Forum Gazetesi #86 [25/11/2019] - Röportaj: Rzenma

ykHv9XD.png
FORUM GAZETESİNİN 86. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
SENATO TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.
25 KASIM, 2019

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Kasım 2019
Ekran Görüntüsü Etkinliğinde Kasım ayı kazananını belirlemek için oy kullanımı başladı.

Satranç Turnuvası: Kasım 2019
Geleneksel Satranç Turnuvasında üçüncü tura geçildi.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png

STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

Jenerik Görev Ağaçları
Imperator: Rome geliştirici günlüklerinde bu hafta oyundaki jenerik görev ağaçları tanıtılıyor.

Gelişmişlik ve Binalar
Crusader Kings III geliştirici günlüklerinde bu hafta gelişmişlik mekaniğine ve oyundaki binalara dair bilgiler veriliyor.

Takas, Bronz ve Muharebeler: Troy ve Bronz Çağı
Total War Saga: TROY geliştirici günlüklerinde bu yazıda bronz çağına ve muharebelere dair bilgiler veriliyor.

19 Kasım Battlegrounds Yaması
Hearthstone'da 19 Kasım tarihinde çıkan bu yama Battlegrounds oyun modunda çeşitli değişiklikler yapıyor.

Operasyonlar
Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta oyundaki operasyonlara dair bilgiler veriliyor.

Durum Güncellemesi
Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta oyunun geliştirilişine dair bazı bilgiler veriliyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

Temel Ekonomi Rehberi
@DanteSymphony tarafından hazırlanan rehber de Victoria II de ekonomi için bilgiler içeriyor.

FORD v FERRARI (2019)
@Reoberg  tarafından açılan konuda film konusunda yeni çıkan Ford v Ferrari filmini yorumlayabilirsiniz.

Irk ve Sınıf Rehberi
@Duman tarafından hazırlanan rehberde ESO'daki ırklar ve sınıflar konu alınıyor.

Dronlar Haber Helikopterlerinin Yerini Alabilir mi? 
@SchrödingersCat tarafından açılan bu helikopterler ile dronların geleceği tartışılıyor.

Lost (2004) 
@PCOyun tarafından açılan dizi konusunda eski bir dizi olan Lost tanıtılıyor.

Dungeon ve Undaunted Rehberi 
@Duman tarafından hazırlanan rehberde ESO'da Dungeonları ve Undaunted'a dair bilgiler içeriyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÜYE RÖPORTAJI
@Rzenma ile röportaj.

Bize bir cümleyle kendini tanıtabilir misin?
@Rzenma: Adım Emirhan 26 yaşındayım Haliç Üniversitesi elektrik elektronik bölümü mezunuyum, şu sıralar doğru düzgün bir iş arıyorum.

Strategyturk ile tanışman nasıl oldu?
@Rzenma: Arkadaşlarımın strateji oyunlarıyla pek arası yok bu yüzden EU4 oyununu multiplayer oynayabileceğim kaliteli bir ortam arıyordum ve burayı buldum.

Strategyturk'te kalıcı olmana sebep olan şeyler nelerdi?
@Rzenma: Sürekli güncel kalması ve üyelerine saygın bir ortam sunması.

İlk oynadığın strateji oyunu neydi? Son zamanlarda hangi oyunları oynuyorsun?
@Rzenma: AoE oynadığım ilk strateji oyunuydu. RDR2 son zamanlarda favorim ara sıra Division 2 ve CSGO oynuyorum.

Favori strateji olan ve olmayan oyunun hangisi? Neden?
@Rzenma: Civilization serisi favorimdir, Sid Meier amca board game tarzı bir oyunu çok iyi bir biçimde bilgisayar oyunu dünyasına aktarmış. Strateji oyunları ile alakası olmayan birini bile içine çekebilir ayrıca en iyi tur bazlı strateji oyunudur. İlk civilization oyunu tur bazlı strateji oyunlarının atası olarak kabul edilir. Strateji olmayan favori oyunum son çıkan God of War hatta bu güne kadar gördüğüm en iyi oyun diyebilirim.

Oyunlar dışında ne tür hobilere sahipsin? En sevdiğin yemek?
@Rzenma: Oyunlar dışında beni en çok eğlendiren şey arabayla gezintiye çıkmak. En sevdiğim yemek zerdeçallı tavuklu makarna yapmasıda çok kolay makarnayı önceden haşlamak bile gerekmiyor tek yapman gereken malzemeleri doğru sırayla tencereye eklemek. 

Üyelerimize özellikle önermek istediğin bir kitap, film, dizi veya müzik grubu var mı?
@Rzenma: Kitap önerilerim: Kafka-Dönüşüm, Tolstoy-Masallar kısa ve çok beğendiğim kitaplar. Uzun kitapları çok nadiren bitirmişimdir.
Film önerilerim: Cloud atlas, Pan's Labyrinth, Twelwe Monkey, Memento, Braveheart, The Prestige, Donnie Darko, Predestination, The Fifth Element
Dizi önerilerim: Westworld, Sherlock, Rome, Battlestar Galactica. Anime olarak da Samurai Champloo, Death Frenzy, Dragon Ball
Müzik grubu önerilerim de Abdal ve Duman.

Forumda bir çok rehberin bulunuyor, gelecekte benzer veya farklı ne gibi çalışmalar göreceğiz?
@Rzenma: Oynamaktan keyif aldığım ülkeler ile ilgili rehber yazmaya devam edeceğim Civilization 6 konusunun güncel kalmasına yardım ediyorum bu oyun ile ilgili her türlü yeniliği foruma taşımaya çalışacağım. Bir multiplayer etkinliği de düzenlemek istiyorum ama neredeyse hiç katılım yok.

Firaxis Forumları ekibinde hayat nasıl? Üyeleri Firaxis Forumları kategorisinde yeni neler bekliyor?
@Rzenma: Hayat çok durgun bunun sebebi 2k Games firmasının kur farkı yüksek olan ülkelerde makul indirimler yapmaması ve kendi oyunlarına olan ilgiyi öldürmesi. Şu anda sadece Amerika ve Avrupada ilgi görüyor ama önümüzdeki Steam indirimleri döneminde bu durum değişebilir. Aynı zamanda Civilization 6 oyunu için yeni bir güncelleme gelebilir. Ülkemizde Civilization serisine olan ilgi 5. oyunu neredeyse bedavaya vermelerinden sonra tavan yapmıştı.

Aedilelik hakkındaki görüşlerin neler?
@Rzenma: Forumda sarf edilen emeğe özellikle Imperator: Rome çevirisi gibi projelere çok saygı duyuyorum. Sevdiğim ve takip ettiğim bir platforma destek olabildiğim için ve bu ekibin içerisinde yer aldığım için mutluyum.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN KULÜBÜ

cw6Oe6D.png
STRATEGYTURK RETRO KULÜBÜ

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN SÖZÜ

KüItürIü bir kafa, biIgi kaynakIarına açık ve tahammüI ediIebiIir bir derecede de yetenekIerini kuIIanabiImesini öğrenmiş bir kafadır. Söz ola kese savaşı, Söz ola kestire başı - John Stuart MiII

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
168554 (+1534)

Konu Sayısı
12422 (+156)

Üye Sayısı
4079 (+80)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
FORUM GAZETESİ #86
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK ROMA GAZETESİ »

[+] 8 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.