[Forum Oyunu] Königsberg 1945 [Savaş Başlıyor]
İşte bu oyun içeriğimizi çalmak isteyen yeni bir kişi daha var :D .Sormadan kullanmayı çalmak diye adlandırmakta sorun yoktur heralde...

Bu Arada seçtiğinize göre yazabilirim Hulk'ın Dürbünü kullanmasıda Moral vermeside işe yaramayacaktı (Dürbün neden yaramıyor diyorsanız dışarıda fırtına var )

Turu giriyorum şimdi

Kar Gittikçe Kalınlaşmaya Başlamıştı.Fabrikanın içindeki birlikler gene aşırı soğuklarla karşılaşmazken dışında kalanlar soğukları hissediyordu.Soğuğun ne kadar daha devam edeceği belli değilken her general askerleri soğuktan öldürmemek için yeni yollar düşünmeye başlıyordu.PashaZade'ise kar fırtınasında askerleri çalıştırmaya çalışınca 200'e yakın asker donarak öldü.Çok daha fazla askerde ise eller ve ayaklar buz tutmaya başladı.Aynı Bölgedeki Cpt Macmillian ise askerlerine ateşler yaktırarak şimdilik askerlerin soğuktan donmadan uyuyabilmesini sağlayabilmişti.Diğer Tümenlerde genel olarak Cpt Macmillian ile benzer şeyleri denemişlerdi.

Cpt Macmillian,PashaZade,Sübaşı,Menars,Probang,Feldmarschall

[b]A)Ateşler Yakalım(PashaZade'e için şık)[/b]
[b]B)Ufak bir ilkyardım çadırı oluşturalım içini sıçak tutup vücudu donmaya başlayanlara yardım edelim.[/b]
[b]C)Fabrikalardan birinde soğuk kış üniforması üretelim[/b]
[b]D)Soğuktan donmaya başlayan yiyecekleri saklayalım.[/b]
[b]E)Tankların Motorlarını Çalıştıralım ateş bulamayanlar tank motorlarının yakınlarında yatsın.[/b]

HulkSpider02
Askerlere moral vermek için bir konuşma yapmak istesende açlığın verdiği yoğun baş ağrısı ve onu takip eden diğer etkilerle beraber senin sözlerini duymaya çalışmak bile onlar için çok zor olmuştur.Dışarısı hayla kötü durumdayken berlin'le bir iletişim kurmayı başarırsınız.

A)Durum Raporu ver ve burası düşmedikçe berlin'in güvende olacağını belirt
B)Durum Raporu ver ve şehirdeki limanlara getirilebilirse erzak getirilmesini iste (denizden gene)
C)Önceki savaşa göre uzun bir rapor ver.Birliklerin durumunu ve sovyetlerin durumlarını belirt.
D)Durum raporu ver ve Şehirden deniz yoluyla geri çekilmek için hazırlıklara başlatılması gerektiğini belirt

[b]Not:Bir iki tur daha fırtınayla geçebilir yada fırtına ile beraber savaşmak zorundada kalabilirsiniz hepsi yakında belli olacak.[/b]

[b]Feldmarschall 3.Panzer Ordusu 18 Bin 120 Piyade 585 Tank [/b]
HulkSpider03 2.Volksturm Division 36680 Volksturm
Menars 17.Piyade Tümeni 18300 Piyade 400 Pak 40 
Probang 21.Piyade Tümeni 14886 Piyade 297 Flak88
PashaZade 4.Ordular Birliği 44 800 Piyade 700 Pak38+40 50 Ostwind 
Sübaşı 3.Volksturm Division 30350 Volksturm
Cpt Macmillian 7.Volksturm Division 34580 Volksturm

Kalan Cephane =1550
[b]Kalan Erzak   =320[/b]
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Seçtiğim şık doğru olmasada yinede tahminimin doğru çıkması sevindirdi
Ara
Benim şıkkım? Ve şu b leri düzenle(askerlerim nasıl öldü???)
Ara
(10-05-2017, 21:14)HulkSpider03 : Benim şıkkım? Ve şu b leri düzenle(askerlerim nasıl öldü???)

B leri öncedende dedim benim düzeltebileceğim birşey değil kalın yapmayı bozup tekrar kalınca yapınca bu sefer daha çok b çıkıyor ama azaltabilirim heralde deniyelim.

Asker sayılarını yapıştırırken notpadden senin şıkları silindi heralde ekliyeyim tekrardan
Ara
B)Ufak bir ilkyardım çadırı oluşturalım içini sıçak tutup vücudu donmaya başlayanlara yardım edelim.
Ara
Düzelttim turu biraz şimdi imzamıda düzeltmem gerek :/
Ara
Bu arada hala yanıt alamadım. 40k askerin nasıl 3k sı öldü?

B şıkkı
Ara
Şimdi ölen sayılar değil sende savaştaydın hatırlıyorsan savaşta zayiat verdiniz doğal olarak ölüler dirilip yeniden 40k olmadı...
Ara
A) atesler yakalim
cesedleri yakabiliyoz mu ?
Ara
(10-05-2017, 23:08)PashaZade : A) atesler yakalim
cesedleri yakabiliyoz mu ?

Kokudan mı öldürücen bu seferde adamları :D
Ara
C)Fabrikalardan birinde soğuk kış üniforması üretelim
Ara
Donarak olmelerinden iyidr @TR Ace
Ara
B)Ufak bir ilkyardım çadırı oluşturalım içini sıcak tutup vücudu donmaya başlayanlara yardım edelim.
Ara
O erzak gelmeli yoksa hepimizin sonu olur.
Ara
C)Fabrikalardan birinde soğuk kış üniforması üretelim
Ara
Fabrikalarda biraz diğer generallerin zorlamasıylada olsada az sayıda üniforma yapılmıştı.Yapılmaya devam ediyorduki PashaZade bütün generalleri yanına çağırdığını açıkladı.Konuşmasına şu şekilde başladı "Sovyetlerin çok kısa süre içerisinde saldırı yapacağına dair bilgi aldım hepinizi buraya çağırmamın sebebide bu bütün herkes bir plan yapıp bölgelere dağılmalı" Dışarıdaki kar fırtınasıysa gittikçe kötüleşiyordu.Dışarıya bakarak Feldmarschall "Soğuktan yararlanmak istiyorlar soğuk elbette onlar içinde kötü ama bizim zayıf durumumuzda bizi çok daha etkileyeceğinden farkındalar hedefleri burayı bitirip Berlin'e gitmek olmalı geçen seferkinin aksine bu sefer tam bir savaş olacak" dedi.

Oda sessizliğe bürünür sessizliği bozmak için HulkSpider03 "Komünist köpeklerden kaçının ne zaman saldırdığı önemli değil hepsini vurup cehenneme geri gönderdiğimiz sürece bizde Almanyada güvende olacaktır.Sieg Heil" der.Generallerse sırayla planlarını yapmaya başlamıştır.

(Önceden yaptığın tahkimatlar duruyor Pasha biliyorum...) 

Bütün Generallere 

A)Doğuya Git
B)Güneye Git
C)Batıya Git
D)Merkezi Savunalım
E)Limanı savunalım 

Not:İş için birkaç yere başvurmaya gitmiştim geç kaldı tur neyse gelecek tur savaş var o yüzden dağılırken doğru seçin.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Savaşıyormuyuz kavimler göçünemi çıkıyoruz belli değil.

C)Batıya Git
Ara
(16-05-2017, 14:30)Probang : Savaşıyormuyuz kavimler göçünemi çıkıyoruz belli değil.

C)Batıya Git

Tabiki kavimler göçü kuzeye git şıkkı neden yok zannettin kuzey sibirya civarı soğuk gidilmez diye
Ara
Benim tahkimatlar merkezdemiydi ?
Ara
(16-05-2017, 16:14)PashaZade : Benim tahkimatlar merkezdemiydi ?

Liman ve fabriak civarında demiştik fabrikalarda zaten limandaydı.
Merkezde duranların hazırlanması için bir turu olacak not düşmemiştim onuda...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.