Evrim mi Yaratılış mı?
@gardyans uzatma ..burada savununal cemaatler değil islamdır..cemaat savunan birisini görür isen bu lafları ona söylersin..

tartışma konusunda işim ne mi ? burada bir tartışma konusunda herkesin olduğu kadar benim de işim var. burada benim dinime inancıma sövme aşağılama hakaret etme hakkınız mı vardı ? bu nasıl bir saçmalıktır?
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(03-02-2017, 15:50)jax61 : @gardyans   uzatma ..burada savununal cemaatler değil islamdır..cemaat savunan birisini görür isen bu lafları ona söylersin..

tartışma konusunda işim ne mi ? burada bir tartışma konusunda herkesin olduğu kadar benim de işim var. burada benim dinime inancıma sövme aşağılama hakaret etme hakkınız mı vardı ? bu nasıl bir saçmalıktır?

Söven, aşağılayan, hakaret eden tek bir ileti bile yok.
Ara
(03-02-2017, 15:50)jax61 : @gardyans   uzatma ..burada savununal cemaatler değil islamdır..cemaat savunan birisini görür isen bu lafları ona söylersin..

Deney getiripte bize inanmıyorsan hatta o deneyleri kabul etmiyorsan(bu daha önemli)  burada tartışmanın anlamı yok. Çünkü senin görmen önemli değil. Bir şey varsa vardır sen bu yok diyerek onu yok sayamazsın felsefe yapmıyoruz burada. Ayrıca 57_t6421zcbpng.png
Resim Kaynağı: http://www.evrimagaci.org/fotograf/57/7254
Ara
Merhabalar,

Konunun son mesajlarında tartışmanın seyriyle oldukça alakasız hususlardan bahsedilmesi, tartışmanın ana konseptinde bulunmayan öğelerin savunulması veya yanlışlanmaya çalışılması gibi unsurlardan dolayı son mesajların birçoğunu kaldırmak zorunda kaldım. Burada sadece bu tartışma konusunda değil forumdaki Münazaralar bölümündeki tüm konularda veya diğer forum konularında çeşitli bir mesele üzerinde tartışma olduğunda herkesin benimsemesi gerektiğini düşündüğüm bir husus mevcut. 

Farklı insanların tıpkı gerçek hayatta da olduğu üzere forum üzerindeki tartışmalardan beklentileri farklı olabilir. Bazı kişiler sadece kendi düşüncesini dile getirip geriye çekilerek diğer kişilerin düşüncelerini inceleyip tartar ve onun argümanına gelen karşı-argümanlara cevap verirken bazı kişiler farklı argümanlarla karşılaşmak, diğer kişiler bu konu hakkında nasıl düşünüyor incelemek ve genel bir fikir alışverişinde bulunmak için girebilir. Ancak siz her şeyden önce bir topluluğun üyesi olarak değil, bir insan olarak farklı düşüncelere kesinlikle kapalı biriyseniz ve bunu tartışma konusunda açık bir şekilde "gelip bunu gözümün önünde kanıtlasan dahi fikrimi değiştiremezsin, bana bunu inandırabilecek kimse yok" gibi cümleler kuruyorsanız ve buna rağmen bir tartışma konusuna aktif bir katılım gösterip insanlara cevaplar yazıyorsanız yegane amacınız diğer insanlara kendi düşüncenizi dikte etmek demektir ve bunun gerçekleşmemesi durumunda sinirleriniz bozulabilir ve aşırı tepkiler verebilirsiniz. 

Forum kurallarını ihlal etmedikçe her düşünce dile getirebilir, forum kurallarının ilk maddesi TCK'yı esas alır dolayısıyla forumda yazabileceğiniz ancak mahkemede başınıza bela olabilecek hiçbir içerik sözkonusu olamaz. Dolayısıyla konu içerisinde 1 kere dahi Rapor Et fonksiyonunu kullanmamış birinin çıkıp insanları bir yerlere şikayet etme, mahkemeye verme temalı mesajlar girmesini hiç hoş karşılamadığımı dile getireyim.

Kısıtlı yönetici sayımızla forum genelindeki her konudaki her mesajı okuma ve modere etme gücümüz ne yazık ki yok - dolayısıyla burada üyelerimizin yapması gereken şey forum kurallarını ihlal eden bir içerik gördüğünde rapor ederek bunu bize bildirmek. Forum kuralları yoruma açık değildir, her maddenin ne gibi durumları kapsadığı gayet nettir. Eğer bir kişi bir mesajın o kuralı ihlal ettiğini düşünüyorken bir diğer kişi o mesajın o kuralı ihlal etmediğini düşünüyorsa burada iki kişi aynı kuralı farklı değerlendiriyor değil, iki kişiden birisi kuralı yanlış değerlendiriyor demektir. Dolayısıyla sana göre kural ihlali ama bence değil gibi bir durum sözkonusu olamaz.

Öte yandan ifade özgürlüğü "benim düşüncem de bu şekilde düşünceme karışamazsın" gibi argümanlar forum kurallarını ihlal eden içeriklerin serbestçe yazılabileceği anlamına gelmemektedir. Eğer sizin düşünceniz o biçimdeyse açık bir şekilde düşünceniz forum kuralları tarafından kısıtlanan bir içeriğe denk geliyor demektir ve mesajınız kaldırılır, gerekiyorsa cezai sonuçlarına da katlanırsınız. 

Burada üyelerimizde kafa karışıklığı yarattığını gördüğüm bazı kuralları sizin için açıklamak isterim:

Alıntı:
  • Irk, din, ulus, siyasi görüş, cinsel eğilim vb. ayrımcılık içeren ifadeler kullanılamaz.

Bu madde hiçbir kişi veya topluluk üzerinde o kişinin veya topluluğun ırkı, dini, ulusu, siyasi görüşü ve cinsel eğilimi ön plana çıkarılarak çeşitli ayrımcılık içeren cümlelerin kurulamayacağını ifade ediyor. Örnek vermek gerekirse siz bir kişinin dinini ve ulusunu dile getirip, ardından bu dine mensup kişi bu ulusun bir parçası olamaz derseniz ayrımcılık yapmış olursunuz. Konuda bu kuralın ihlal edildiğine dair çeşitli mesaj vardı ancak herhangi bir kural ihlali göremedim.

Alıntı:
  • Topluluklar hakkında küçük düşürücü ve tahrik edici yazılar yazılamaz.

Bu madde herhangi bir topluluğu küçük düşüren veya o topluluğun üyelerini tahrik edici içerikte iletilerin yazılamayacağını belirtiyor. Burada yanlış anlaşılmaya sebep olduğunu gördüğüm mesele şu, bir kişinin başka birinin yazısını kışkırtıcı bulması o mesajın kışkırtıcı bir içeriğe sahip olduğu anlamına gelmiyor. Bir mesajın kışkırtıcı içeriğe sahip olup olmaması safi bir şekilde mesajın içeriğinden belirlenir, o mesaja gelen tepkilerden değil. Örneğin "evin reisi babadır" cümlesi feministler için kışkırtıcı görülebilirken "yeni açılan restoranda bir biftek yapıyorlar ki sorma" cümlesi veganlar için kışkırtıcı bir cümle olarak görülebilir. Bir dinin doğru olmadığına yönelik bir argüman o dinin mensupları için kışkırtıcı olarak görülürken, o dinin doğru olduğuna yönelik bir argüman o dine inanmayan herkes için kışkırtıcı olarak görülebilir. Tüm bu örneklerdeki argümanlar esasen kışkırtıcı bir içerik barındırmamaktadır.

Bir konudaki düşünceniz sebebiyle kışkırtıcı bulduğunuz bir içerikle karşılaştığınızda o içeriğin kaldırılması için çaba sarfedip insanları forum kurallarını veya yasaları çiğnedikleri şeklinde tehdit etmektense o içeriğin neden size göre o şekilde olmadığını kendi argümanlarınızla açıklamanız gerekir, tartışma ortamının özü budur. Bu konuda ben bu mesajı yazarken 241 ileti görünüyor, silinenlerle birlikte bu mesaj aslında 255. ileti olacak. Bu 255 ileti arasında bu ileti benim bu konudaki ilk iletim. Dolayısıyla herhangi bir şekilde tartışmanın tarafı olmadığımı tekrar belirtmek isterim. 

Son olarak, eğer bir tartışma platformunu sinir bozucu olarak değerlendiriyorsanız bu sizin diğer kişilerin düşüncelerine tahammülünüzün olmadığı anlamına gelir ve sadece forumda değil, televizyonda veya bir arkadaş topluluğunda sizin gibi düşünmeyen kişilerin söylediklerini duyduğunuzda yine rahatsız olursunuz. Burada sorun topluluğun kendisinde, kurallarında veya topluluğu oluşturan üyelerde değildir. Tıpkı her toplulukta olduğu gibi bu toplulukta da baskın görüşler olabilir, çoğunluğun aykırı bulduğu düşünceler olabilir. Ancak biz hiçbir şekilde kural ihlali barındırmayan bir iletiyi "çoğunluğu rahatsız ettiği için" kaldıramayız. İletilerin sınırları sadece ama sadece forum kuralları ile belirlenmiştir ve bu iletiler üzerinde manipule edilebilecek hiçbir keyfi yönetici işlemi bulunamaz. Eğer insanların düşüncelerini sırf bizim gibi düşünmüyor diye silmeye kaldırmaya başlarsak keyfi yönetilen basit platformlardan bir farkımız kalmaz. Tıpkı gerçek hayatta da olduğu gibi, bu platformda da sizin gibi düşünen, sizin düşüncelerinizi destekleyen kişilerle karşılaşabileceğiniz gibi sizin gibi düşünmeyen ve yazdıklarını yanlış ve belki de uçuk bulduğunuz insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu bizimle veya forum yönetimiyle alakalı bir unsur değil, sosyolojik ve toplumsal bir gerçek. 

Farklı düşüncelere tahammülü olmayan, bilgisayar başında bir tartışma konusuna girince sinir stres yapan kişiler için yapabileceğim yegane öneri tartışma konularına müdahil olmamaları yönünde. Son olarak bu gibi tartışmaların hiçbir şekilde üyelerin birbirini kırmasına değen şeyler olmadığını hatırlatır, iyi forumlar dilerim.
[+] 7 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Allah askina kustan yilan nasil olsun.
Ara
(07-02-2017, 14:46)Kaiser-i Rum : Allah askina kustan yilan nasil olsun.

Bir bakıma tam tersi. Sürüngenden(Dinazorlardan) kuş oluşuyor.
Ara
(07-02-2017, 14:46)Kaiser-i Rum : Allah askina kustan yilan nasil olsun.
Varolan türlerden varolan türlere geçiş yok, bunların ortak atalarıdan yeni türlere geçiş var.
Ara
(07-02-2017, 16:11)HulkSpider03 :

Yaw kardesim. koskoca dinazordan nasil penguen oluyor.
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-02-2017, 16:53)Kaiser-i Rum :
(07-02-2017, 16:11)HulkSpider03 :

Yaw kardesim. koskoca dinazordan nasil penguen oluyor.

Direkt penguen oluşumu gözlenmiyor. Aynı kutup ayısı gibi ilk başta kuzeye gidenler kahverengi ayılar ama sonra mutasyon ile beyaz kutup ayıları oluşuyor. İlk başta kuşumsu canlılar evrilmeye başlıyor bunlarda git gide kuşa evrimleşiyorlar.
Ara
(07-02-2017, 16:53)Kaiser-i Rum : Yaw kardesim. koskoca dinazordan nasil penguen oluyor.
2113910.jpg

HulkSpider03'ün de dediği gibi direkt penguen olmuyor, yavaş yavaş milyarlarca yıldır devam eden bir süreç bu.
Ara
Hala aklim almiyor arkadaslar bir kediye bakiyorum bir de saksidaki bitkime. Diyorum ya rab bu nasil dizayn
Ara
@Kaiser-i Rum
Sakin olmanızı rica ediyorum. Konu hararetli bir konu. Güzelce tartışalım konuşalım.
Ara
(07-02-2017, 18:45)Kaiser-i Rum : Hala aklim almiyor arkadaslar bir kediye bakiyorum bir de saksidaki bitkime. Diyorum ya rab bu nasil dizayn

O kedi ve bitkinin çok çok eskilerde ortak atası olduğunu hatta daha da geriye gidersen belki aynı süpernovadan oluşan elementlerden oluştuğunu da görürsün. Ya rab ne güzel değil "Bu yaşam görünüşünde ihtişam var -Charles Darwin"
Ara
(07-02-2017, 19:14)HulkSpider03 :
(07-02-2017, 18:45)Kaiser-i Rum : Hala aklim almiyor arkadaslar bir kediye bakiyorum bir de saksidaki bitkime. Diyorum ya rab bu nasil dizayn

O kedi ve bitkinin çok çok eskilerde ortak atası olduğunu hatta daha da geriye gidersen belki aynı süpernovadan oluşan elementlerden oluştuğunu da görürsün. Ya rab ne güzel değil "Bu yaşam görünüşünde ihtişam var -Charles Darwin"

cehennemde darwin mi kurtaracak deni hulkspider kardesim.  bu evrim mevrim palavra sabah namazi bi harika
Ara
Cehennem korkusu sebebiyle mi inanmak doğru? Yaradanı severiz yaradandan ötürü yok mu? Cehennem korkusundan mı Allah ı sevip sayıyorsun?
Ara
(07-02-2017, 19:51)HulkSpider03 : Cehennem korkusu sebebiyle mi inanmak doğru? Yaradanı severiz yaradandan ötürü yok mu? Cehennem korkusundan mı Allah ı sevip sayıyorsun?

Arkadasim sen su cicege agaca bakip imana gelmedikten sonra cehennem mi imana getirecek seni. biz en azindan fake acip trol yapmiyoruz biz neysek oyuz.
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben trol yapmıyorum. Ben bilim ne diyorsa onu diyorum.
Neyse uzatmanın manası yok. Kuranın da dediği gibi: "Lekum dînukum veliye dîn"
Ara
(07-02-2017, 18:45)Kaiser-i Rum : Hala aklim almiyor arkadaslar bir kediye bakiyorum bir de saksidaki bitkime. Diyorum ya rab bu nasil dizayn

Peki sizce bu evreni boyle kusursuzca yaratan Tanrı, insanlar tarikatlarda şeyhlere diz coksun diye mi yaratti? Bu mu yani tum amac tum gaye?
Ara
Evren kusursuz değil.Şeyhlere diz çöken insanlar senin ideolojindeki insanların zıt versiyonu, Tanrı´nın neyi amaçladığını öğrenmek istiyorsan objektif bir şekilde araştırman yeterli.Fakat insanların sözlerine değilde direk kaynağı kaale almanı tavsiye ediyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 2 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tanrı insani özelliklere mi sahip olmalı? Ceza vermek kin kötü duygular?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.