[Forum Oyunu] Gazap Günü
30 Ağustos 1944-Gazap Günü-
Hitler'in Karargah'ında sessizlik hakimdi. Doğu cephesi Bagration Harekatının tamamlanmasıyla tamamen parçalanmış batıda ise Paris kaybedileli 9 gün olmuştu. Hitler odasında planlar yaparken kapısının açıldığını gördü. Kapı açıldığında gördüğü kişi seneler önce "Çekler öldürdü" diyerek komplo kurdurduğu Reinhard Haydrich'ti.Hitler "Nası." diyerek sözünü bitirmeden Reinhard " Bu tür basit bir komployla gerçekten kaybedeceği mi düşünüyordun ? Senelerdir ben ve bu ülkenin gerçek komutanları İsveç'te durumu ülkenin zayıf düşeceği anı kontrol ediyorduk. Şimdiye kadar iyi bir iş başardın demek isterdim ama anlaşılan Almanya'yı Doğu'da da Batı'da da senin elimden kurtarmam gerekiyor. Güle Güle.." Tek bir ateş sesi duyulduktan sonra karargahtaki herkes Reinhard'ın bugün döneceğini biliyordu. Alman halkına Hitler'in bir Rus suikastçisi tarafından Alman gençliğini kontrol ederken öldürüldüğü ve acil durum sebebiyle ölmeden önce belirttiği kişi olan Reinhard Haydrich'in başa geçeceği belirtildi. 

Reinhard'ın Berlin'deki yeni odasına kurulmasıyla beraber ilk karşılayanlar ona bağlılık yemini etmiş astlarıydı. 36.SS Piyade Tümeninin Lideri Wilhelm,Valeria Trifia 3.SS Piyade KolOrdusu,Michael Wittman 6.SS Panzer Tümeni,Beatrice 1.Valkyrie Mekanize Tümeni (Evet tamamen kızlardan oluşan bir tümen ),Lisa Branner 6.SS Piyade KolOrdusu, Wolfgang Schreiber 7.Panzer Tümeni "Hayalet Tümen" .  Bazıları Liderleri gibi kendilerini ölmüş göstersede bazıları Beatrice gibi Hitler Almanyasının kızların savaşmasına izin vermediği için yerlerinden hiç çıkmadılar. Şimdi gerçek liderler ve birlikleri Berlin'de Toplanmış Reinhard'ı selamlamaktadır. Reinhard ileri çıkarak " Uzun bir selamlaşmaya gerek yok şimdi herkes cephelere dağılsın Wehrmanct benim kontrolümde ancak sizin birlikleriniz tamamen özgür olacak istediğiniz yer'e gitmekte serbestsiniz ancak unutmayın size verdiğim özgürlüğün karşılığını bekliyorum." 

Not:Hikaye tamamen alternatif bir hikayedir. Oyun içinde yapılabilecek hamleler şıklarla kısıtlı olacaktır. İş sebebiyle 3 aydır foruma düzgün giremiyordum bu sebeple eskisi gibi turu hazırlaması ciddi ciddi 2 saat alacak bir oyun olmayacak olaibldiğince eğlenceli ve oyunu etkileyecek şıklar vereceğim genede sadece oyunu devam ettirebileceğim zamanım olduğundan emin olmak istiyorum bu sebeple karakter sınırımızda 6 yukarıdaki komutanlarımızın hepsi birer karakter...

Oyuna Katılmak İsteyenler İçin ;
Wilhelm 36.SS Piyade Tümeni "PashaZade"
Valeria Trifia 3.SS Piyade KolOrdusu "turkish lokum"
Michael Wittman 6.SS Panzer Tümeni "Bayoj"
Lisa Branner(Kız) 6.SS Piyade KolOrdusu "Wayfear"
Beatrice Von Kirscheisen (Kız) 1.Valkyrie Mekanize Tümeni "Onur34"
Wolfgang Schreiber 7.Panzer Tümeni "Hayalet Tümen"   "Feldmarschal"

Bir karakteri seçtikten sonra aşşağıdaki Şıklardan birini seçmeniz gerekmektedir. 

Herkese Ortak Şıklar
A)Führer'im Ben Doğuya ilerliyorum.
B)Führer'im Ben Batıya ilerliyorum.
C)Führer'im Ben İtalya'ya ilerliyorum.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Wolfgang Schreiber 7.Panzer Tümeni "Hayalet Tümen"
Bizim yerimiz Batı olmuştu tarihte şimdide Batı olsun
Führer ölmeseydi iyiydi be motivasyonu gitti askerlerin :D
Ara
Beatrice Von Kirscheisen (Kız) 1.Valkyrie Mekanize Tümeni
C)Führer'im Ben İtalya'ya ilerliyorum
Bir forum oyununda da kadın olalım.
Ara
Yazdım ikinizide 6 kişi sınırı olacak bu sefer bu arada büyük ihtimal.
Ara
Michael Wittman 6.SS Panzer Tümeni
Führerim diğer tümenler İtalya'da ve Fransa'da narin müttefiklere karşı hafif savaşlarını verebilirler. Ben ve yürekli dostlarım ise sert kışa ve onun çocuklarına karşı savaşmaya hazırız. 
A)Führer'im Ben Doğuya ilerliyorum.
[+] 1 üye Bayoj nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Doğuda ihtiyacımız olan orduya topluyacak onlara moral verecek bir lider düşman üstlerine gelirken o burdayken yanımızdayken düşmana zafer yok dedirtecek bir lider "Michael" sen o kişi olduğunu düşünüyorsan doğu senindir. Ama unutma Estonya ve Latviyada bir ordumuz tamamen düşman işgali altında litvanya'yı alan düşmanlar bu birliklere erzak akışını kesti onları kurtarmak yada onlar direnirken diğer bölgelere ilerlemek senin kararın...
Ara
Wilhelm 36.SS Piyade Tümeni

Führerim, @Feldmarschal ile kanımızı Alman milletine adamaya gidiyoruz.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2 Kişilik yer dolmazsada 1 kişi gelirse başlatıcam akşama kadar.
Ara
Valeria Trifia 3.SS Piyade KolOrdusu
A) Führerim ben Kızıllara gidiyorum.
giphy.gif
Ara
8'de başlıyoruz. 5 Kişi olsakta
[+] 3 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lisa Branner(Kız) 6.SS Piyade Kolordusu

C)Führer'im Ben İtalya'ya ilerliyorum.
Ara
Doğu Cephesi
6.SS Panzer Tümeniyle Michael Wittman Litvanya civarına yerleştiğinde Ordu yada doğrusu Ordudan kalanları gördüğünde ülkenin şuanki durumunun yeniden farkına varmıştı.Alman Merkez Ordular Birliği nerdeyse tamamen yok edilmiş Kuzey Ordular Birliği Estonya ve civarında sıkıştırılmıştı. Bu bölgeyi koruyan sovyet mevcudu ise tahmini olarak 2.5 Milyon asker ve 9000 Tank, 13Bin Uçak'tı. Alman Mevcudunun toplamının 22 katı kadar bir savaş gücü ortaya koymaya yetecek bir mevcuttu. 
Valeria Trifia ve 3.SS Piyade KolOrdusu Romanya'da 6.SS'e göre daha iyi bir konumdaydı. Düşman burada Toplam mevcudunun sadece 8 katı fazlaydı. Tabi bunun tek sebebi Stalin'in doğudaki Romenlerden hiçbir korkusunun olmaması sebebiyle bütün mevcudu Alman Merkez ve Kuzey Ordular Birliğini parçalamak için kullanmasıydı.

İtalya Cephesi 
İtalya'da durum biraz karışmıştı. Beatrice bölgeye geldiği anda ayrılıkçı grupların oluştuğundan haberide olmuştu. Şimdilik ayrılıkçıları kendisine göre geride kalan Lisa'ya bırakma kararı aldı. İngilizler Romayı düşürmesi Beatrice'in şuanda tuttuğu öncelikti. Bölgedeki Müttefik askeri sayısı toplam mevcudun 4 katı civarıyken kendi saflarında savaşanlarında italyanlar olduğunu unutmaması gerekiyordu... 
Lisa bölgeye 4 gün kadar geç kaldığında İtalyanın kuzeyinde birşeylerin ters gittiğin haberini alır almaz Milano ve bölgesine doğru ilerledi. Müttefik uçakları bölgenin etrafına pek çok erzak gönderimi yapıyordu. Bölgede silahlı bir direnişin olacağını farkeden Lisa öncelikle burayı temizleye karar verdiğini belirtirken içinden " Beatrice beğenmediğin işleri gene bana mı yaptırıyorsun" diye düşündü.

Batı Cephesi
7.SS Panzer Tümeni İsmine yakışır bir şekilde Berlin'den bölgeye bir hayalet gibi gelmişti. Paris'in düşüşünden sonra bölgedeki pek çok birlik parisin doğusuna ve buradaki nehirlerin arkasına yerleşmişti. Schreiber masasına oturduktan sonra cephenin son durumunu kontrol etti. " Güney Fransa sözde kontrolümüzde gözüksede direnişçileride katarsak Fransanın tamamı düşman kontrolü altında sayabiliriz. Calais civarı,Alsas-Loren şuan için güvenli sayılabilecek tek yerler. "  Sözleriyle son durumu açıklamıştı adeta Fransa haritada hayla Alman kontrolünde gözükse bile büyük çoğunluğu çoktan kaybedilmişti. 
36.SS Piyade Tümeni Batıda cepheye henüz ulaşmamıştı. Daha doğrusu ilerleyiş biraz ağırdan alınıyordu. Fransanın hayla kontrolümüzde olan bölgelerinde Paris'e yakında kalan birliklerin müttefikler tarafından geri çekilmek zorunda bırakacalığını düşünen Wilhelm şimdiden Kuzey Doğu Fransada mayın ve tahkimatlar için emirler dağıtmaya başlamıştı .

Michael Wittman 

A)Estonyadaki birlikleri kurtarmak için hazırlık yapmalıyız
B)Alman Donanması Estonyadan kurtabileceği herkesi kurtarmalı gerekirse Tirpitz yeniden denize indirilmeli. (Haydrich'e haber vereceksin bunun için)
C)Kuzeydeki birlikler'i sovyetler yok etmek için yeniden ilerlediğinde Beyaz Rusya'ya doğru ilerlemeliyiz.

Valeria Trifia

A)Yerimizi koruyarak savunma hazırlığı yapalım Romenler saf değiştirebilir.
B)Cephenin Kuzeyine ilerleyelim. 
C)Bölgedeki sovyet hareketini izleyelim. 

Beatrice 

A)Roma'yı almak mümkün değil. Hattımızı Lisa görevini yapana kadar tutmak için savaşalım
B)Roma'yı yeniden ele geçirirsek Müttefiklerle iş birliği yapan İtalyanlarda sonlarının ne olacağını görecektir. 
C)Müttefiklerin üzerimize gelmesi durumunda yavaş yavaş geriye çekilelim. 

Lisa 

A)Daha fazla müttefik desteği gelmeden Milano bölgesini temizleyelim
B)Müttefik uçaklarının erzak indirdiği bölgelere gece saatleri saldıralım.
C)Şimdilik bölgenin etrafını çevreyelip düşmanı izleyelim.

Schreiber 

A)Yerimizi Koruyalım ve kalan birlikleri Toparlayalım
B) Bölgedeki bütün birliklere kuzey doğuya çekilmesini belirtirken çekilen birlikleri koruyalım
C) Güney Fransadaki Milis Birliklere karşı ilerleyelim

Wilhelm

A)Bölgedeki savunma hazırlıklarına devam edelim.
B)Paris civarından çekilen birliklerin yok olmaması adına onlara eşlik edelim.
C) Paris bölgesine şuanki 7.SS Panzer Tümeninin pozisyonuna ilerleyelim. 
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lisa 

B)Müttefik uçaklarının erzak indirdiği bölgelere gece saatleri saldıralım.

Savaşmayı bilmeyen bir millet bize ne kadar sıkıntı çıkartabilir ki ?
Ara
Sovyetlerin 22 kat savaş gücü olmasına rağmen bölgede direnmeliyiz. Dunkrik tarzı bir çıkarmayla kaçmaya devam edersek Kızıllların sonraki durağı Berlin olur.
A)Estonyadaki birlikleri kurtarmak için hazırlık yapmalıyız
Ara
B cephenin kuzeyine ilerleyelim.
giphy.gif
Ara
B)Romayı alırsak müttefiklerin İtalya’da ki yapılanmasını çökerte biliriz.
Ara
B) Bölgedeki bütün birliklere kuzey doğuya çekilmesini belirtirken çekilen birlikleri koruyalım

Konumumuzu sağlamlaştıralım.

Wilhelm birlikleri koruyalım çekilirlerken
Ara
B)Paris civarından çekilen birliklerin yok olmaması adına onlara eşlik edelim.

Her Alman ferdine ihtiyacımız var.
Ara
Vay be turu baya hızlı oynamışız   :clap:
Ara
Michael Wittman 
Savaş planlarını hazırlarken Tümenin her an harekete hazır bir şekilde beklemektedir. Bu sırada bir haber alırsın. Alman birliklerini çevirmek adına 3 Sovyet Tank Tümeni birliklere karşı harekete geçmiştir.Bu sırada bölgede ise Sovyet Tank Subayı birlikleri kovalarken "Almanlar istediğimiz yerlere koyun sürüsü gibi kaçıyorlar denizde bunları çevirmek çok rahat olacak anlaşılan " diyerek Alman birliklerinin üstlerine sürmektedir. Bir süre sonra " Koyun demek anlaşılan yanlış oldu Fare gibiler böyle giderse Piyade birliklerine eşlik ederek bunlara yetişemeyiz. Hafif Tanklar ve Her ihtimal'e karşı ağır tanklarda tam hız ileri çıksın Almanların üstünden geçip paletlerin arasında parçalayın geri dönüp savaşacak güçleri yok " diyerek emir vermiş ve Sovyet Tankları geri çekilen Alman piyadesinin üstüne doğru ilerlemiştir. Bir süre sonra Alman piyadesi arkalarına işaret fişekleri bırakır "Rol yapıyorlar burayı vuracak Alman bombardıman uçağı yok olsa bile 13 bin uçak onları bekliyor " diyerek fişekleri aldırmadan Tanklar dahada hızlanarak açıkta büyük köy'e doğru ilerler. Köylerin içinde piyadeleri yakaladığı anda ise duydukları ilk ses "Achtung Panzer " sesinden sonra evlerin ve yıkıkların içine saklanmış 6.SS Panzer Tümenine ait Tanklardır. 400 'e Yakın Sovyet tankının 50'si ateş açamadan yok olur. Kalan Tanklar öncelikle Tiger'ların üstüne gitmeye çalıştığında bu sefer yakın mesafeden yedikleri antitank ateşlerinden zarar almaya başlarlar. Geri çekilmeyi seçtiklerinde ise onları bekleyen Panzerfaustlarla kuşanmış fare diye çağırdıkları Alman Tümenleridir. Sovyetler kedi avından kaçmaya çalışan fare gibi pençeler arasından yok olur. 

A)Sovyetlere bölgedeki gücümüzü gösterdik. Artık Estonya'ya ilerleyebiliriz. 
B) Bu yenilgi sovyetlere büyük olacaktır. Yerimizde kalıp çekilen birlikleri toparlayalım.
C)Almanyadan ileride bir saldırıda kullanabilmek adına uçaksavar isteyelim. 

Valerifia Trifia
Bütün birliklerini Tren'lere bindirip Cephenin Kuzeyine Letonya'ya doğru güvenli ama uzun bir yolculuğa çıkarsın. Yolculuğun sonunda Michael'da savaştan dönüyordur. 

A)Michael ile beraber hareket et (Bu tür onunla aynı seçtin sayıcağım)
B)Bölgede herhangi bir sovyet ilerleyişini durdurmak için tahkimatlar hazırla 
C) Almanyadan düşman saflarını uzun mesafeden dövebilmek adına top ve roketatar ise 

Beatrice
Roma'ya ilerlemek fikrini ortaya koyduğunda İtalyanlar mümkün değil müttefiklere karşı kazanamayız diyerek öne çıkmışlardır. Sende bu konuda " Ben ülkemden şehrim Berlinden km'lerce uzakta başka bir ülkede ülkeme zaferi getirmek için bir kadın olarak savaşıyorum. Sense şehrinden biraz uzakta düşmanın işgal ettiği bölgede kazanamayız diyerek oturup ağlayacak bir erkek misin ? " Diyerek italyanları zorda olsa savaşmaya motive etmiştir. 

A)Direk olarak şehre girmeliyiz
B)Öncelikle şehirin dışındaki düşmanları bölgeden itmeliyiz
C)Saldırı fikri doğru değil yerimizde savunma hazırlığı yapalım.

Lisa
Hava indirmelerine doğru hareket eden yüzlerce milis'i vursanda düşmanın tam gücünü kırmadığına pişman olursun. Amerikan paraşütçülerinin bir kısmını indirmeyi başarsanızda pek çoğu milislere katılarak milan şehri içine doğru çekilir.

A)Şehri tamamen kuşatalım
B)Daha fazla bekleyecek zaman yok şehirin içine girelim.
C)Toplarla şehri vuralım.

Schreiber ve Wilhelm
Çekilen birliklerin üstüne düşman piyadesi ilerlemesede İngiliz ve Amerikan hava bombardımanları askerlere nefes aldırmamaktadır. Tümenindeki az sayıdaki uçaksavarı bir koridor oluşturup birlikleri bu şekilde güvenli götürmek için ilerletsende Wilhelm'in desteğiyle Kuzey Doğuya'ya çekilmeyi başarırsınız. 

A) Bölgede savunma yapmak için tahkimat hazırlanalım.
B) Geri çekilmiş birlikleri toparlayalım.
C) Müttefik hava bombardımanını bir nebzede olsa kesmek adına bölgeye uçaksavarlar yerleştirelim. 
D) Bölgede kalan Alman uçaklarından savaş sırasında hava desteği isteyelim. 
E) Bölgeye mayınlar yerleştirelim. 
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.