eu4 soru (Japonya)
eu4te japonya oynuyorum avrupadakiler tech 11 i aldı ben koloni attıgım halde alamadım oyuna hosokawayla başlamıştım ve japon idealarını aldım tech costum %30 dev bassam adm yi 10 basamıcam militaryi de 11e kolonizm için dev basmam gerekiyor ama kararsız kaldım ne yapmalıyım  :reli:
€20
Ara
Etrafında teknoloji alabileceğin bir ülke yoksa dev basmaktan başka şansın yok. Dev cost azaltan modifierları iyi stacklaman lazım.
Ara
Dev basarak alman gerekenler var japonyada. Onlar için mecburen dev basmalısın. Japonya arazisi buna çok müsait. Coğrafi olarak da izole bir bölgedesin. Çok sorun olmaması lazım.
Sic Parvis Magna
Ara
teknoloji ve idealar toparlanırmı peki teknolojide geri kalıcamya dev basarsam basmassamda kalıcam gerçi başka çare yokta sorim didim
€20
Ara
Ortalama 3-3-3'ün üstünde hükümdarlarla rahatça kapatabilirsin açığı. Japonya zengin bir bölge zaten. Rahatça advisor de tutabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
amerikada bir koloni ülkesi kurman gerek.

edit :doğuda olmuyordu sanırım o. sen devle hallet o işi
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Echigo muydu adı tam hatırlayamadım.Eventle 2 tane bölgeye altın geliyor.Echigo dediğim yerin farmlands olması lazım ve altın geliyordu.Oraya dev basarsan advisor paranı da rahatlıkla çıkaracaktır.Tabi economic idea şart.
Ara
Kolonizm enstitüsü için dev basmana gerek Yok, amerika'yı kesfedince geliyor olması lazım. Asyalılar da dahil.
[+] 1 üye kamikaze nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-02-2019, 13:29)kamikaze : Kolonizm enstitüsü için dev basmana gerek Yok, amerika'yı kesfedince geliyor olması lazım. Asyalılar da dahil.

Bu doğru bazen oyunlarımda mingi  32 teche getirtir kolonicilikidelarını açtırır yapay zekada doğru oynarsa kolonicilik filan mingte çıkıyordu
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.