Faşist Türkiye Taktik
Arkadaşlar merhaba. Man The Guns ile son sürümde oynamaya yeni başladım. Oyunu Türkiye için zorlaştırmışlar. Önceden Rusya'yı ağlatırken şimdi Bulgaristan sınırından bir adım içeri giremedim. Neden? Çünkü Bulgarlar top basmış. Hayret. Ben tüfek üretecek fabrikayı zor buluyorum. 3 tane ağaçtan geliyor, ekstra bonuslarla 4-5 ayda bir fabrika ancak yapabiliyorum ama Hazret ufacık ülkesiyle her piyadeye top basmış.

Sinirlendim.

Sizden taktik rica ediyorum. Arattım internette ve forumda ama 2016'dan kalma olanı bile var. Güncel bir rehber bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Ara
Bulgaristanı alırken çıkarma yapabilirsin bulgaristanın kıyısını korumaya askeri genelde olmuyor özellikle süvari birimleri ile çıkarma atarsan aynı zamanda ön cepheden saldırırsan o sana asker getiremeden başkentine girer savaşı bitirirsin.
Ara
(29-03-2019, 16:44)Sxario : Bulgaristanı alırken çıkarma yapabilirsin bulgaristanın kıyısını korumaya askeri genelde olmuyor özellikle süvari birimleri ile çıkarma atarsan aynı zamanda ön cepheden saldırırsan o sana asker getiremeden başkentine girer savaşı bitirirsin.

Denedim. 10 birim askerle mi ne saldırdım. 1 birimle hepsini püskürttü. Meselenin vuruş gücü olduğu bariz ama Bulgaristan'ın Yonanistan'ın nasıl oluır da benden gelişmiş askeri olur? Eski sürümlrde yoktu böyle bir şey. Tümen tasarımı bile yapmazdım. Şimdi hayvan gibi tasarım yapıyorum bir bölge ilerleyemiyorum.
Ara
Çıkarmanı sadece limana atma limanın yanına da at tümenlerinin içinde engineer-recon-support arty bulundurursan çok zor olmayacaktır.
Ara
Ya valla bu kadar zor değildi önceki sürümlerde. Öncekilerde savaş başlamadan Yunan Bulgar artı Irak'ı alrıdım. Şimdi birisini alınca ikinciyi İngiltere ya da Fransa direkt korumaya alıyor. İyi diyorsun girelim Cihan Harbine, bu sefer de İngiltere 15 k adamla çıkarma falan yapıyor, aşırı sinir bozucu bir durum. Türkiye'yle oynamak çok zorlaşmış. Jahrein'in oyununa baktım da o da aynı şeylerden muzdarip eski sürüm olmasına rağmen.

Bir kere top üretmem lazım fabrika yok. Topa fabrika bulsan tanka yok. Tank basamayınca tanka karşı süvariylee saldırıp yeni bir hussar efsanesi flan yaratıyorsun.

Önceki sürümlerde Yunanla Bulgarı alınca fabrika bayağı oluyordu. Üstüne de Irak'ı Suudi'yi alıyordum bonus oluyordu.
Şimdi aşırı sıkıcı.

Bilemiyorum.
Ara
DLC'yi denemek için açtığım oyunda (yapay zeka historical da değildi) Yunanistan'a 10 infantry + support engineer-artillery birleşimiyle girdim, askeri doktrinlerden superior firepowerın ilk 3 adımını bitirmiştim çoktan, gemileri Yunan gemilerini avlasın diye ege denizine, denizaltıları ise konvoyları batırsın diye Yunanistan'ın etrafına konumlandırdım, paktta oldukları için savaşa Romanya'da dahil olmasına rağmen 24 birlikle çok rahat işgal ettim Yunanistan'ı, ek olarak yaptığım tek şey irregular birlikleri infantry birliklerine çevirip eğitmekti sadece.

Aynı zamanda hava üstünlüğünü sağlayacak kadar fighter uçağım ve yerdeki birliklere yardım edecek kadar da CAS uçağım vardı.

Yunanistan'ı işgal ettikten sonra bir süre bekleyip Bulgaristan'a savaş açtım, yine 24 birlik ile hem Romanya, hem Bulgaristan askerlerini rahatça yendim, ek olarak sadece 2 motorize birliğim vardı. Tüm savaş boyunca ne top, ne silah, ne de destek ekipmanı eksiği yaşamadım, zannediyorum fabrikalar konusunda bir takım sıkıntılar yaşıyorsun.
Ara
(30-03-2019, 21:34)Awake : DLC'yi denemek için açtığım oyunda (yapay zeka historical da değildi) Yunanistan'a 10 infantry + support engineer-artillery birleşimiyle girdim, askeri doktrinlerden superior firepowerın ilk 3 adımını bitirmiştim çoktan, gemileri Yunan gemilerini avlasın diye ege denizine, denizaltıları ise konvoyları batırsın diye Yunanistan'ın etrafına konumlandırdım, paktta oldukları için savaşa Romanya'da dahil olmasına rağmen 24 birlikle çok rahat işgal ettim Yunanistan'ı, ek olarak yaptığım tek şey irregular birlikleri infantry birliklerine çevirip eğitmekti sadece.

Aynı zamanda hava üstünlüğünü sağlayacak kadar fighter uçağım ve yerdeki birliklere yardım edecek kadar da CAS uçağım vardı.

Yunanistan'ı işgal ettikten sonra bir süre bekleyip Bulgaristan'a savaş açtım, yine 24 birlik ile hem Romanya, hem Bulgaristan askerlerini rahatça yendim, ek olarak sadece 2 motorize birliğim vardı. Tüm savaş boyunca ne top, ne silah, ne de destek ekipmanı eksiği yaşamadım, zannediyorum fabrikalar konusunda bir takım sıkıntılar yaşıyorsun.

1938'e geldiğimde 3,5-4 ayda bir askeri fabrika yapıyordum. Ama gene de yetmiyor. Koca ülkede Yunanistan'la birlikte 25 fabrika var. Senede 4 fabrika bile yapsam bir yerleri işgal etmedikten sonra savaş sonuna kadar hepi topu 30 fabrika yapmış olurum. Bir yerleri de işgal edemiyorum çünkü İngiltereyle Fransa güvence veriyor hiç kaçırmadan. 

Zaten tarihi ilişkileri seçmemiş olmama rağmen daima İNgiltereyle Fransa mütto oluyor.

Ya da daima Cumhuriyetçi İspanya kazanıyor vs. Şimdiye kadar oyun çıktığından beri sayısız kere oynamışımdır ama sadece bir ere Nasyonalist İspanya kazandı. Sonra diyorlar işte simülasyon.
Ara
Yanlış konuya mesaj attım :D
Ara
Arkadaşlar galiba derdimin ne olduğunu tespit ettim.

Tümen dizaynında combat widthi 40a falan çıkarıyorum. 4 sıra dolduruyorum daha güçlü olur diye.

Zannedersem böyle yapmamak gerekiyormuş.

Önceki versiyonların hiçbirisinde dizayn yapmamıştım.

Bu yüzden olabilir mi sizce?

Ayrıca yanlış bir şey yapıyorsam en iyi tümen dizaynlarını gösteren bir rehber vs atabilir misiniz?
Ara
(01-04-2019, 12:08)alpth : Arkadaşlar galiba derdimin ne olduğunu tespit ettim.

Tümen dizaynında combat widthi 40a falan çıkarıyorum. 4 sıra dolduruyorum daha güçlü olur diye.

Ayrıca yanlış bir şey yapıyorsam en iyi tümen dizaynlarını gösteren bir rehber vs atabilir misiniz?

Ordu Doktorinin ne alemde Superior Firepower doktorinini kullanmanı tavsiye ederim Türkiye için en ideal doktorindir. Birimlere topçu mühendis bölüğü koy. Araştırdığın doktorinlerle zaten kazanacaksın şayet kazanamazsan. Ordunu geri çek bırak düşman ilerlesin. Savunmada az adam bırak ki. Düşman sana saldırsın ve kaynağını tüketsin. Kaynakları bittiği zaman gerçek ordunu çıkar ve işgal et. No guarentees diye bir mod vardı. O mod sayesinde İngiltere ve Fransa ülke garantileyemiyordu. Ama oyunun öyle zevki çıkmıyor. Her türlü ülkeyi çok rahat işgal ediyorsun. Bir zorluğu olmuyor.
Ara
(01-04-2019, 12:37)KorkusuzTürk :
(01-04-2019, 12:08)alpth : Arkadaşlar galiba derdimin ne olduğunu tespit ettim.

Ordu Doktorinin ne alemde Superior Firepower doktorinini kullanmanı tavsiye ederim Türkiye için en ideal doktorindir. Birimlere topçu mühendis bölüğü koy. Araştırdığın doktorinlerle zaten kazanacaksın şayet kazanamazsan. Ordunu geri çek bırak düşman ilerlesin.  Savunmada az adam bırak ki. Düşman sana saldırsın ve kaynağını tüketsin. Kaynakları bittiği zaman gerçek ordunu çıkar ve işgal et. No guarentees diye bir mod vardı. O mod sayesinde İngiltere ve Fransa ülke garantileyemiyordu. Ama oyunun öyle zevki çıkmıyor. Her türlü ülkeyi çok rahat işgal ediyorsun. Bir zorluğu olmuyor.

Yeni açacağım oyunda bu doktrini seçeceğim. 

Üç sıra piyade ile bir sıra topçu artı topçu destek koyuyordum bir birim.

Ama iyi değilmiş herhalde, o yüzden yenemiyormuşum galiba.

En iyisi kendi şemasında bırakmak galiba, hiç dokunmamak.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.