Forum Gazetesi #26 [19/09/2016] - Röportaj: Awake

3L0Jl2.png

Forum gazeteniz Acta Septimana'nın 26. sayısına hoşgeldiniz.
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.
19/09/2016

G2Zd6V.png

Forum Haberleri
Strategyturk Forumlarından haftalık gelişmeler

8. Dönem Sorumlu Alımları
Strategyturk Forumları 8. dönem sorumlu alımları devam ediyor.

Vox Populi : Eylül 2016
Eylül 2016 Ayın Üyesi etkinliği Vox Populi oy gösterme aşamasında.

Imperium Etkinliği #1 - Rehber Yarışması
Imperium Etkinliklerinin birincisi olan Rehber Yarışması devam ediyor.

Age of Empires II Ayın Medeniyeti : Hunlar
Age of Empires II Ayın Ülkesi etkinliğinde bu ay ele alınan medeniyeti Hunlar.

Civilization V Ayın Medeniyeti : Venedik
Civilization V Ayın Medeniyeti etkinliğinde bu ay ele alınan medeniyet Venedik.

G2Zd6V.png

Strateji Haberleri
Strateji dünyasından haftalık gelişmeler

Stellaris : Leviathans Duyuruldu
Stellaris'in ilk hikaye paketi olan Leviathans duyuruldu.

Stellaris'te Gemileri Dengeleme
Geçtiğimiz haftaki Stellaris geliştirici günlüğünde gemilerde yapılan denge değişikliklerinden bahsedildi.

Crusader Kings II : Daha Fazla Kural
Geçtiğimiz haftaki Crusader Kings II geliştirici günlüğünde yeni eklenen eventlerden bahsedildi, yeni oyun kuralları tanıtıldı.

Europa Universalis IV : Savaş Sonu Ekranı ve Minimap
Geçtiğimiz haftaki Europa Universalis IV geliştirici günlüğünde oyundaki yeni ufak değişikliklerden bahsedildi.

Hearts of Iron IV : Sunflower Yaması
Geçtiğimiz haftaki Hearts of Iron IV geliştirici günlüğünde 1.2.0 yamasından bahsedildi.

StarCraft II : Custom Mutators
StarCraft 3.6 yaması tanıtımlarında yeni özellik olan Custom Mutators tanıtıldı.

Civilization VI'da Yunanistan'ı Pericles Yönetiyor
Civilization VI'de Yunanistan ve lideri Pericles tanıtıldı.

Oriental Empires : Shu
Oriental Empires'ta Shu devleti tanıtıldı.

Dawn of War III : Jonah Orion
Dawn of War III'te Kan Kuzgunları'nın Başkatibi Jonah Orion tanıtıldı.

Hearts of Iron IV : 1.2.0 Yaması
Hearts of Iron IV'e 1.2.0 yaması geldi.

Company of Heroes 10. Yıl İndirimleri
Company of Heroes 10. Yıl İndirimleri kapsamında birçok ürüne %75 indirim yapıldı.

G2Zd6V.png

Üyelerle Röportaj
Awake ile röportaj

Acta : Bize biraz kendinden bahsedebilir misin?
@Awake : Merhaba, ben Mehmet (Awake), 23 yaşındayım, Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünde son sınıf öğrencisiyim.

Acta : Gerçek hayatta kendine kimleri örnek alırsın?
@Awake : Spesifik bir isim veremeyeceğim, ancak haklarını savunan, cesur ve özgür kişilere sempati duyarım.

Acta : Strateji oyunlarını neden seviyorsun?
@Awake : Yaşadığımız ortalama 70 yılda elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz, yiyoruz, içiyoruz, arkadaş oluyoruz, başarılı oluyoruz vb. Ancak bir ülke, tabur veya şirket gibi bir takım şeyleri yönetmek pek nail olabileceğimiz türden bir şeref değil. Bu yüzden strateji oyunlarını seviyorum, alabildiğine her şeyi yönetebilmek, esnek stratejilerle başarıya ulaşmak her oyuncu için tatminkar bir durumdur.

Acta : Senin için diğerlerinden ayrı bir yerde olan strateji oyunu/serisi var mı?
@Awake : Benim ilk oynadığım RTS C&C serisinden Generals, pek çoğunuz bilirsiniz, sanırım bugüne dek en çok eğlendiğim oyunlardan biri, herhangi bir spesifik nedeni yok, ölümüne eğlenceli olması dışında :p

Acta : Strategyturk Forumlarıyla nasıl tanıştın? Kalıcı olmanda önemli etkenler nelerdi?
@Awake : Strategyturk ile grand emperorumuz Duman sayesinde tanıştım, diğer sitelerin durmadan çöktüğü, iğrenç bir hal aldığı dönemlerdi. Duman'ın foruma verdiği emeği gördüm, kaliteyi gördüm ve kalmaya karar verdim.

Acta : Nickinin hikayesi nedir?
@Awake : Crysis'de Awakening diye bir görev var, origini oradan, ancak pek hoşlanmadığım için zamanla awake halini aldı, aslında "uyanık" kelimeside pek hoş bir itibar bırakmıyor, ancak kullanmaya devam etmek yeni bir nick seçmekten daha kolay :p

Acta : Forumda en çok ilgi duyduğun bölümler hangileri?
@Awake : Konu dışı/HoI 4

Acta : Genel Forumlar Praetor'u olmak nasıl bir duygu? Zor yönleri neler?
@Awake : Sanırım forumdaki yorucu olmayan, ancak en zor işlerinden birisi genel forum praetorluğu. Gerçeği konuşursak, praetor olarak görevimi en objektif şekilde gerçekleştirmeye, düşüncesi çok aşırı olmadığı sürece herkesin rahatça tartışmasını sağlamaya çalıştım, insanlar bu tip görevlere o kadar az saygı duyuyor ki sözlü uyarılara kulak asmıyorlar, kurallara aykırı iletileri silindiğinde ise (açıklama yapılmasına rağmen) saldırıya hazırlıklı olmak gerekiyor. Olgun bir tartışma için olgun insanlar gerekiyor, birisi ad hominem yapmaya başladığı an olaylar çığrından çıkıyor.

Acta : Eklemek istediğin bir şey var mı?
@Awake : Forumda takılmak eğlenceli olduğu kadar öğretici bir şey, lakin hayat bir forumdan ibaret değil, dışarıda çok güzel bir dünya var, çok güzel insanlar var, sizi mutlu edebilecek çok güzel şeyler var, bunları unutmamanız dileğiyle.

G2Zd6V.png

Forum İstatistikleri

İleti Sayısı
42,673 ▲925

Konu Sayısı
3,134 ▲75

Üye Sayısı
869 ▲14

G2Zd6V.png

Son

Acta Septimana #26
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.
19/09/2016

NErraO.png Ybrrn6.png 81DDqa.png

[+] 5 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Beğenmedim soruları bir gazeticiye göre basit kaçmış
p8RNv0.png
[+] 3 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Son zamanlarda çok fazla şey beğenmemeye başladın Fire.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Fire bunu beğendi.
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.