Forum Gazetesi #33 [28/11/2016] - Röportaj: Fire

G3VOly.png
Forum gazeteniz Acta Septimana'nın 33. sayısına hoşgeldiniz.
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.
28/11/2016

G2Zd6V.png

Manşet
Önemli konular

[Değişiklik] 27/11/2016 - Yeni Versiyon : Tiberius

Etkinlikler
Sürmekte olan güncel forum etkinlikleri ve çalışmaları

[Forum Etkinliği] Ayın Üyesi : Kasım 2016 : cemal
[Forum Etkinliği] Imperium Etkinlikleri : Mod Tanıtımları
[Oyun Etkinliği] Europa Universalis IV : Custom Multiplayer [3]
[Oyun Etkinliği] Age of Empires II : Kasım 2016 Multiplayer
[Bölüm Etkinliği] COH2 - Ayın Komutanı: Heavy Cavalry Company
[Yarışma] Europa Universalis IV Yarışmaları : Gelre ile Konya'yı Ele Geçir
[Forum Oyunu] Amerikan İç Savaşı
[Forum Oyunu] Medeniyetler H.O.

Strateji Haberleri
Strateji dünyasından haftalık gelişmeler

[Duyuru] Total War: ARENA - Alpha Haftasonu
[Günlük] Total War: WARHAMMER - Kehribar
[Duyuru] Europa Universalis IV : 1.19 Çıktı
[Günlük] Total War: WARHAMMER - Elf Konseyi
[Günlük] HoI4 - Yeni Zelanda ve Savaş Kayıtları
[Günlük] Crusader Kings II : Konsey Üyelerine Yeni Seçenekler
[Yama Notları] Civilization VI : Sonbahar Yaması

G2Zd6V.png

Üyelerle Röportaj
Fire ile röportaj

vXgamr.png Acta : Bize biraz kendinden bahsedebilir misin?
@Fire : Merhaba İsmim Polat 22 Yaşındayım İşsizim Mesleğim Tıbbi Görüntüleme Teknikeri (Röntgenci) Dizi ve film izlemeyi özellikle de oyun oynamaya bayılırım

vXgamr.png Acta : En sevdiğin yemek türü nedir?
@Fire : Etli yemeklere bayılırım Mantı Kebab Lahmacun bunlar favorimdir

vXgamr.png Acta : Bu zamana kadar izlediğin en iyi film hangisiydi?
@Fire : Film yok ama Dizi olarak Person of interesti çok beğenmiştim.

vXgamr.png Acta : Sporu takip ediyor musun? Hangi takımlısın?
@Fire : Spor ilgi alanımda değil Takım olarakta Galatasaray diyebilirim.

vXgamr.png Acta : Strateji oyunlarını neden seviyorsun?
@Fire :  İnsanı epey geliştiriyor özellikte çözüm bulma planmama konusunda insana bir takım geliştirmeler yapıyor kısacası insanı geliştiriyor ayrıca yönetmek de hoşuma giden bir durum.

vXgamr.png Acta : Hayalindeki strateji oyunu nasıl?
@Fire : Hayalimdeki oyun Tam Eu4 Tarzı bir oyun Eu4 e biraz daha fazla animasyon daha çok görsel savaş sahneleri daha gerçekçi ve detaylı olabilir tek diyebileceğim hayallerimin bir çoğunu Eu4 de buldum

vXgamr.png Acta : Senin için diğerlerinden ayrı bir yerde olan strateji oyunu/serisi var mı?
@Fire : Eu4 Çünkü diğer strateji oyunlarına baktıgında  temelleri çok standard kazanmak için genelde rush atmak gerekiyor ilk kim bir noktayı ele geçirirse o kazanıyor her şey ne kadar hızlı fare tıklamadan ibarete dönüyor buda bence zevkli değil Ama Eu4 böyle değil komple herşey farklı herşey daha detaylı ve gerçekçi Bugün Bir Rise of nation ile empire earthın Total warın Civ5 in arasında çok büyük farklar göremiyorum ama Eu4 e bakınca bu baktıgımız tüm strateji oyunlarından farklı oldukça da kaliteli  

vXgamr.png Acta : Strategyturk Forumlarıyla nasıl tanıştın? Kalıcı olmanda önemli etkenler nelerdi?
@Fire : Bir arkadaşım sayesinde tanıştım Türkçe kaynaklar kaliteli bilgiler ve mp organizasyonları  benim kalmanda en önemli etkenler.

vXgamr.png Acta : Nickinin hikayesi nedir?
@Fire : Silkroad denilen bir oyundaki fire skilinin hoşuma gitmesiyle ilk olarak silkroadda bu nicki kullanmaya başladım o zamandan bu zamandır kullanıyorum genelde nicklerimde 109 veya 110 sayısıda mevcuttur bir yerlerde xxx109 u gördüyseniz büyük ihtimal o benimdir
109 un hikayesini sonraya bırakıyorum :)

vXgamr.png Acta : Forumda en çok ilgi duyduğun bölümler hangileri?
@Fire : Eu4 bölümü zira Eu4 Oynamayı seviyorum Ben sıradan bir adamım eu4 görünce beğeniyorum

@Doraemon : 3. üye ile ilgili olayı anlatsın.
@Fire : 3.Üye hakkında çok bilgi veremem çünkü *u *i*i*i ***e** *o*u*u *u*a* *i*i*e* *e**e*i*i*. Ayrıca Duman tarafından *e*ö*ü *i*i *u**a*ı* *a**a**a* istemiyorum ama size 3.üye ile ilgili soru işaretlerinin ne zaman başladığını aydınlatabilirim.

Emirhan adlı üye ST'de Duman ile görüşmelerinde "Ben bu forumun 3.üyesiyim" dediğinde Duman da hayır sen değilsin 3.üye bir başka kişiydi diye ağzından kaçırdı, Emirhan kanıt istediğinde Duman kendi profil idsine bakabileceğini söyledi. (eskiler bilir eskiden profil-isim şeklinde değil profile id sistemi vardı) Emirhan gerçeği görüp ve ID'sinin 4 olduğunu farkeder ama 3. üye kimmiş diye merak edip ID 3 diye aratıldığında hiçbir sonuç çıkmamaktadır.

Rivayete  göre forumu 3 *i*i *u**u* 3. *u*u*u ü*e i*e *u*a* *i* *o*u*a a**a*a*a*ı**a* *e *u*a* *o** *i**i*e*i *a*e*i**e o isime dair her şeyi *i**i* *e e**e**e*i**i.
Hala 3. üyeden özel mesaj alan kişiler olduğu söyleniyor, söylentiye göre amacı tüm *o*u*u *o*e**e**i*, belki de hala aramızdadır.
Bazıları ise sadece bir sistem hatası olarak görüyor. Bu kadarı yeter bence zaman her şeyi gösterir.

@PashaZade : Neden Fire Duman ile bu kadar yakın ? Consul ile gerçek geçmişi nedir ?
@Fire : Sadece arkadaşız :D

vXgamr.png Acta : Eklemek istediğin bir şey?
@Fire : Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

G2Zd6V.png

Forum İstatistikleri

İleti Sayısı
49,362 ▲973

Konu Sayısı
3,699 ▲64

Üye Sayısı
1,029 ▲25

G2Zd6V.png

Son

Acta Septimana #33
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.

NErraO.png Ybrrn6.png 81DDqa.png

[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
En eğlendiğim Acta sayısıydı :) Teşekkürler @Fire
Ara
3. üye cevabında ki spoilerlar şifreli mi yoksa bana mı öyle gözüküyor?
Ara
Teknik bir hata olmuş olabilir..
(29-11-2016, 01:15)Duman : Teknik bir hata olmuş olabilir..

Sizde de mi öyle yani?
Ara
Özellikle * koyarak yazmışlar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.