Forum Gazetesi #31 [24/10/2016] - Röportaj: Blackwhist

3L0Jl2.png

Forum gazeteniz Acta Septimana'nın 31. sayısına hoşgeldiniz.
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.
24/10/2016

G2Zd6V.png

Manşet
Önemli konular

[Duyuru] 19/10/2016 - Forum Görüş Anketi #1
[Duyuru] 19/10/2016 - Forum Bakımı
[Değişiklik] 19/10/2016 - Forum Güncellemesi ve Geliştirmeleri
[Değişiklik] 20/10/2016 - Mobil Uyumluluk Değişiklikleri
[Değişiklik] 23/10/2016 - Mobil Optimizasyon

Etkinlikler
Sürmekte olan güncel forum etkinlikleri ve çalışmaları

[Forum Etkinliği] Vox Populi : Ekim 2016 - jax61 v. Justicar
[Çekiliş] Europa Universalis IV Rights of Man & Content Pack
[Oyun Etkinliği] EU4 - Haftanın Ülkesi : Floransa
[Oyun Etkinliği] COH2 - Ayın Komutanı: Scavenge Doctrine
[Oyun Etkinliği] League of Legends Ayın Şampiyonu : Katarina 
[Oyun Etkinliği] Crusader Kings II : Ayın Karakteri : Louis the Stammerer 
[Yarışma] Europa Universalis IV Yarışmaları : Nepal ile Hindistan'ı Ele Geçir 
[Forum Etkinliği] Dünden Bugüne : Europa Universalis 
[Yarışma] HoI4 Yarışmaları : Türkiye ile Osmanlı Sınırlarına Ulaş
[Forum Etkinliği] Bu Ay Çıkış Yapacak Oyunlar : Ekim 2016

Strateji Haberleri
Strateji dünyasından haftalık gelişmeler

[Duyuru] CK2 - Geliştirici Günlüklerine Ara
[Duyuru] Cossacks 3'ten Türkçe Dil Desteğiyle İlgili Açıklama
[Duyuru] Total War: WARHAMMER - Grombrindal The White Dwarf
[Duyuru] EU4 - 1.19 Ekran Görüntüleri ve Bilgiler
[Duyuru] Stellaris - Leviathans Çıktı
[Yama Notları] Oriental Empires - 20 Ekim Yaması
[Duyuru] 3 Irkın Ana Müzikleri Yayınlandı
[Duyuru] HoI4 - Together for Victory Duyuruldu
[Günlük] HoI4 - Kanada Odak Ağacı ve Lend-Lease İsteği
[Duyuru] Total War: WARHAMMER'a Bedava DLC : Wurrzag
[Yama Notları] Warhammer - 4. Bedava Yama
[Yama Notları] Stellaris - 1.3 Yaması
[Yama Notları] Dota 2 - 6.88f Yaması
[Günlük] CK2 - İnfazları Kolaylaştırma

Üyelerle Röportaj
Blackwhist ile röportaj

Acta : Bize biraz kendinden bahsedebilir misin?
@Blackwhist : Öncelikle herkese merhaba, ben Murat 22 yaşındayım, Aksaray Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Memleketim olan Karabük'te ikamet etmekteyim.

Acta : Gerçek hayatta kendine kimleri örnek alırsın?
@Blackwhist : Belli bir isim aklıma gelmiyor ama tarihe damga vurmuş kişileri kendime örnek alırım.

Acta : En sevdiğin yemek türü nedir?
@Blackwhist : Sanırım Kuru Fasülye-Pilav ikilisidir, tabi yanında da soğan olmazsa olmaz :D

Acta : Ne tür müzikler dinlersin? Okuyucularımıza önerdiğin bir parça var mı?
@Blackwhist : Müzik konusunda katı bir kuralım yok, kulağıma hoş gelen bütün müzikleri dinlerim, oyundan bir parça bile olsa dinlerim. Yeter ki hoşuma gitsin. Tavsiye konusunda gelirsek tavsiye verebileceğimi düşünmüyorum aksine tavsiyelerinize açığım :D

Acta : Bu zamana kadar izlediğin en iyi film hangisiydi?
@Blackwhist : Film ile pek aram olduğu söylenemez ama Yüzüklerin Efendisi serisi ve Schindler's List izlemekten keyif aldığım filmler. Yerli olarak ise tabii ki G.O.R.A :D

Acta : Sporu takip ediyor musun? Hangi takımlısın?
@Blackwhist : Aslında spor ile çok yakından ilgilenmiyorum, hangi takımı tuttuğum konusuna değinecek olursak tabii ki memleketimin takımı Karabükspor. Çünkü yaşadığım yer küçük bir yer ve sizin takımınız Türkiye'nin en üst liginde mücadele veriyor, bu çok gurur verici bir olay.

Acta : Strateji oyunlarını neden seviyorsun?
@Blackwhist :  Strateji oyunları ile tanışmam Red Alert 2 ile oldu (ayrıca ilk oynadığım PC oyunudur). Ondan önce de Atari'de strateji türüne benzer oyunları oynamaktan hoşlanıyordum. Bunun nedeni oyun oynarken bir yandan kafa yorma ve bana bir takım şeyleri sevdirme isteğidir. Tarih ve Coğrafya'ya olan ilgimi Strateji oyunlarına borçluyum.

Acta : Hayalindeki strateji oyunu nasıl?
@Blackwhist : Hayalimdeki strateji oyunu kesinlikle Bug olmayacak şekilde programlanmış bir oyun olmasıdır. Grafik konusuna gelecek olursak aklımda kesin bir grafik senaryosu yok, ama göz yorucu olmaması, vee tabii ki AI'ın oyuncuya oyunu oynarken keyif verecek şekilde ayarlanmış olması gerekir.

Acta : Senin için diğerlerinden ayrı bir yerde olan strateji oyunu/serisi var mı?
@Blackwhist : Red Alert 2 ve Rome Total War desem yerinde bir söyleyiş olur, çünkü bir tanesi (Red Alert 2) ilk göz ağrım diğeri ise ( Rome Total War ) o dönemde yapılmış gerek senaryosu,gerek grafik ve oynanabilirlik bakımından tam aradığım bir şeydi, zaten RTW ile tanıştıktan sonra Total War serisine olan ilgim ve alakam başka bir boyuta taşındı desek yeridir.

Acta : Strategyturk Forumlarıyla nasıl tanıştın? Kalıcı olmanda önemli etkenler nelerdi?
@Blackwhist : Strategyturk Forumları ile tanışmam aslında çok farklı oldu, bir gün EU IV Mp'si oynanırken Steam üzerinden bana "MP atıyoruz gelir misin?" diye bir mesaj gelmişti. Bende o mesajın üzerine oyuna girmiştim, ardından bir süre sonra birisi "St forumunda ülke belirttin mi?" diye bir soru sormuştu. Bende bunun üzerine "st kim" diyip oyundan çıkmıştım. Bu olaydan sonra "st kim olaki" diyip foruma girmiştim. (Tabi o sırada samimi olduğum bir kaç arkadaş vardı). İçerik ve kalite olarak hoşuma giden bir forum oldu ve bu kaliteli ortamın bir parçası olmak için burada kalıcı olmaya karar verdim ve bu yolda devam ediyorum.

Acta : Nickinin hikayesi nedir?
@Blackwhist : Nickimin hikayesine gelir isek bir gün Counter-Strike oynarken (hatta cs_assault oynuyorduk :D) elemanın biri "nickini neden Blackwhist yapmıyorsun" dedi ben de bunun üzerine araştırma yaptım ve sonuç olarak bugün kullandığım "Blackwhist" ortaya çıktı. Ayrıca çeşitli sitelere kayıt olurken "ne nick koysam" sorusu da ortadan kalkmış oldu.

Acta : Forumda en çok ilgi duyduğun bölümler hangileri?
@Blackwhist : Tabiiki EU IV ve Tarih bölümleri, herkesin zaten tahmin edebileceği üzere EU IV konusu favorimdir.

Acta : Strategyturk'te unutamadığın bir olay yaşadın mı?
@Blackwhist : Sanırım bahsettiğim MP olayı ve "idare eder" dir :D

Acta : Eklemek istediğin bir şey?
@Blackwhist : Bu özel sayıyı bana ayırdığınız için teşekkür ederim, saygılarımla.

G2Zd6V.png

Forum İstatistikleri

İleti Sayısı
45,813 ▲713

Konu Sayısı
3,470 ▲74

Üye Sayısı
952 ▲20

G2Zd6V.png

Son

Acta Septimana #31
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.

NErraO.png Ybrrn6.png 81DDqa.png

[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
@Blackwhist'e burdan ben de bir soru iletmek istiyorum.

Acta: Neden Acta Septimana'nın 31. sayısı size denk geldi? ohnoblue
@Blackwhist:
G0kMNN.png
Ara
(24-10-2016, 23:20)GaulTurk : @Blackwhist'e burdan ben de bir soru iletmek istiyorum.

Acta: Neden Acta Septimana'nın 31. sayısı size denk geldi? ohnoblue
@Blackwhist:

İbretlik bir tespit :P  :ok:
Ara
Ha beyler bende son sorunun cevabındaki: 'özel sayı' muhabbetini merak ediyordum.

@GaulTurk
Ara
(24-10-2016, 21:29)Duman : Acta : Eklemek istediğin bir şey?
Bu özel sayıyı bana ayırdığınız için teşekkür ederim, saygılarımla.

Bu hiç dikkatimi çekmemişti bile :xd: :xd: :xd: :xd: :xd: :xd:
G0kMNN.png
Ara
(25-10-2016, 00:01)GaulTurk :
(24-10-2016, 21:29)Duman : Acta : Eklemek istediğin bir şey?
Bu özel sayıyı bana ayırdığınız için teşekkür ederim, saygılarımla.

Bu hiç dikkatimi çekmemişti bile :xd:  :xd:  :xd:  :xd:  :xd:  :xd:

tumblr_miflnaa0ic1s62q86o1_500.gif

Steammocking
[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.