Forum Gazetesi #36 [16/01/2017] - Röportaj: Ahrep

G3VOly.png
Forum gazeteniz Acta Septimana'nın 36. sayısına hoşgeldiniz.
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.
16/01/2017

Güncel Etkinlikler
Hearthstone - Tavern Brawl Turnuvaları #1: Cart Crash at the Crossroads
Medieval 2 - Grand Hotseat
EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
Ekran Görüntüsü Etkinliği: Ocak 2017
Ayın Üyesi: Ocak 2017
Strategyturk Topluluk Ödülleri 2016 - Topluluk Özel Ödülü
Strategyturk Topluluk Ödülleri 2016 - Yılın Strateji Oyunu

Strateji Oyunlarında Geçtiğimiz Hafta
Halo Wars: Definitive Edition'a Dair Merak Edilen Her Şey
Heroes of the Storm'da 2016 ve Yeni Yıl Etkinliği
EU4 - Reformasyon Çağı
HoI4 - Tatilden Dönüş ve 1.3.2 Yamasına Dair
Hearthstone - Tavern Brawl: Cart Crash at the Crossroads
Stellaris - Ascension Mekaniği ve Tür İlerlemeleri
Warhammer - Grombrindal 19 Ocak'tan İtibaren Bedava
XCOM 2 - Long War 2 için Yeni Sınıf: Technical
Rome: Total War - Barbarian Invasion iPad'e Geliyor
Halo Wars 2 - Blitz Beta
Cossacks 3'ün Yol Haritası
CK2 - Hermetistler

Üyelerle Röportaj
Ahrep ile röportaj

Acta: Bize biraz kendinden bahsedebilir misin?
@Ahrep: İsmim Ahmet. 17 yaşındayım lise 3. sınıf öğrencisiyim.

Acta: Gerçek hayatta kendine kimleri örnek alırsın?
@Ahrep: Atalarımızı örnek alırım. Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet gibi aklıyla da düşmanı yenebilen atalarımızı.

Acta: Hayatta takip etmeye özen gösterdiğin tarihi bir kişiliğin sözü veya deyiş var mı?
@Ahrep: "Türk milleti için gece uyumadım, gündüz oturmadım; ölesiye, bitesiye çalıştım. Aç milleti tok, az milleti çok, yoksul milleti bay kıldım.." Bilge Kağan

Acta: Ne tür müzikler dinlersin? Okuyucularımıza önerdiğin bir parça var mı?
@Ahrep:  Kafama ne eserse onu dinliyorum. Oturmuş bir müzik kültürüm yok.  Hareketli sevenler için Keys N Krates - Dum Dee Dum' u önereyim.

Acta: Bu zamana kadar izlediğin en iyi film hangisiydi?
@Ahrep: Fight Club

Acta: Sporu takip ediyor musun? Hangi takımlısın?
@Ahrep: Futbolla ilgileniyorum. Galatasaraylıyım.

Acta: Sahip olduğun hobilerin ve fobilerin nelerdir?
@Ahrep: Herhangi bir fobim yok. Hobi olarak kitap okuyorum. Son okuduğum kitap George Orwell - Hayvan Çiftliği

Acta: Strateji oyunlarını neden seviyorsun?
@Ahrep: Savaşı seven bir yanım var. Strateji olmadan savaş olmaz. Bu yüzden strateji oyunlarına bağlıyım.

Acta: Hayalindeki strateji oyunu nasıl?
@Ahrep: Savaş mekanizması Total War gibi olmalı ama diplomatik ve ekonomik açıdan gelişmiş bir oyun. Çeşitli alternatiflerim olmalı. Sıkılmamalıyım.

Acta: Senin için diğerlerinden ayrı bir yerde olan strateji oyunu/serisi var mı?
@Ahrep:  Total War serisi benim için ayrı bir yerde bu seride aldığım zevki başka  oyunlarda bulamıyorum.

Acta: Strategyturk Forumlarıyla nasıl tanıştın? Kalıcı olmanda önemli etkenler nelerdi?
@Ahrep: Strategyturk Forumlarıyla Kızılderili sayesinde tanıştım. Kalmaya devam etmemde forumdaki insanlarla anlaşabilmem ve forumun kalitesi oldu. Gerçekten kaliteli bir foruma sahibiz.

Acta: Nickinin hikayesi nedir?
@Ahrep:  Nickimin hikayesi çocukluğuma dayanıyor. İlk nickimi oluşturacakken kendi ismimden bir şeyler olmalı ama havalı bir şey olsun istiyordum düşünürken aklıma Ahrep geldi. O zamandan bu zaman nickim Ahrep.

Acta: Forumda en çok ilgi duyduğun bölümler hangileri?
@Ahrep: KD Foruma ilgi duyuyorum. Gerek tartışmalar gerek gündemle ilgili bilgiler edinmek için KD Forumu iyi takip ediyorum.

Acta: Eklemek istediğin bir şey?
@Ahrep: Strateji Severlere birazcık katkım olduysa ne mutlu bana :)

Forum İstatistikleri
55749 İleti | 4047 Konu | 1146 Üye

NErraO.png Ybrrn6.png 81DDqa.png

[+] 7 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Güzel bir gazete olmuş, röportajı beğendim ,Adminler çalışıyor :)
Ara
Bu sayı 4-4'lük olmuş.
G0kMNN.png
Ara
Görüldügü gibi yine Forum Gazetesi'nde tasarımsal değişiklik yapıyoruz, bu değişiklik sonrası şu gibi bir fikri hayata geçirebiliriz.

Gazetede üstte kalan etkinlikler ve geçtiğimiz hafta kısmının yapımını yine ben üstlenebilirim ama röportaj hususunda her üyeye farklı sorular sorabilecek, röportaj yapılacak üyeyi yine üyelere sorarak belirleyip üyelerin bu üyeye olan sorularını alıp röportajda ona soracak ve bunu her hafta bana forum gazetesinin sayısı çıkmadan önce iletebilecek biri arıyorum.
O kadar çok üye kelimesi kullanmışsın ki cümle kafamda ters döndü. Neyse bu röportaj işine gönüllü değilim. Diplomatic Penalty ile doğmuşum sanırım. Hiç beceremem bu işleri. Ama gazete güzel. İlk defa okuyorum.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.