Film: Captain Marvel (2019)
Süper güçlere sahip olan Carol Danvers'ın nasıl Captain Marvel olduğunu değil, nasıl dünyaya geldiğini anlatan bir film. Carol'ün geçmişini hatırlamadığını görüyoruz. Zamanla hafızasını geri kazanmaya başlayan Carol'ün güvenebileceği tek kişi Nick Fury'dir. Yavaş yavaş geçmişini hatırlayan Carol iki yabancı ırk arasındaki savaşta önemli bir rol oynayacak ve bir süper kahraman olacaktır.

Çıkış tarihi: 8 Mart 2019

Yönetmen:
Anna Boden, Ryan Fleck

Başrol Oyuncuları:
Brie Larson
Jude Law
Samuel L. Jackson
Sic Parvis Magna
Ara

2. bi fragman daha varmış.
Sic Parvis Magna
Ara
İnternette Brie Larson'ın yorumları çok tartışma konusu olmuştu, bu yorumlar sonrasında geçtiğimiz günlerde RottenTomatoes Captain Marvel'ı izleyecek misiniz istatistiğinde yüzdenin %25'lerin altına düşmesiyle birlikte site genelinde o istatistik bilgisini kaldırdığı haber yapıldı. Brie Larson'ın açıklaması "40 yaşında beyaz erkek film eleştirmenlerini görmek istemiyorum" tarzında, kendisinin söylediğine göre Captain Marvel "siyahi kadınlar için yazılan bir aşk mektubu" ve siyahi kadınların ne dediği önemli, beyaz erkeklerin değil.

Amerika'da son zamanlarda her şeyi ırk ve cinsiyet penceresinden yorumlamak, pozitif mesaj veriyorum derken ırkçılık/cinsiyetçilik yaptığını farkedememek moda.
Sinemada izledim ve genel olarak başarılı bulsam da aktristen ve karakterin evrendeki rolünden pek hoşlandığımı söyleyemem. Ayrıca film normal bir MCU filminden farklı ilerlediği için biraz daha ilginç oldu.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.