[Forum Oyunu] 1945 Paris'e İlerleyiş (Alternatif Hikayedir)
Calaise değilde merkez Parise ilerleyelim @TR Ace herkes cevabını verdi sanırım
Ara
Faramir Wayfear,Turkish Lokum Hava Alanına ilerlediğiniz için EnginA ile  Hava alanında fransanın kuzey batısında bir bölgede savaşacaksınız. 3 Oyuncuda özel mesaj üzerinden tarafıma taktiği iletsin. Stratejist özelliği olan oyuncular mail üzerinden belirtirse bende belirttiğim gibi ufak ipuçları vereceğim.

Sübaşı
Parisin güney bölgesine uçaksavarları yerleştirirsin. Ancak bölgeye ilerleyen alman birlikleri bulunmaktadır. Bir yandanda güneydeki hava alanına 2 Tümen Alman birliğinin yaklaştığı haberini alırsın.

A) Pariste kalalım.(Savunma Taktiği ver)
B)Güneydeki Hava alanına çekilelim arkamızı güvende tutalım
C)Şehrin kuzeyini savunmaya öncelik verelim geri çekilme zorununda kalırsak normandiya'ya doğru çekilebiliriz.

@Aeschyli cevap vermediğin için ben seçtim C şıkkını rastgele. Bu savaşta seninde savunma taktiği göndermen lazım Sübaşı ile anlaşıp isterseniz şehirde istediğiniz gibi bölüşebilirsiniz yada fransanın kuzeyinden itibaren bütün nehri tutmaya devam edebilirsin.
@Onur34 seninde parisi savunma taktiği vermen gerekiyor. Sübaşıda kalırsa 3 kişi savunabilirsiniz bölgeyi.
Feldmarschal ve PashaZade, madem geldiniz Paris'e verin saldırı taktiği... 

Herkes madem savaşmak istiyor şık felan yok iletirsiniz taktikleri özelden.
Amerikan Oyuncularına Not :EnginA 3 ye 1 bölümde kaldığı için şuan bu tur isterse size verdiğim fazladan 40 bin puanın 8 binini kullanabilir 8 bin puana özel buradan istediği birlikleri belirtmesi gerekecek gene.
Ara
@turkish lokum yok zannediyorum onun ordularıda paşayla biz yönetelim mecbur
Ara
yok daha varım @Feldmarschal discorda gel

bide pen parise değil fransanın güneyine ilerlemiyor muydum?
giphy.gif
Ara
(26-09-2017, 21:13)turkish lokum : yok daha varım @Feldmarschal discorda gel

:D:D o zaman ne ala ben bi wargame atıcam bitince geleyim sen "TR Ace" bize harita göndersin ona göre girelim
Ara
@TR Ace ayn bir harita olsa iyi olur
giphy.gif
Ara

Parisin güneyi aslındada bomboş bölgeler zaten orası müttefikler savunmadığı için paris yada haba alanına gitmek kalmıştı dedim geç paris'e sende (hava alanına gitmek istiyorsan olabilirde...

(26-09-2017, 21:26)Feldmarschal :

:D:D o zaman ne ala ben bi wargame atıcam bitince geleyim sen "TR Ace" bize harita göndersin ona göre girelim

Haritalık birşey yok Paris'e geldiniz kalanı hoi 4 mp iparisin doğusundan itibaren bir nehir kalanı şehir içinde parisin doğusundan yada güneyinden saldırmak vs.size kalmış ancak batısında hava alanı var burası EnginA tarafından korunuyor.

Bu kadar.
Ara
hava alanına gidelim (güneydeydi değil mi)
giphy.gif
Ara
(26-09-2017, 21:43)turkish lokum : hava alanına gidelim (güneydeydi değil mi)

EnginA'nın olduğu bölgeyse parisin batısında kalıyor arka tarafında. O zaman güncelliyorum turu ona göre...
Ara
Evet ...
giphy.gif
Ara
A) Pariste kalalım.
Zaten benim ordumun nerdeyse tamamı uçak. Bununla ilgili ne gibi bir plan kurabilirim acaba ? @TR Ace
Karşımda kara ordusu ben hava ordusu. Havadan yağmur gibi yağalım üstlerine işte :D
Ara
Ek 8000 puanı kullanabiliyorsam eğer orduma

100 Anti Tank ( 1000 Puan)
100 Avcı (5000 Puan)
100 Hafif Tank(2000 Puan)

eklemek istiyorum.
Ara
(27-09-2017, 05:01)EnginA : Ek 8000 puanı kullanabiliyorsam eğer orduma

100 Anti Tank ( 1000 Puan)
100 Avcı (5000 Puan)
100 Hafif Tank(2000 Puan)

eklemek istiyorum.

Tamamdır.
(26-09-2017, 23:00)Sübaşı : A) Pariste kalalım.
Zaten benim ordumun nerdeyse tamamı uçak. Bununla ilgili ne gibi bir plan kurabilirim acaba ? @TR Ace
Karşımda kara ordusu ben hava ordusu. Havadan yağmur gibi yağalım üstlerine işte :D

Aslında bulunue şeylerde uçakları aktif kullanmak adına
Ara
(26-09-2017, 19:56)darkrad2 : Yaaaa. Einstein'ın TÜrkiyeye sığınma talebini reddeden İsmet İnönü mezarında rahat yatıyor mudur acaba. Şu an Einstein'ın ve diğer bilim adamlarının toplu sığınma talepleri o zaman kabul edilseydi belki de şu an bilim açısından çok gelişmiş bir ülkede yaşıyor olacaktık.

Ben stratejist ve meterolok almıştım. Bunlarla ilgili bilgileri verirsen biseyler yazabilirim belki.
Ara
(27-09-2017, 11:49)Sübaşı :
(26-09-2017, 19:56)darkrad2 : Yaaaa. Einstein'ın TÜrkiyeye sığınma talebini reddeden İsmet İnönü mezarında rahat yatıyor mudur acaba. Şu an Einstein'ın ve diğer bilim adamlarının toplu sığınma talepleri o zaman kabul edilseydi belki de şu an bilim açısından çok gelişmiş bir ülkede yaşıyor olacaktık.

Ben stratejist ve meterolok almıştım. Bunlarla ilgili bilgileri verirsen biseyler yazabilirim belki.
Öm'den yazman lazım bu tür konuları savaş taktiğine dari bilgiyi ve hava durumunu buradan herkese söylersem ne anlamı olacak :D
Ara
@TR Ace ben sana burdan yazıyorum sen bana o.m den iletiver işte :D
Ara
Bilgisayar formatladım felan yeni girebildim anca foruma (+iş sağolsun) taktik vermeyenler var galiba yalnız hayla...
Ara
@TR Ace ben özelden sormuştum akşam veririm dedin ipucu olayını hani stratejist yeteneği olanlara özel hala mesajını bekliyorum gelsin taktik yazacağım.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
(01-10-2017, 16:10)Faramir : @TR Ace ben özelden sormuştum akşam veririm dedin ipucu olayını hani stratejist yeteneği olanlara özel hala mesajını bekliyorum gelsin taktik yazacağım.

Aradan birkaç gün geçince kaynadı yazarım onuda sübaşıya veriyorum şimdi bilgiyide
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.