Evrim mi Yaratılış mı?
Evet, mütevatir hadisleri iyi bilirim. Anlamı tevatüren (dedikodu yoluyla) kanıksanmış bilgiler. Sözel kültürün tipik bir ürünü. 300 yıl sonra kaleme alınarak kurumsallaşmış.
Misal, eski Yunan'da Hades'in Persefon'u kaçırması da tevatürdür. Ağızdan ağza yayılarak söylenegelmiş bir bilgidir. Çok sonradan şiirleşince sabit kılınmış.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
Çok iyi biliyorsun anlıyorum.Yazdığın şeyle zaten senle daha fazla vakit kaybetmemem gerektiğini anladım iyi günler.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Burada evrime yok diyen arkadaşlar hangi argümanlar ile yok sayıyor evrim teorisini? Eğer cidden güzel argümanlarınız varsa tartışmak isterim.
Ara
(02-02-2017, 16:34)menars : Mesela yorumlarımın birinde yazmıştım.İslam kaynak olarak Kuran ve mütevatir hadis ve sünnetleri kabul eder diye.Sırasıyla cevap veriyim.Namazın 5 vakit olduğunu biliyoruz zaten Kuran´da yazıyor artı olarak rüku secde vs. de yazıyor fakat Kuran´da yazmayan şeyler rekat sayısı ve birtakım şeyler.Bunun için biz mütevatir hadis dediğimiz kaynağa başvuruyoruz.Orucu nelerin bozduğunu Kuran´da bulabilirsin (Bakara 187).Abdest konusunda ise Maide 6 bence yeterli olucaktır.Bu arada Kuran müslümanlığı dediğin şey zaten Peygamberin yaptığının ta kendisi biz Hristiyanlar gibi dinimizi değiştirip bozmuyoruz.Özde olanı alıp günümüze uyguluyoruz tabiki bunun için örnek olan kişinin mütevatir hadis ve sünnetlerine bakıyoruz.

(03-02-2017, 01:26)HulkSpider03 : Burada evrime yok diyen arkadaşlar hangi argümanlar ile yok sayıyor evrim teorisini? Eğer cidden güzel argümanlarınız varsa tartışmak isterim.

Kur-an'ı Kerim i

1.Şaka olarak Allah tarafından mı göndrildiğini düşünüyorsun ?
2.Bir kanıt olarak kabul etmiyor musun ?
Ara
Bilimsel bir olayı çürütmek istiyorsanız yine bilimsel bir yolla olmalı ki kuran bilim kitabı bile değil. Bunu nasıl argüman olarak kullanabiliyorsunuz?
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-02-2017, 02:02)HulkSpider03 : Bilimsel bir olayı çürütmek istiyorsanız yine bilimsel bir yolla olmalı ki kuran bilim kitabı bile değil. Bunu nasıl argüman olarak kullanabiliyorsunuz?

Bilim adamlarından Kuran-ı kerim ile ilgili görüşler...

(Prof. Joly Sumson, jinekoloji ve obstetrik profesörü)
Kuran birkaç yüzyıl evvel gelmiştir ve ne keşfettiysek teyit etmiştir. Bu demektir ki Kuran,Allah'ın sözüdür.
(Prof. Armstrong, NASA'da görevli astronomi profesörü)
Kuran'da doğru astronomik gerçekleri bulduğum için çok fazla etkilendiğimi söyleyebilirim ve bizim gibi evrenin en ufak parçasını dahi inceleyen modern astronomlar için özellikle. En küçük parçayı dahi anlamak için çabalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Çünkü teleskoplar kullanarak tüm evreni düşünmeden sadece gökyüzünün en küçük kısımlarını görebiliyoruz. Öyleyse Kuran okuyarak ve soruları Kuran'dan cevaplayarak evren araştırmalarım için gelecekteki yolumu bulabileceğimi düşünüyorum.
? (Kuran'da) çok fazla doğru var ve tıpkı Dr. Moore gibi ben de bu açıklamaları yaptıranın İlahi bir ilham olduğu konusuna inanmakta kesinlikle zorlanmıyorum. (Prof. T. V. N Persaud, Manitoba Üniversitesi'nde anatomi, pediatri ve çocuk sağlığı, obstetrik, jinekoloji alanlarında profesör)
? Bence genetik ve din arasında hiçbir çatışma yok, bilakis din, bazı geleneksel bilimsel yaklaşımlara vahiy ekleyerek bilimi yönlendirebilir ki bunlar da Kuran'da var olan sözlerdir, asırlar sonra geçerli olduğu gösterilmiştir ve Kuran'daki bu bilgi desteği Allah'tandır. (Prof. Joe Leigh Simpson, obstetrik, jinekoloji, moleküler ve insan genetiği alanlarında profesör)
Bir bilim adamı olarak, sadece kesin olarak gördüğüm şeylerle ilgilenebilirim. Embriyoloji ve gelişimsel biyolojiyi anlayabiliyorum. Kuran'dan bana tercüme edilen kelimeleri de anlayabiliyorum. Daha önce vermiş olduğum örnekte olduğu gibi eğer kendimi o çağa götürebilseydim, bugün bildiklerimle ve tanımlayabildiklerimle, o zaman tarif edilmiş olan şeyleri tanımlayamazdım? Öyleyse (Kuran'da) yazılan herşeyde İlahi müdahalenin olduğu düşüncesi ile hiçbir çelişki göremiyorum. (Prof. E. Marshall Johnson, Thomas Jefferson Üniversitesi'nde anatomi ve gelişimsel biyoloji profesörü)
Bazı ayetler (Kuran ayeti), hücre karışımından organların yaratılışına kadar insan gelişiminin son derece kapsamlı tanımını yapar. Aşamaları, terminolojisi ve açıklaması ile insan gelişiminin böylesine açık ve eksiksiz kaydı daha önce var olmamıştı. Hepsinde olmasa bile çoğu durumda bu açıklama, geleneksel bilim literatüründe kayıtlı olan insan embriyosu ve insan cenini gelişiminin pek çok aşamasını yüzyıllar öncesinden bildirmektedir. (Gerald C. Goeringer, Georgetown Üniversitesi'nde tıbbi embriyoloji dalında doçent)
İnsanın gelişimi hakkında Kuran'daki ifadelerin açıklanmasında yardımcı olmak benim için çok büyük bir zevk. Ben kesin olarak söylüyorum ki bu ifadeleri Hz. Muhammed (sav)'e Allah vermiştir, çünkü bu bilginin çoğu pek çok yüzyıl sonrasına kadar keşfedilmedi. Bu bana şunu kanıtlıyor ki, Hz. Muhammed (sav) Allah'ın elçisidir. (Prof. Keith L. Moore, Toronto Üniversitesi anatomi ve hücre biyolojisi profesörü, seçkin bir embriyolog ve pek çok tıp ders kitabının yazarı)
... İnsan embriyosunun geçirdiği evreler kompleks olduğundan -ki bunu gelişim sırasındaki sürekli değişim sürecine borçludur- Kuran ve sünnetteki deyimler kullanılarak yeni bir sınıflama sistemi önerilmiştir. Önerilen sistem basittir, çok kapsamlıdır ve günümüzdeki embriyolojik bilgiyle tam uyum halindedir. (Prof. Keith L. Moore, Toronto Üniversitesi anatomi ve hücre biyolojisi profesörü)
Son dört yıldır Kuran ve hadislerle ilgili yapılan yoğun çalışmalar sonucunda, insan embriyosunu bölümlere ayıran yeni bir sistem ortaya çıkmıştır ki, bu MS 7. yüzyılda kaydedildiği için çok şaşırtıcıdır... Kuran'daki açıklamalar MS 7. yüzyıldaki bilimsel bilgiye dayalı olamazlar... (Prof. Keith L. Moore, Toronto Üniversitesi anatomi ve hücre biyolojisi profesörü)
(Hz. Muhammed?in) evrenin ortak kökeni gibi konuları bilmesinin imkansız olduğunu düşünüyorum, çünkü bilim adamları bunu son derece komplike ve gelişmiş teknolojik metotlar kullanarak son birkaç yıl içinde bulabilmişlerdir? 1400 yıl önce nükleer fizik hakkında hiçbirşey bilmeyen bir kişi, örneğin; yeryüzünün ve gökyüzünün aynı kaynaktan geldiğini veya burada tartıştığımız diğer soruların cevaplarını kendi bulamaz. (Prof. Alfred Kroner, Almanya, Mainz Üniversitesi jeobilim profesörü, dünyanın en ünlü jeologlarından)
Tüm bunları birleştirirseniz ve Kuran'da dünya hakkındaki konular ile dünyanın oluşumu ve genel olarak bilim ile ilgili tüm bu ifadeleri birleştirirseniz, pek çok şekilde burada açıklanmış ifadelerin kesinlikle doğru olduğunu ve şimdi bunların bilimsel metotlar ile teyit edildiğini? söyleyebilirsiniz. Kuran'da geçen ifadelerin pek çoğu o zaman için henüz kanıtlanmamıştı, fakat modern bilimsel metotlar şimdi Hz. Muhammed (sav)'in 1400 sene önce söylemiş olduklarını kanıtlayan bir pozisyonda. (Prof. Alfred Kroner, Almanya, Mainz Üniversitesi jeobilim profesörü)
Kuran birkaç yüzyıl evvel gelmiştir ve ne keşfettiysek teyit etmiştir. Bu demektir ki Kuran,Allah'ın sözüdür.
(Prof. Joly Sumson, jinekoloji ve obstetrik profesörü)
(Hz. Muhammed'in) evrenin ortak kökeni gibi konuları bilmesinin imkansız olduğunu düşünüyorum, çünkü bilim adamları bunu son derece komplike ve gelişmiş teknolojik metotlar kullanarak son birkaç yıl içinde bulabilmişlerdir? 1400 yıl önce nükleer fizik hakkında hiçbirşey bilmeyen bir kişi, örneğin; yeryüzünün ve gökyüzünün aynı kaynaktan geldiğini veya burada tartıştığımız diğer soruların cevaplarını kendi bulamaz.
(Prof. Alfred Kroner, Almanya, Mainz Üniversitesi jeobilim profesörü, dünyanın en ünlü jeologlarından)
Bu kitap (Kuran)geçmişten, yakın zamandan ve gelecekten bahsediyor. Hz. Muhammed (sav)'in döneminde insanların kültürel seviyesini bilemiyorum ve bilimsel düzeylerini de bilemiyorum. Eğer bu geçmiş dönemde bildiğimiz düşük bilim düzeyi ise ve teknoloji yok ise, hiç şüphe yok ki, bugünlerde Kuran'da ne okuyorsak hepsi Allah'ın ışığıdır. Bunu Hz. Muhammed (sav)'e ilham etmiştir. Böylesine mükemmel bir bilgi olabilir mi diye Ortadoğu'daki medeniyetin başlangıç tarihi hakkında bir araştırma yaptım. Bu Allah'ın Hz. Muhammed (sav)'i gönderdiği inancını daha da güçlendirdi. Ona engin biliminden yakın zamanda keşfettiğimiz küçük bir parça gönderdi. Jeoloji alanında Kuran'la bilimin sürekli bir diyaloğu olmasını umuyoruz.
(Prof. Palmar, Amerika'da jeoloji alanındaki önemli bilim adamlarından biri)
(Kuran'da) çok fazla doğru var ve tıpkı Dr. Moore gibi ben de bu açıklamaları yaptıranın İlahi bir ilham olduğu konusuna inanmakta kesinlikle zorlanmıyorum.
(Prof. T. V. N Persaud, Manitoba Üniversitesi'nde anatomi, pediatri ve çocuk sağlığı, obstetrik, jinekoloji alanlarında profesör)
Bence genetik ve din arasında hiçbir çatışma yok, bilakis din, bazı geleneksel bilimsel yaklaşımlara vahiy ekleyerek bilimi yönlendirebilir ki bunlar da Kuran'da var olan sözlerdir, asırlar sonra geçerli olduğu gösterilmiştir ve Kuran'daki bu bilgi desteği Allah'tandır.
(Prof. Joe Leigh Simpson, obstetrik, jinekoloji, moleküler ve insan genetiği alanlarında profesör
Bir bilim adamı olarak, sadece kesin olarak gördüğüm şeylerle ilgilenebilirim. Embriyoloji ve gelişimsel biyolojiyi anlayabiliyorum. Kuran'dan bana tercüme edilen kelimeleri de anlayabiliyorum. Daha önce vermiş olduğum örnekte olduğu gibi eğer kendimi o çağa götürebilseydim, bugün bildiklerimle ve tanımlayabildiklerimle, o zaman tarif edilmiş olan şeyleri tanımlayamazdım? Öyleyse (Kuran'da) yazılan herşeyde İlahi müdahalenin olduğu düşüncesi ile hiçbir çelişki göremiyorum.
(Prof. E. Marshall Johnson, Thomas Jefferson Üniversitesi'nde anatomi ve gelişimsel biyoloji profesörü)
İnanıyorum ki bu (Kuran bilgisi) çok çok ilginç ve neredeyse imkansız. Kesinlikle inanıyorum ki ne söylüyorsanız haklısınız, bundan dolayı bu kitabın (Kuran'ın) duyurusu çok değerli, size katılıyorum.
(Prof. Syawda, Japonya'da ve dünyaca ünlü okyanus jeolojisi alanındaki Japon bilim adamı
ALINTIDIR http://forum.memurlar.net/konu/1334944/

Kur-an'ı Kerim'i bilimsel bir kanıt olarak saymamak..... sizi ayakta alkışlıyorum
Ara
Öncelikle alıntılarınızı beyaza çevirin kör olacağız siyah içinde siyaha bakarken ayrıyeten kuranı bilimsel bir kitap sayarsakki ,hala bir öğreti kitabı olduğunu düşünüyorum ve savunuyorum, bunca bilim insanı çeşitli deney ve gözlemle kanıtladığı bilgiyi siz içinde bu konuyla toplamına göre oranını alırs %5 veya daha azı bir şekilde bilgi veren kitaba göre mi evrimi yok sayıyorsunuz? Garip...
Ara
(03-02-2017, 02:21)HulkSpider03 : Öncelikle alıntılarınızı beyaza çevirin kör olacağız siyah içinde siyaha bakarken ayrıyeten kuranı bilimsel bir kitap sayarsakki ,hala bir öğreti kitabı olduğunu düşünüyorum ve savunuyorum, bunca bilim insanı çeşitli deney ve gözlemle kanıtladığı bilgiyi siz içinde bu konuyla toplamına göre oranını alırs %5 veya daha azı bir şekilde bilgi veren kitaba göre mi evrimi yok sayıyorsunuz? Garip...

Ne yazık ki sizin savunmanız ve düşünmeniz öyle olmadığı gerçeğini değiştrimiyor bu evreni yaratanın gönderidiği kitap tabikide bir Bilim Kitabıdır bu evreni Yaratan Yaratıcı dan daha iyi bir şekilde bu evrnei bilen kimse yoktur değil mi  eğer Kur-an'ı Kerim' i düzgün bir şekilde sadece bir kere hatim etseydiniz bilimden kastımı ve nasıl yaratıldığımızı anlardınız alıntı ya gelirsek eğer okuyamıyorsanız altında kocaman bir şekilde ALINTIDIR yazıyor ve onun yanında da bir tane link var o linke basmanız size yardımcı olucaktır
Ara
Prof. Syawda Şu adamı Google'da aradım ve adamla alakalı hiç bir şey yok. Yazı muhtemelen yalan veya fake isimler ile şişirilmiş.
Ara
(03-02-2017, 02:34)SatanistKesenKedi : Prof. Syawda Şu adamı Google'da aradım ve adamla alakalı hiç bir şey yok. Yazı muhtemelen yalan veya fake isimler ile şişirilmiş.

Haklısınız eğer adam sizin google  aramanızda çıkmıyorsa ya ben yalan atıyorum ya da şişirilmiş bunlardan biri değil mi çünkü sizin hata yapma olasılığınız 0
Ara
İstersen hepsini googleda araştır, bir çoğu çıkmayacak çıksa bile atılan paylaşım çıkıyor. Hem jinekolog adamın Kuran ile alakalı vaz vermesi komik olmuş. Ah o kişiye de baktım bir şey çıkmıyor.
Ara
(03-02-2017, 02:34)Cpt.MacMillan :
(03-02-2017, 02:21)HulkSpider03 : Öncelikle alıntılarınızı beyaza çevirin kör olacağız siyah içinde siyaha bakarken ayrıyeten kuranı bilimsel bir kitap sayarsakki ,hala bir öğreti kitabı olduğunu düşünüyorum ve savunuyorum, bunca bilim insanı çeşitli deney ve gözlemle kanıtladığı bilgiyi siz içinde bu konuyla toplamına göre oranını alırs %5 veya daha azı bir şekilde bilgi veren kitaba göre mi evrimi yok sayıyorsunuz? Garip...

Ne yazık ki sizin savunmanız ve düşünmeniz öyle olmadığı gerçeğini değiştrimiyor bu evreni yaratanın gönderidiği kitap tabikide bir Bilim Kitabıdır bu evreni Yaratan Yaratıcı dan daha iyi bir şekilde bu evrnei bilen kimse yoktur değil mi  eğer Kur-an'ı Kerim' i düzgün bir şekilde sadece bir kere hatim etseydiniz bilimden kastımı ve nasıl yaratıldığımızı anlardınız alıntı ya gelirsek eğer okuyamıyorsanız altında kocaman bir şekilde ALINTIDIR yazıyor ve onun yanında da bir tane link var o linke basmanız size yardımcı olucaktır

Yaratıcının varlığı ve kitabın onun olduğu nasıl belli? Peygamberin demesi ve sizin inanmanız da onun varlığını kanıtlamak için yeterli değil o zaman senin deyiminle. Kuran ne zamandan beri öğüt kısmından sıyrılıp bilimsel bir kitap oldu? Sadece bir kaç kuru söz ile kaç yıllık bir çalışmayı atamazsınız ki darwin bunu yayımladan önce kendisine mektupla bunu o aralar aynı şekilde bulan birinden mektup bile alıyor...
Ara
Dostum adam yorum yaptıgında bu yorumu illa google da çıkması mı gerekiyor çıkmadığında o yorumu yapmamış mı oluyor
Ara
Ayrıca yukarıda atılan yazının şişirme olduğunu söylemem seni neden sinirlendiriyor? Hemen dinini değerlerini yalanladığımı mı çıkardın?
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-02-2017, 02:42)HulkSpider03 :

Yaratıcının varlığı ve kitabın onun olduğu nasıl belli? Peygamberin demesi ve sizin inanmanız da onun varlığını kanıtlamak için yeterli değil o zaman senin deyiminle. Kuran ne zamandan beri öğüt kısmından sıyrılıp bilimsel bir kitap oldu? Sadece bir kaç kuru söz ile kaç yıllık bir çalışmayı atamazsınız ki darwin bunu yayımladan önce kendisine mektupla bunu o aralar aynı şekilde bulan birinden mektup bile alıyor...
Ben size burada ne kadar birşeyler anlatsam da yourumunuzdan asla vazgeçmeyeceksiniz sebebi de inanmamanız  haklısınız ben size yaratıcının var olduğunu kanıtlayamam ama öldüğünzde belki kanıtı görmüş olabilirsiniz ve evrim sizin bana anlatığınız gibi bu kadar kesin olsaydı teori olmaktan çıkar kanun olurdu ve forumdaki ankette yarı yarıya yaratılış evrim olmazdı değil mi ama gördüğünüz üzere öyle değil

(03-02-2017, 02:44)SatanistKesenKedi : Ayrıca yukarıda atılan yazının şişirme olduğunu söylemem seni neden sinirlendiriyor? Hemen dinini değerlerini yalanladığımı mı çıkardın?

İltifatın için teşekkür ederim yoo sinirlenmedim sadece senin için üzülüyorum bazı şeyleri gözünün içine sokmama rağmen anlıyamıyor/ kavrayamıyorsun
Ara
Güzel kardeşim bak ben korku ya da var diye inanmam zaten. Ben en güzel inancı yunus emre de görürüm. Korku yok sevmek var aşk var. Sen benim doğuştan mı inançsız olduğumu sanıyorsun? Çoğumuz burada okuyarak dinden çıktı. Ben iyi argüman beklerken bilimsel yolla bekledim. Dogmatik bilgiler değil. Bunu şöyle açıklardın. İslam dini şunu söyler atıyorum ibni sina şu şuçalışmasında insanın çift insandan türediğini yazdığını söylemiştirmdesen amenna ama kusura bakma dogmatik bilgileri kabul edemem bu bilime hakaret olur.
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Üzülmene gerek yok ben de sizin gibi inanmışlara acıyorum ki gözüme ne sokmuşunda üzülüyorsun anlamyorum. Bana cevap yazana kadar senin iletilerine bile bakmıyordum:P.
Ara
(03-02-2017, 02:51)Cpt.MacMillan :
(03-02-2017, 02:42)HulkSpider03 :

Ben size burada ne kadar birşeyler anlatsam da yourumunuzdan asla vazgeçmeyeceksiniz sebebi de inanmamanız  haklısınız ben size yaratıcının var olduğunu kanıtlayamam ama öldüğünzde belki kanıtı görmüş olabilirsiniz ve evrim sizin bana anlatığınız gibi bu kadar kesin olsaydı teori olmaktan çıkar kanun olurdu ve forumdaki ankette yarı yarıya yaratılış evrim olmazdı değil mi ama gördüğünüz üzere öyle değil

(03-02-2017, 02:44)SatanistKesenKedi : Ayrıca yukarıda atılan yazının şişirme olduğunu söylemem seni neden sinirlendiriyor? Hemen dinini değerlerini yalanladığımı mı çıkardın?

İltifatın için teşekkür ederim yoo sinirlenmedim sadece senin için üzülüyorum bazı şeyleri gözünün içine sokmama rağmen anlıyamıyor/ kavrayamıyorsun

Şu düzeltmeyi yapmalıyım ki evrim gerçek yani kanundur. Evrim teorisi onu açıklar. Nasıl ki yer çekimi hücre gibi şeyler gerçek ama rölativite(yanlış yazmış olabilirim) ya da hücre teorisi varsa bu da böyledir. Evrim teorisi çürütülebilir ama evrim kesindir. Eğer evrimi yok sayarsan tüm bir ilaç endüstrisini yok edersin çünkü evrimsel gelişmeler olmasa yeni antibiyotikleein çıkmasına gerek kalmaz.
Ara
hmm anladım evrim teorisini çürütütseler evrim bir kanun oluyor ne kadar ilginç şey varsa sizden çıkıyor yaratılışı kabul ederseniz 1 dine mensup olmak zorunda olacaksınz değil mi namaz oruç bunlar zor şeyler uyduralım bir tane şey onun da adı evrim ne güzel yakın zamanda gerçekleri görüp hakikate ulaşmanız temennisi ile

(03-02-2017, 03:01)SatanistKesenKedi : Üzülmene gerek yok ben de sizin gibi inanmışlara acıyorum ki gözüme ne sokmuşunda üzülüyorsun anlamyorum. Bana cevap yazana kadar senin iletilerine bile bakmıyordum:P.

Kime üzülüp kime üzülmeyeceğimi size sormayacağım değil mi :)  işte o kadar acizsiniz ki gözünüze ne sokup sokmadığımı bile anlamıyorsunuz belki de gözleriniz bozulmuştur bi baktırın derim bir doğru yolda olanlara acımanıza gerek yok bu arada :)
Ara
(03-02-2017, 03:19)Cpt.MacMillan : hmm anladım evrim teorisini çürütütseler evrim bir kanun oluyor ne kadar ilginç şey varsa sizden çıkıyor yaratılışı kabul ederseniz 1 dine mensup olmak zorunda olacaksınz değil mi namaz oruç bunlar zor şeyler uyduralım bir tane şey onun da adı evrim ne güzel yakın zamanda gerçekleri görüp hakikate ulaşmanız temennisi ile

(03-02-2017, 03:01)SatanistKesenKedi : Üzülmene gerek yok ben de sizin gibi inanmışlara acıyorum ki gözüme ne sokmuşunda üzülüyorsun anlamyorum. Bana cevap yazana kadar senin iletilerine bile bakmıyordum:P.

Kime üzülüp kime üzülmeyeceğimi size sormayacağım değil mi :)  işte o kadar acizsiniz ki gözünüze ne sokup sokmadığımı bile anlamıyorsunuz belki de gözleriniz bozulmuştur bi baktırın derim bir doğru yolda olanlara acımanıza gerek yok bu arada :)

Güzel kardeşim einstein newtonun 300 yıllık yer çekimi teorisini değiştirdi(buraya daha iyi bilenlerden bir yorum bekliyorum. Tam olarak çökertti yoksa değişime mi gitti?) Ee yer çekimi yok mu şimdi? Hayıe onu açıklayan yeni bir teori var. Anlatabildim mi şimdi? Fotosentez mesela hep üstüne koya koya açıklandı. Darwin çoğu kez yalandı çoğu kez doğrulandı direkt kullanmıyoruz zaten onun evrim teorisini şuanki evrim teorisi zaten modern evrim açıklaması+modern gen aktarımının hepsini içererek karşımıza çıkıyor. Atomlarda gerçektir ama Atom teorileri var değil mi bir çokça. Daltonunu yok sayıldı ama atomlar yok mu şimdi?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.