Forum Gazetesi #32 [31/10/2016] - Röportaj: Justicar

G3VOly.png
Forum gazeteniz Acta Septimana'nın 32. sayısına hoşgeldiniz.
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.
31/10/2016

G2Zd6V.png

Manşet
Önemli konular

[Değişiklik] 27/10/2016 - Yüksek Çözünürlük Optimizasyonu ve Yeni İkonlar

Etkinlikler
Sürmekte olan güncel forum etkinlikleri ve çalışmaları

[Forum Etkinliği] Ayın Üyesi : Ekim 2016 : Justicar
[Oyun Etkinliği] Medieval 2 - Ayın Modu : Imjin War of Korea
[Oyun Etkinliği] Europa Universalis IV Haftanın Modu : Common Universalis
[Oyun Etkinliği] Crusader Kings II Haftanın Modu : Romance of the Three Kingdoms
[Oyun Etkinliği] Age of Empires 2 Ayın Medeniyeti : Türkler
[Oyun Etkinliği] COH2 - Ayın Komutanı: Scavenge Doctrine
[Oyun Etkinliği] League of Legends Ayın Şampiyonu : Katarina
[Oyun Etkinliği] Crusader Kings II : Ayın Karakteri : Louis the Stammerer
[Yarışma] Europa Universalis IV Yarışmaları : Nepal ile Hindistan'ı Ele Geçir
[Forum Etkinliği] Dünden Bugüne : Europa Universalis
[Yarışma] HoI4 Yarışmaları : Türkiye ile Osmanlı Sınırlarına Ulaş
[Forum Etkinliği] Bu Ay Çıkış Yapacak Oyunlar : Ekim 2016

Strateji Haberleri
Strateji dünyasından haftalık gelişmeler

[Duyuru] EU4 - 1.19 Danimarka Yaması Ekran Görüntüleri ve Bilgiler
[Duyuru] Stellaris - 1.14 Kennedy Yaması Ekran Görüntüleri ve Bilgiler
[Duyuru] Cossacks 3 - Cadılar Bayramı Güncellemesi
[Duyuru] Dawn of War III Birim Tanıtımları : Wraithblade
[Günlük] HoI4 - Avustralya Odak Ağacı ve Teknoloji Paylaşımı
[Günlük] Stellaris - Önümüzdeki Yolculuk
[Yama Notları] Stellaris - 1.3.1 Yaması
[Yama Notları] Europa Universalis IV - 1.18.4 Yaması
[Yama Notları] Dota 2 - 6.88f Yaması

Üyelerle Röportaj
Justicar ile röportaj

Acta : Bize biraz kendinden bahsedebilir misin?
@Justicar : Adım Cemre Yaşar Altunbaş. 20 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Kocaeli Üniversitesin'de bilgisayar mühendisliği okuyorum, ikinci sınıf. Küçük yaşlardan beri oyun, müzik ve kitaplarla çok ilgiliyim. Kendimce müzikle uğraşlarım da bulunuyor. Büyük bir tarih sevgim var. Özellikle Roma dönemi ve orta çağ Avrupa tarihine çok meraklıyım son dönemlerde. Olabildiğince her şeyi öğrenip bilmeye çalışırım. Kısıca böyle anlatabilirim kendimi.

Acta : Gerçek hayatta kendine kimleri örnek alırsın?
@Justicar : Biraz iddialı bir cümle olabilir ama gerçeği söylemek gerekirse örnek almak yerine örnek alınan birisi olmayı tercih ederim.

Acta : En sevdiğin yemek türü nedir?
@Justicar : Et. Her çeşidi. Her türlü sakatat(beyin söğüş, dil, paça, işkembe). Özellikle kuzu yüreği. Et olmadan doyduğumu anlamıyorum. Bir de sebze olarak patlıcan. Yapılan her çeşidine bayılırım.

Acta : Ne tür müzikler dinlersin? Okuyucularımıza önerdiğin bir parça var mı?
@Justicar : Müziğin kaliteli olanını dinlerim. Ruhtan veya içten ne denirse gelerek yapılan müzik önemli benim için. Örneğin 60'larla başlarım Black Sabbath ile. Adamlar metal müziğin mucidi. Devamında gelen çeşitli rock grupları, rock starlar, özellikle 80'lerin metal grupları, bu işe gerçekten ruhlarını katıyorlar. AeroSmith'ten 'Dream On' parçasını canlı olarak dinleyin. Kolayca bulabilirsiniz. Eğer müziği içten dinliyorsanız tüyleriniz diken diken olacaktır. Sadece müzik değil yapılan sahne şovları ile de müthişler. Bunun dışında Türk Rock müziği ve Anadolu Rock  da severek dinlerim. Özellikle belki tek Türk metal grubu olan Pentagramı dinlemenizi tavsiye ederim. Bir de pek bilinmeyen bir Türk grubu olan Almora'yı dinlemenizi öneririm. Aslında o dönemler de doğmak isterdim. Konserlerini gidip görmeyi.

Bir de şimdi yapılan müziklere bakıyorum. Bu rock ve metal müzik tarzları içinde geçerli. Gerçekten kalite yerlerde. Hani müzik için değil de para için yaptıkları çok belli.

Acta : Bu zamana kadar izlediğin en iyi film hangisiydi?
@Justicar : En iyi film nedir tam olarak bilmiyorum. Aslında bir süredir benimde sorduğum bir soru. Ama müzikde de olduğu gibi filmlerde de kaliteyi ararım. 90'lar ile 2000 arası çıkan filmler favorimdir. Tabiki 2000'den sonrada çok kaliteli yapımlar var. En iyi film söyleyemem belki ama yönetmen tavsiyesi vermek isterim. Christopher Nolan ve Ridley Scott filmlerinin bir çoğunu (Nolan'ın hepsini) gözünüz kapalı izleyebilirsiniz. Ama mesela film sektörünün bir şakası olan Marvel yapımı filmlerini izlemeyin. İnanılmaz rezil ve kalitesiz filmlerdir.

Acta : Sporu takip ediyor musun? Hangi takımlısın?
@Justicar : Kişisel olarak yüzme ve vücut geliştirme ile ilgileniyorum. Takım olarak Galatasaraylıyım. Maçları takip etmeye çalışıyorum.

Acta : Sahip olduğun hobilerin ve fobilerin nelerdir?
@Justicar : Hobilerim olarak spor yapmaya çalışıyorum düzenli olarak ne kadar okul engellese de. Sürekli kitap okurum. Müzikle ilgilenirim, gitarımla uğraşırım. Şu sıralar pek olmasada genelde akşam 11 12'den sonra dışarı çıkarım arkadaşlarım ile. Vakit oldukça oyun oynarım. Fobi olarak insanlardan korkarım. İnanılmaz saçma ve tehlikeli varlıklarız. Bu fiziksel bir korku değil. Daha çok iftira ve yalan yanlış suçlamalar altında kalmaktan korkarım ki daha bir hafta önce başıma geldi.

Acta : Strateji oyunlarını neden seviyorsun?
@Justicar :  Bir şeyleri yönetip, kafamda planlar yapmak hoşuma gidiyor. Bir de kendimi sınamamı da sağlıyor. Örneğin EU4'de şunu şu kadar tarihe kadar yapıcam demek ve bunu denemek keyifli oluyor.

Acta : Hayalindeki strateji oyunu nasıl?
@Justicar : Strateji oyunlarında derinlik arıyorum. Bu ticarette, diplomaside, yönetimde, askeriyede hemen hemen her şey de geçerli. Örneğin Total War gibi rezil bir oyun serisinde bunların neredeyse hiç birini göremezsiniz.

Acta : Senin için diğerlerinden ayrı bir yerde olan strateji oyunu/serisi var mı?
@Justicar : Strateji olarak sanırım WarCraft 3 diyeceğim. Çok çok uzun zamanlar önce beni o ara sahneleriyle büyülemişti. Strateji değil ama RPG türü olan Mass Effect serisi benim için çok ayrı. Hala arada ikinci oyunu oynarım.

Acta : Strategyturk Forumlarıyla nasıl tanıştın? Kalıcı olmanda önemli etkenler nelerdi?
@Justicar : Strategyturk Forumlarını biz kurduk. Şaka bir yana şöyle bir olay var, ilk önceleri EU4 yoluya pf forumlarındaydım. Sonraları o sitede çok problemler çıkmaya başlamıştı. @Duman ile aramızda hep forum kuruyorum gel muhabbetleri dönüyordu(Bilmiyorum kendi itiraf eder mi?). Sonra bir gün @Duman gerçekten forumu kurdum gel dedi. Ondan beridir ST'deyim.

İnsanlara yardımcı olmamı sağlıyor ST. Bir de gerçekten kaliteli işlerin yapıldığını düşünüyorum. Günlük çevirileri, rehberler, haberler vs. Bunlar kalmamda ki en önemli etken.

Acta : Nickinin hikayesi nedir?
@Justicar : Mass Effect'i oynayanlar bilir. Bir asari olan Samara karekterini ekibimize katmaya çalışıyorduk. Samara sıradan bir Asari değil, bir Justicar'dı. Sonraları biraz araştırdım ve Justicar kelimesinin İspanyolca-İngilizce bir kelime oyunu olduğunu buldum. Anlamı da adalet gibi bir şey oluyor. Daha öncesinde Roronoa Zoro nickini kullanıyordum. Aslında One Piece animesin de müthiş bir karekterdir kendisi. Ama hem uzun hem de saçma sapan okuduğu için insanlar, değiştirdim.

Acta : Forumda en çok ilgi duyduğun bölümler hangileri?
@Justicar : Forumu açtığımda sayfayı en alta getirip son iletilere, başlıklara göz atıyorum. İlgimi çeken olursa girip inceliyorum.

Acta : Strategyturk'te unutamadığın bir olay yaşadın mı?
@Justicar : Unutamadığım olay, saygısızca konularımın değiştirilmesi.

Acta : Eklemek istediğin bir şey?
@Justicar : Röportaj için teşekkür ediyorum. Forum kullanıcılara söylemek istediğim şey foruma biraz daha ilgi bekliyoruz. Yapılan bir sürü güzel şey ilgisiz kalıyor. StrategyTurk'te kaliteli işler dönüyor.

G2Zd6V.png

Forum İstatistikleri

İleti Sayısı
46,374 ▲561

Konu Sayısı
3,518 ▲48

Üye Sayısı
963 ▲11

G2Zd6V.png

Son

Acta Septimana #32
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.

NErraO.png Ybrrn6.png 81DDqa.png

[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.