Forum Oyunları Sohbet
selam, soğuk savaş RP fikrim devam ediyor ama aktif olamayacağım için pek mümkün değil

bunun yerine aktif olduğum bir zaman Suriye RP açacağım. (belki de simdi açıyorumdur ;) )
[+] 2 üye Vakanüvis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Secret Hitler" oyununu açayım mı? Katılım olur mu?
Ara
Ben katilirim,Secret Hitler'e acilirsa.
Ara
katıldım bile :D
Ara
Sizce 1964 te başlayan onur un oyunua benzeyen bir konseptle bir siyasi forum oyunu açsam ya da başka biri açsa ne dersiniz ?
1964 türkiye
bakanlıklar:.......
şıklı ama ayrıca yaratıcılını konuştur da olucak.
Bakanlar,örgütler, muhalifler olacak.(katılım olursa)
Fikirlerinizi alalım.
Ara
Bakan bakan değilde parti parti olsa daha iyi olur gibi. Atıyorum mesela ben DP başkanıyım iktidar olmak için yarışmam gerekiyor. Miting düzenliyorum.Her 5 turda bir seçim geliyor mesela. Cumhurbaşkanıda hitler gibi olur.
Ara
(09-09-2018, 18:25)25itroy25 : Sizce 1964 te başlayan onur un oyunua benzeyen bir konseptle bir siyasi forum oyunu açsam ya da başka biri açsa ne dersiniz ?
1964 türkiye
bakanlıklar:.......
şıklı ama ayrıca yaratıcılını konuştur da olucak.
Bakanlar,örgütler, muhalifler olacak.(katılım olursa)
Fikirlerinizi alalım.

Savaş olmayan bir oyun tutar mı bilmem.
giphy.gif
Ara
tamam zaten öyle olacak ben bakanlıkları öylesine dedim.bir başbakan olacak diğer partiler olacak sonra ülkücü genclik,THKO gibi örgütler olacak.Savaş konusuna gelirsek Soğuk Savaş zamanı her şey olabilir.Ayrıca Defcon sistemi de olabilir.Veya şöyle de olabilir.Herkes bir ülke seçer sscb, abd gibi)Market,teknoloji ordular falan olur ben size tur atarım birbirinize savaş acarsınız bm, nato,Comecon varşova paktı gibi şeyler olur.öyle ne dersiniz.
Ara
Ya oyunu baslatman lazim. Kesin birsey demeyim ama olabilir.
giphy.gif
Ara
@25itroy25 tam da hayalini kurduğum bir oyun. Lütfen aç
Ara
@Bayoj arkadaşımla yapabilirsek harika olur.Çoğu rp sin olduğu için bu konularda tecrübeli olmazsa başka birileriyle yapabiliriz.
Ara
O oyunlardan 3 tane falan yaptım ben zaten :D Ya biraz özel hayatımı toplayayım şu an çok doluyum.
Ara
beyler, bir süredir yabancılardan gördüğüm proje fikri aklımı kurcalıyor. Sizinle paylaşmak istiyorum.
proje iki yüzlü: Co-op Multi ve RP.
her şeyden önce belirlenen  temayı en iyi kaldıracak paradox oyununu seçiyoruz, bu oyuna göre oyunu açıyoruz RP kısmı başlamış oluyor. :
RP kısmı (Arkaplan) :
1-fazla abartıya kaçmadan devletin anayasası hazırlanır, bu anayasanın işlevi daha çok oyunu izah etmektir...
2-belli bir sayıda katılan oyuncular kendi arasında gruplaşır, bu grupların oynanış stili ve tema açısından özgün olmak zorundadır.
3-iktidar olan gruplaşmalar devlette belli vazifelere oyuncularını atar. (temaya göre atamalar farklı şekillerde belirlenir.)
3A- oyuncular Vassal devletlerde de vazife üstlenebilir

4-iktidar(vazifede olan oyuncular) günün belirledikleri bir saat save'den devam ederler.
4A- meclis ve anayasa oyunda alınacak kararları etkileyebilir. (mesela oyun başlamadna önce meclis X ülkesine savaş kararı aldıysa iktidar o ülkeye savaş açmak zorundadır)
4B-iktidar meclisin kararını bir kaç kez veto edebilir ama sonsuza kadar geçiştiremez.

5-zamanla iktidar değişebilir.(RP'nin anayasası ve oyuna göre...)

evet dostlar proje bu. Gerçi özel hayattan ötürü projeyi hazirandan önce başlatamam. unutursam diye yazıyorum.
[+] 1 üye Vakanüvis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu tarz bir şeyi bende düşünmüştüm özellikle dönemine göre TW oyunları seçilerek savaşların filan olmasını ama bunu ayarlamak zor ve uğraştırıcı birde devam problemi olabilir gibime geliyor.Paradoxtan ziyade TW oyunları bence daha uygun online maçlar yapılarak.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
(17-01-2019, 17:20)Faramir : Bu tarz bir şeyi bende düşünmüştüm özellikle dönemine göre TW oyunları seçilerek savaşların filan olmasını ama bunu ayarlamak zor ve uğraştırıcı birde devam problemi olabilir gibime geliyor.Paradoxtan ziyade TW oyunları bence daha uygun online maçlar yapılarak.
her türlü oyuna bir şekilde bu sistemi oturtmak mümkün,  eu4 için yapılan "democratic univarsalis"i geç, warbandın "carladic campaing"i vardı.
bence hayal dünyasından sistem ve mekanik kurmak daha uğrastırıcı, bunları güncel tutması ayrı bir zahmet. 
devam probleminde haklısın ama belli bir sonu olur, sonsuza kadar sürmez hani. Yoksa sıkılır insan. ;)

haziran sonu denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.
Ara
(17-01-2019, 17:52)Vakanüvis :
(17-01-2019, 17:20)Faramir : Bu tarz bir şeyi bende düşünmüştüm özellikle dönemine göre TW oyunları seçilerek savaşların filan olmasını ama bunu ayarlamak zor ve uğraştırıcı birde devam problemi olabilir gibime geliyor.Paradoxtan ziyade TW oyunları bence daha uygun online maçlar yapılarak.
her türlü oyuna bir şekilde bu sistemi oturtmak mümkün,  eu4 için yapılan "democratic univarsalis"i geç, warbandın "carladic campaing"i vardı.
bence hayal dünyasından sistem ve mekanik kurmak daha uğrastırıcı, bunları güncel tutması ayrı bir zahmet. 
devam probleminde haklısın ama belli bir sonu olur, sonsuza kadar sürmez hani. Yoksa sıkılır insan. ;)

haziran sonu denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.

Umarım gerçekleştirirsin ama genel olarak patlıyor böyle oyunlar her zaman katılmak için başvuran ama turu gelince oyununu 4*5 gün bekleten ve insanları oyundan soğutan bir grup var ve olacakta şu oyunlara katılım için İmperium sistemi filan kullanılsa mesela en az 10 İmperium tarzı böyle sorunlar yaşanmayabilir.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
https://forum.strategyturk.com/konu-olum...kisi-kaldi Ölümün Eşiği oyunundaki gibi bir oyun oynasak katılmak isteyen olur mu ? Zamanım kısıtlı ve rahat rahat bitirebildiğimiz nadir forum oyunlarından. 6 Kişi olabilirsek açabilirim yeni bir oyun.
Ara
Ben katılırım. @TR Ace
Ara
Tamam o zaman 1 kişi daha katılırım derse konuyu açarız sonradan gelir iki kişi daha oyuncu beklerken

@Aytaç
@PashaZade
@Michael Wittman
@Tigin Yusuf
@murathan3459
@Probang
@HulkSpider03
@Cpt Macmillan
@Menars
@ZenderX
@Feldmarshall
@janissary Archer
Ara
@TR Ace ben daha çok savaş oyunlarını seviyorum ama davetini boş çevirmek olmaz katılıyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.