Eu4 Yeni başladım
MERHABALAR BEN YENİ EU4 ALDIM VE OYUNDANA HİÇ BİR ŞEY ANLAMADIM BİR EL ATIP BANA YARDIM ETSENİZ :sob: :sob: http://steamcommunity.com/profiles/76561198145816041/
Ara
Soracağını sorabilirsin istediğim kadar yardımcı olabilirim. Steam Nickim de GamerGenc. Ya buradan ya da Steamden sor -internetim yüzünden steamden cevaplamada gecikebilirim
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Aynen istediğin konuları sorabilir veya forumda kendin de araştırabilirsin. Bazı konular güncel versiyonlara yönelik olmayabilir. Genel olarak sorularını Eu4 Kısa Sorular & Cevaplar konusuna yazabilirsin. Daha uzun ve spesifik sorularını da bu konudan sorabilirsin. Yardımcı oluruz.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk önce bir youtube kanalından oyunu izliyorsun, bir şeyler kapana kadar izlemeye devam ediyorsun, kabataslak neymiş ne değilmiş öğrendikten sonra easy zorlukta yavaş yavaş sakin sakin oynayın hocam.Oyunu oynamaktan çok, izleyeceksiniz, okuyacaksınız ve soracaksınız hocam.

-Bu oyunda kaybetmek var ama kazanmak yok 1444 yılından 1820'ye kadar vaktin var ne istiyorsan yapabilirsin.
-Belirli bir ülke ile başlayacaksanız bu forum da ülke rehberleri var.
-Hre denilen Kutsal Roma İmparatorluğu bölgesinden bir ülke ile başlamamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Hatta yakınında ki ülkelerden bile seçmeyin, sonra Amerika'da ki cadılar bayramında ki çocuk misali, "toprağı geri veriyor musun yoksa üstüne atlayayım mı" diyen çirkin Avusturya ile karşılaşabilirsiniz.
-Osmanlı alacaksanız yine benim gibi "vuruyorum kırbacı vuruyorum kırbacı" diye ortalıkta gezmeyin, yoksa Avrupa'dan Avusturya-Macaristan-Venedik, Egeden Aragon-Napoli-Papalık, Anadolu'dan Memlük-Kara Koyunlu-Timur ve bilimum küçük yancı ülkelerin bir olduğu bir savaşın ortasında bulabilirsiniz kendinizi demedi demeyin. (Yaşayan bilir :D bunlara Leh'ler de eklenince rage quit atarsınız :D)
-Tahtınız varissiz kalmamalı kolsuz bacaksız bir velet bile olsa bırakın tahta çıksın yeni varis gelince kralı 1k'lık ordunun başına koyup isyancılara kafa attırabilirsiniz :D
-Kralı öldürmek demişken oyunun en önemli olayı Stability en düşük -3 olur ki bu en kötüsüdür, Gezi parkı olayları gibi her tarafta bir olay görürsünüz, siz kendi kendinize "olum senin ekmeğini de yemeğini de verdim ne diye artistlik yapıyorsunuz." diye söylenirken onlar çoktan kendi istediklerini size kabul ettirmiş oluyorlar.Stability ne kadar yüksek o kadar iyi...
-Oyunda random olarak gelen eventler var (Aslında çoğu random değil gibi geliyor bana) Bu arkadaşlar birden önünüze çıkar bir kaç tane seçenek verir hadi seç der, üstelik oyunu da durdurur ekranın orta yerinden ayrılmayı sevmez.Bu eventleri kapatamazsınız veya iptal edemezsiniz o size seç der seçmez iseniz en üsttekini seçer ve devam eder.Bazen size 6 tane seçenek sunar ve hepsine tek tek baktığınız da bütün şıkların stability düşürdüğü görürsünüz ve gözünüzden bir damla yaş akar...

Kaba taslak aklıma gelenler bunlar hocam, umarım bu şaheseri sabırla oynarsınız, iyice öğrenmeden başladığınız zaman işte o yukarı da yazdıklarımı yaşıyorsunuz.Tekrar diyorum oynamaktan çok izleyecek, okuyacak ve soracaksınız :) İyi forumlar.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
[+] 5 üye Aragramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aynen bende izleyerek öğrendim hele hele adaya çıkarma nasıl yapılır onu bulana kadar delirmiştim
Ara
Önce yesman yazacaksın sonra poweroints yazacaksın eğer sende dev puanı artıran dlc varsa tüm şehirlerin dev puanını 20 üstüne çıkar böykece tonlarcca paraka kasarsın
Ara
@kralılgaz Yapma, etme kardeşim. Adam normal normal öğrensin. Gerekirse uğruna devletleri yıkılsın ama sonunda öğrensin
Geri Döndüm (Sayılır)
[+] 1 üye GamerGenc nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-02-2017, 07:42)kralılgaz : Önce yesman yazacaksın sonra poweroints yazacaksın eğer sende dev puanı artıran dlc varsa tüm şehirlerin dev puanını 20 üstüne çıkar böykece tonlarcca paraka kasarsın

Birader allah aşkına öyle oyun mu oynanır
Ya bir yolunu bulurum, ya da bir yol yaparım.
[+] 1 üye Hüdavendigar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşşekür ederim Beyler bunu sorduğumda oyun hakkında hiç bir şeyim yoktu ben total waroyuncusuydum eu4 yeni başlayınca ilk 1,5 ay alışamadım sonra kendine kendime single ve arkadaşla oynaaya naya öğrendim bazı bilmediğim şeyler var herkesinde vardır bu yüzden öğreniyorum iyi oyunlar
GG
[+] 1 üye barikobama98 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
zevk meselesi arkadaşlar siz ironman de dünyayı fethetince el rahatlaması mı yapıyorsunuz
[+] 2 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-06-2017, 18:46)barikobama98 : Teşşekür ederim Beyler bunu sorduğumda oyun hakkında hiç bir şeyim yoktu ben total waroyuncusuydum eu4 yeni başlayınca 1,5 alışamadım sonra kendine kendime single ve arkadaşla oynaaya naya öğrendim bazı bilmediğim şeyler var herkesinde vardır bu yüzden öğreniyorum iyi oyunlar
GG

Bende total war oyuncusuyum
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.