSpider03 bence komik
Ara
(25-08-2016, 18:26)Tigin Yusuf : @HulkSpider03 bence komik

Tamam :P
Ara
şanslı milletler tarihi olarak hangileri oluyor yada hangi millet şanslı nasıl anlarız.

yeni dünya fantezileri nedir. Etkileri nedir ?
Ara
Yeni Dünya fantezileri? :D

Şanslı devletlere gelirsek, şanslı devletleri listeleyelim :

1.  24px-Castile.png Kastille / 24px-Spain.png İspanya (1700'den önce ve başka bir devlet İspanya'yı kurmamışken) 
  2. 24px-Ottomans.png Osmanlı (1700'den önce)
  3. 24px-Muscovy.png Moskova / 24px-Russia.png Rusya (Başka bir devlet Rusya'yı kurmamışken) 
  4. 24px-England.png İngiltere / 24px-Great_Britain.png Büyük Britanya (Başka bir devlet Büyük Britanya'yı kurmamışken)
  5. 24px-France.png Fransa
  6. 24px-Austria.png Avusturya
  7. 24px-Prussia.png Prusya (1700'den sonra)
  8. 24px-Netherlands.png Hollanda (Kurulduğu zaman)
  9. 24px-Portugal.png Portekiz (1700'den önce)
  10. 24px-Poland.png Polonya / 24px-Commonwealth.png Leh Birliği (1700'den önce ve başka bir devlet Leh Birliği'ni kurmamışken)
  11. 24px-Brandenburg.png Brandenburg
  12. 24px-Sweden.png İsveç (1700'den önce)

Ara
Oyun başında aşağıda listelenen ülkeler. Ayrıca o ülkelerin topraklarındaki isyan riskine mouse'ı getirerek lucky nation bonusu olup olmadığını da inceleyebilirsin.

İkinci dediğin şey ise random new world mekaniği kullanıldığında oluşturulan Amerika'da fantastik ülkelerle karşılaşma olasılığın.
Yeni sistem aldım, ve sistemimde i5 6400 + hd 530 graphics var. Tüm sürücüleri güncel (Windows 10'a göre) ve oyuna girdiğimde oyun otomatik 23 hertz olarak başlıyor her ne kadar bu değeri 59 yapıp tekrardan başlatsamda sonuç değişmiyor tekrar 23 hertz başlıyor nasıl düzeltebilirim?

Soruyu buraya taşıdım.
Ara
İberian Wedding in en son gelme tarihi kaç?Ek olarak gelmeme ihtimali de var mı
Ara
Hatırladıgıma göre 1530 gelmeme ihtimali var şart biri kız biri erkek ruler olacak tarafların
p8RNv0.png
[+] 1 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Aragon regency de olsa da oluyor, herhangi bir durumda 10 sene kalındığı zaman event geliyor, son gelme tarihi 1530.

http://www.eu4wiki.com/Spanish_events#Th...an_Wedding
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lanet olayın üst üste 3 kere 1450'lerde olma olasılığı kaç ! Oyunu bıraktıracak ya ! Ben savaşı açıyorum 1453'de Iberian Wedding diyor wp atıyor. Oynamıyorum lan !
Ara
Sizce Yeni gelebilecek muhtemel güncellemeyle desteklediğimiz isyancıları hareket ettirme özelliği getirilir mi?
Ara
@iberkay15

Gereken şartlar
  •  20px-Castile.png Kastilya olarak oynanacak ve 20px-Spain.png İspanya  oyunda bulunmayacak
  • En az  28px-Province_icon.png 10 bölgeye sahip olunacak
  • Yıl 1450 ile 1530 arasında olacak
  • Herhangi bir devlete bağlılık olmayacak
  • 20px-Aragon.png Aragon
  • Oyunda bulunacak
  •  AI olacak
  • Hiç bir şekilde oyuncu kontrol etmemiş olacak
  • Herhangi bir devlete bağımlı olmayacak
  • Komşu olacak
  •  20px-Aragon.png Aragon ile savaşta olunmayacak
  • Aşağıdaki durumlardan birisi gerçekleşecek
  • Yönetici bayan olursa ve aynı zamanda 20px-Aragon.png Aragon'un yöneticisi erkek olacak

• Yönetici erkek ise ve aynı zamanda  20px-Aragon.png Aragon'un yöneticisi bayan olacak

• 20px-Aragon.png Aragon konsey döneminde olacak
    • Gerçekleşme süresi
      • 120 Ay
      • 20px-Aragon.png Aragon konsey döneminde değilse x0.1  oranında gecikir.
      Bu şartlar gerçekleştiği takdirde aşağıdaki event ve seçenekler gelir.
    •  Let us bind their Dynasty to ours
      • 20px-Aragon.pngAragon ile 28px-Personal_union.pngbirlik kurulur
      • 20px-Aragon.png Aragon'a karşı  Iberian Wedding olayından aşağıdaki durumu elde edersiniz:
      • Icon_diplomacy_relations.png+200 İlişki
      • 20px-Aragon.png Aragon  20px-Castile.png Kastilya'ya karşı  Iberian Wedding olayından aşağıdaki durumu elde eder.
      • Icon_diplomacy_relations.png+200 İlişki durumu 
      • 28px-Capital.png Başkent olmayan herhangi bir bölgede isyan çıkar
      • 20px-Aragon.png Aragon ile 28px-Royalmarriage.png kraliyet evliliği yapmış diğer bütün devletlerde 20px-Castile.png Kastilya'ya karşı aşağıdaki durum oluşur:
      • Icon_diplomacy_relations.png-50 İlişki durumu
        No, let us marry a local talent instead
      •  Icon_stability.png+1 İstikrar 
      • 20px-Aragon.png Aragon  20px-Castile.png Kastilya'ya karşı aşağıdaki durumu elde eder.
      • Icon_diplomacy_relations.png-25 İlişki durumu
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-09-2016, 13:29)zeusclluber : Sizce Yeni gelebilecek muhtemel güncellemeyle desteklediğimiz isyancıları hareket ettirme özelliği getirilir mi?

Bak bu süper olurdu
p8RNv0.png
Vassal/Pu'lara bile o özellik gelmezken isyancılara geleceğini sanmıyorum ben.
Ara
(05-09-2016, 17:05)Redtay : Vassal/Pu'lara bile o özellik gelmezken isyancılara geleceğini sanmıyorum ben.

Vassal ayrıdır ama vassalın iç işlerinde serbest dış işlerinde sana bağlıdır.o yüzden vassallara müdahele etmek saçmalık olur.
Ara
(05-09-2016, 12:34)PashaZade : Lanet olayın üst üste 3 kere 1450'lerde olma olasılığı kaç ! Oyunu bıraktıracak ya ! Ben savaşı açıyorum 1453'de Iberian Wedding diyor wp atıyor. Oynamıyorum lan !

Son 3 veya 4 oyunumda 1460 a kalmadan geldiği gibi, üstüne Burgonya toprakları da full Kastilya ya kalmıştı.Ben de bir açayım Hollanda gelirse üstüne bir de imparator olurum diyerek girdim, bırak Burgonya eventini wedding bile gelmedi, yıl 1510.Sinirlenip çıktım.

Gece gittim bir Papalık açtım, tam Aragon a girecem favor u bekliyorum, 1453 de wedding geldi, çıldırdım. :D
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.