Eurovision 2017
Konusunu göremedim, Büyük Final az önce başladı, yarışmadan sonra konunun altını doldururum. Yine de favori şarkılarınızı, genel olarak ESC hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Ve kazanan Portekiz oldu.

Canlı yayın linki burada ülkeler geçiliyor kısaca şu an.

Hatta yavaş yavaş trivial bilgileri ekleyeyim sunucular konuşurken.

Bu yıl 42 ülke katıldı. Tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz. Favori ülkenizi seçebileceğiniz anketi ekledim. (Anket yalan oldu en fazla 10 seçenek olabiliyormuş)

Rusya'nın yarışmacısı Ukrayna'ya Kırım'dan geçiş yaptığı Rusya'dan Kırım'a geçtiği için ülkeye girmekten men edildi ve yarışmaya katılamadı, şarkısı hazırdı. (pek üzüldüğümü söyleyemeyeceğim xD) Ukrayna hala kendi toprağı saydığı Kırım'a Rusya'dan geçiş yapılmasını yasaklamış. Moldova'nın 2010 yılındaki şarkısında Epic Sax Guy adlı bir eleman vardı, geri döndü o.

Benim favorilerim, Moldova, Belçika, Belarus. Italya favori gösteriliyor her yerde ama bence çok özel bir yanı yok şarkının.
[+] 1 üye Vivec nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rusya olayı trajikomikmiş, o şekilde bir mesaj verme amacı mı olmuş yarışmacının?
Pardon özür dilerim Rus şarkıcı Kırım'a doğrudan Rusya'dan giriş yaptığı için 'banlanmış'. Tüm olay saçma olduğu için ben aklımda makulleştirmeye çalışmışım ve aklımda öyle kalmış galiba :P Ukrayna, Kırım'a Rusya'dan giriş yapanların Ukrayna'ya girişini yasaklayan bir yasa çıkarmış. Zaten baya eleştirildi, yabancı forumlarda Rusya'yı savunanları görüyorum. Bana göre de hayli saçmalık, ama yine de Ukrayna'nın kendi toprağını ilhak eden bir ülkenin sanatçısını hiçbir infial olmadan kabul etmesi beklenemezdi bence.
-Good judgment does not guarantee exceptional talent.

-That is correct. But for one with talent and practice, there is no stronger weapon. To perform the best dance,
will she not try harder each time? The path of an artist is to fight oneself in order to beat others.
Ara
Oylamaya geçilecek birazdan, 2 saat nasıl geçti anlamadım şarkıların tam keyfini çıkaracağım hop bitiyor.

Diğer favorilerimi de yazayım zira çok hoşuma gitti bazıları, Ermenistan (ezgiler çok güzel, şarkıcı harika söylüyor), Macaristan (oldukça orijinal ve Macarca!), Danimarka (muadillerine göre güzel), Azerbaycan (meh), Norveç, Kıpprıs, İsveç (bu sene de güzel bir şey yollamışlar) ve Fransa (kıpır kıpır tam Esc şarkısı).

-That is correct. But for one with talent and practice, there is no stronger weapon. To perform the best dance,
will she not try harder each time? The path of an artist is to fight oneself in order to beat others.
Ara
Artık sadece belirli jüriler mi oy veriyor yoksa yine halk mesaj atarak mı seçiyor ?

edit: Komşu ülkeleri boş geçmemişler yine :D
Ara
Arkadaş inanamıyorum (alıştım gerçi 15 senedir izleye izleye xD) şu saçma sapan şarkı kazandı yani yuh. bu komşuya oy vermeyi de geride bırakır.

Ara
Portekiz'in komşusu da yok onu napıcaz :D
G0kMNN.png
Ara
Her şeye rağmen çok eğlenceliydi, büyük keyifle izledim. Bizi youtube'a mahkum eden hükümete de kimsenin duymak istemeyeceği laflar hazırladım.

Özellikle Jamala'nın yaşadığı saçmalık olsun ahaha

Ara
Eskiden oylama kısmı özellikle çok heyecanlıydı, her ülkenin ayrı bir şekilde bağlanıp oylarını açıklaması müthiş bir hava katıyordu etkinliğe. Ancak son 4-5 senedir hiç takip edemiyorum Eurovision'u.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ajdar katılsa kesin kazanırdık :(
Ya istiklâl, ya ölüm !

-Mustafa Kemal Atatürk
Ara
Efsanenin geri dönüşü yaşanmış.Yeni ritim de harika. Öncekini 5 saat durmadan dinlemişliğim vardı Medieval 2 oynarken
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.