Forum Gazetesi #103 [28/06/2021] - Röportaj: Dothor_

ykHv9XD.png
FORUM GAZETESİNİN 103. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
SENATO TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.
28 HAZİRAN, 2021

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Haziran 2021
Ekran Görüntüsü Etkinliğinde oy kullanarak beğendiğiniz ekran görüntüsüne destek verebilirsiniz.

Strategyturk Yaz Festivali 2021
Strategyturk Yaz Festivali altında etkinlikleri bu konu altından takip ederek katılabilirsiniz.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png

STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

CK3 - Melez Kültürler ve Kültürel Ayrışma
Crusader Kings III geliştirici günlüklerinde bu hafta melez kültür oluşturma ve kültürel ayrışma mekanikleri tanıtılıyor.

HoI4 - Askerî Teşkilat Arayüzü #2
Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta yeni eklenecek küçük geliştirmelerden bahsediliyor.

Vic3 - Üretim Yöntemleri
Victoria 3 günlüklerinde bu hafta üretim yöntemlerinden bahsediliyor.

KoH2: Sovereign - Çok Oyunculu Modu
Knights of Honor II: Sovereign geliştirici günlüklerinin bu sayısında oyunun çok oyunculu moduna dair bilgiler veriliyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

War Times
@Takeda Akane tarafından açılan konuda 2004 yapımı War Times oyunu tanıtılıyor.

2021 Yaz TEKKEN 7 Ligi
@Yukare tarafından kurulan TEKKEN 7 etkinliğine bu konu altından katılabilirsiniz.

Kültür Sohbetleri #9: Pesimizm 
@Sezar tarafından açılan Kültür Sohbetlerinin 9. bölümünde Pesimizm üzerine tartışılıyor.

Imperator - Alternatif Multiplayer: Temmuz 2021 
@Aeschyli tarafından açılan Imperator - Alternatif Multiplayer etkinliğine bu konu altından katılabilirsiniz.

Stellaris - Multiplayer: Temmuz 2021 
@Selene tarafından açılan Stellaris Multiplayer etkinliğine bu konu altından katılabilirsiniz.

Steam 2021 Yaz İndirimleri 
@Yasin Ahmet tarafından hazırlanan Steam 2021 Yaz İndirimleri konusunda bu senenin yaz indirimleri listeleniyor.

AoE2 - Başlangıç Rehberleri Serisi #1: Temeller 
@reddga tarafından hazırlanan AoE2 rehber serisinin ilk bölümünde oyun hakkında temel bilgiler içeriyor.

Victoria 2 - GFM Multiplayer: Temmuz 2021 
@Yasin Ahmet tarafından açılan Victoria 2 - GFM Multiplayer etkinliğine bu konu altından katılabilirsiniz.

EZfZEwA.png
ÜYE RÖPORTAJI
@Dothor_ ile röportaj.

Bize kendini tanıtabilir misin?
@Dothor_:  Adım Batuhan, siyaset bilimciyim. Jül Sezar'ın adını verdiği ayda dünyaya geldim. Kendimi bir liberal olarak tanımlıyorum.

Strategyturk ile tanışman nasıl oldu?
@Dothor_: Yanlış hatırlamıyorsam Tarih forumları sayesinde foruma katılmıştım ancak daha sonrasında kimsenin ilgilenmemesi sebebiyle fazla tarih konusu açmadım.

Strategyturk'te kalıcı olmana sebep olan şeyler nelerdi?
@Dothor_: Şuan ve daha önceden kalıcı olmama sebep olan herhangi bir şey aklıma gelmiyor.

İlk oynadığın strateji oyunu neydi? Son zamanlarda hangi oyunları oynuyorsun?
@Dothor_: İlk oynadığım strateji oyunu 2000'li yılların başında çıkan Rome Total War'dı. Son zamanlarda story-rich oyunları tercih ediyorum. Oyun türü fark etmeksizin güzel ve akıcı hikayelere sahip olan oyunları oynuyorum.

Favori strateji olan ve olmayan oyunun hangisi? Neden?
@Dothor_:  Her ne kadar saçma sapan şeylere DLC çıkarsalar bile çoğu Paradox oyununu seviyorum, Paradox'un politikası biraz can sıkıcı ancak strateji oyunlarını gerçekten iyi yapıyorlar.  En sevmediğim strateji oyununa gelecek olursak -birçok kişinin canını sıkacağım ama- Civilization serisini ne kadar oynasamda bir türlü sevemedim. Çok yavaş ilerliyor ve teknoloji sistemi bana çok garip geliyor.

Oyunlar dışında ne tür hobilere sahipsin? En sevdiğin yemek?
@Dothor_: Tarih ile ilgilenmek bir hobi sayılıyorsa, hastasıyım. Küçük yaşlarımda uzak doğu sporu tekvando ve satranç ile ilgilendim ve birkaç başarı elde etsem de devamını getirmedim. Açıkçası şuan bilgisayar dışında diğer hobilerime zaman harcayamıyorum çünkü yaş ilerledikçe ve iş sorumluluğu bindikçe insanın her şeye gücü yetmiyor. Her hobimde olduğu gibi yakın zamanda iş hayatına atılınca bu bilgisayar oyun hobimi de kaybedeceğim sanırım.

Üyelerimize özellikle önermek istediğin bir kitap, film, dizi veya müzik grubu var mı?
@Dothor_:  Kitap olarak dünya üzerindeki her insan evladının Machiavelli tarafından yazılmış "Prens" ve Platon tarafından yazılmış "Devlet" adlı eserleri okuması gerektiğini düşünüyorum. Film olarak "Gladyatör"ü öneriyorum ara ara izlediğim bir film ve bence imdb sıralamasında ilk 10'da olması gerekiyor. Fazla dizi izleyen birisi değilim ancak Breaking Bad hoşuma gitmişti. En son müzik grubuna gelecek olursak kişi olarak çok sayabilirim ancak grup olarak fazla sayamasam da Linkin Park'ı eskiden beri çok dinlediğim ve sevdiğim bir grup olarak önerebilirim.

Forumda açtığın çok çeşitli konuların var, gelecekte benzer veya farklı ne gibi çalışmalar göreceğiz?
@Dothor_:  Foruma önceden strateji forumu olarak bakmıyorumdum ancak son zamanlarda konseptin dışına çıkmamaya gayret ediyorum. İleride müsait olduğum zaman açacağım oyun etkinliklerini çoğaltmayı düşünüyorum.

@Duman: Neden Kore?
@Dothor_: Kore ve doğu kültürünü hiç sevmem.

@Voidian: Neden güney?
@Dothor_:  Kuzey daha soğuk çünkü.

@Rzenma: Sence Euro 2020'yi hangi takım kazanır?
@Dothor_: Penaldo sayesinde Portekiz'in kazanacağını düşünsem de elendiler. Şuan ki favorim Almanya.

@Defterdar: Dothor nickinin ilhamı nereden geliyor?
@Dothor_: Eskiden oynadığım bir oyundan. Custom bir nickname oluşturmam gerekiyordu ve anlamlı bir nickname yerine kendim uydurmayı tercih ettim.

@PCOyun: Bu Chris Hemsworth sevdası nereden geliyor?
@Dothor_: Sevdalısı değilim.

@Attila the Hun: Neden Warband? Ayrıca ne zaman rövanş maçı yapacağız?
@Dothor_: Oyunun kendisi hoş, modlar ile daha da güzel olunca insanın oynayası geliyor. Rövanş maçını da ne zaman istersen o zaman yapalım.

@Mabella: Rocket League oynarken özel direksiyon seti kullandığın söyleniyor. Vites falan atarak kullanıyormuşsun. Doğru mudur bu iddialar?
@Dothor_: Bizden hızlısı mezarda, sanırım özel direksiyon seti kullandığımı verdiğim ara gazlardan anladınız.

@Littleİskender: Neden her fırsatta religion check atmaya çalışıyorsun?
@Dothor_: God is watching us.

@elefsar: Hayalini kurup sonrasında başarabildiğin en önemli şey nedir?
@Dothor_:  Henüz bir hayalim yok. Hedefsiz ilerliyorum.

@reddga: Nickinin sonuna her zaman _ koyar mısın yoksa buraya has bir şey mi?
@Dothor_: Alt tire çizgisi tamamen yöneticilerin ricamı yerine getirmedikleri için bulunuyor.

@Yasin Ahmet: Liberal olduğunu duydum, ne derece liberalsin? Devlet üretimden elini çeksin düzeyi mi yoksa devlet olmasın düzeyi mi?
@Dothor_:  Devlet olmasın diye bir şey yok, olmazsa zaten Anarşizme girer. Ben Anarşizme karşıyım ve boş ideoloji olarak görüyorum. Devlet kesinlikle olmalı ve insanların rekabeti açısından hakem görevi görmeli.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN KULÜBÜ

1lvfcll.png
STRATEGYTURK TARİH KULÜBÜ

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN SÖZÜ

Tarih ile efsanenin amacı birdir: Geçici insanda ebedi insanı anlatmak.
 - Descartes

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
232941 (+982)

Konu Sayısı
17418 (+65)

Üye Sayısı
7615 (+22)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
FORUM GAZETESİ #103
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK ROMA GAZETESİ »

[+] 6 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kore ve Hemsworth üzerine sorulan sorular bilerek geçiştirilmiş. Saklayacak bir şeyin mi var sayın @Dothor_?
WhaW8Am.gif
Ara
AoE2 Başlangıç Rehberlerinin yenisi bu hafta içinde gelecek. Onun dışında oyunun mevcut etkinliği bulunuyor, katılabilirsiniz.

https://forum.strategyturk.com/konu-mp-a...emmuz-2021

Ayrıca en iyi Battlegrounds Tier 6 Murloc kartı yarışması bu hafta içinde sonuçlanacak. Oylarınızı bekliyoruz.

https://forum.strategyturk.com/konu-etki...-6-murlocs
tTRiYax.png
Ara
Bir Romalı olarak Roma gazetesine çıkmak benim için bir onurdur.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu konuda @PCOyun'a katılıyorum, içindeki komünisti ortaya çıkarmamak için anarşizme girer vesaire de denmiş hem.
Space-Background.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.