Europa Universalis 4 Kapanma Sorunu
Arkadaşlar benim bilgisayarım normalde Europa Universalis 4ü çalıştırıyordu 2Gb ram vardı Win7 Starter vardı bir bilgisayarcıya götürdüm 4 Gb Ram eklettirdim Win7 Ultimate oldu Europa Universalis 4ü açıyorum mod seçme ekranına geliyo sonra kapanıyor görev yöneticisine bakıyorum açılmamış gözüküyor yardım eder misiniz şimdiden teşekkürler
Ara
Herhangi bir hata vermiyor mu?
EU4 kısayol ise kısayola sağ tık dosya konumu orjinal Eu4 e gelirsin sonra sağtık öellikler uyumluluk bu programın çalıştıracağı uyumllulk modu windows vista serivce pack 2 ile windows 8 ini deneyerek açmayı dener misin eğer olmazsa söyle başka bişey buliyim
Ara
Olmadı Hocam
Ara
En başta D3DX9_43.dll eksik o yüzden başlayamıyor diyordu onu indirdim dediğim hatayı verdi Hearts of İronda'da aynı hata var
Ara
https://www.microsoft.com/en-us/download...aspx?id=35

Bunu kur.
Sağolun işe yaradı teşekkürler
[+] 1 üye BatuHqn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
S.A aynı sorun bende de var fakat gönderdiğiniz link bende bir işe yaramadı daha bu sabah oynadığımda bir sorun yoktu fakat küçük bir güncelleme geldi herhalde ve hiç bir hata kodu vermeden açtıktan 1,2 saniye sonra kapanıyor
Ara
(28-01-2019, 19:12)Quans-yusuf : S.A aynı sorun bende de  var fakat gönderdiğiniz link bende bir işe yaramadı daha bu sabah oynadığımda bir sorun yoktu fakat küçük bir güncelleme geldi herhalde ve hiç bir hata kodu vermeden açtıktan  1,2 saniye sonra kapanıyor

aynı hatayı bende de verdi bugün dün gece 2-3 saat oynadım ama bugün girmek istediğimde aynı senin gibi hata verdi ve düzeltemedim hala
Ara
Arkadaşlar bendede bu hata var yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum detaylı birşekilde açıklamak gerekirse Oyunu açtıktan sonra launcherden play veya devam et diyorum dedikten sonra loading ekranına geliyor ve 1-2 saniye içinde kapanıyor ve hiçbirşey demiyor hata kodu yok nadirende olsa Crash report programını açıp crash şikayet etmemizi istiyor..

Denediğim bazı şeyler :
-Oyunun dosyalarını tamamen silmek
-DLC ve Modları kaldırmak

Oyunu silmek bu sorunu yaşayanlarda işe yaramıyor diğer yabancı forum sayfalarıda aynı şeyleri söylüyor uyumluluğunu değiştir yönetici olarak aç falanda filanda.. tabiki de hepsi nafile

Çözüm için çabalayan biri varsa onun ellerinden öperim EU4 mahrum kaldık karantinada
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.