[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
@25itroy25 ve @HulkSpider03 artık turlarını yazarlarsa gayet iyi olur.
Ara
Yirmi Yedinci Tur
36tntB_-_Kopya_3.png
Güney Fransada'ki İngiliz çıkartması kontrolden çıkmaya başlarken, Atlantik Duvarı garnizonları bölgeyi az sayılarına rağmen savunmaya çalışan  Deutsches Jungvolk birliklerinin yardımına yetişmiştir. Vichy Fransa'sının ise çıkartmaya gizlice destek verdiği dedikoduları bütün Alman Hükümetlerinin tadını kaçırmaktadır. Onun dışında Mesih'in ordusu Polonya'da ilerlerken, Dan cephesindeki yoğun çarpışmalardan iki taraf da bir sonuç çıkartmamış ama Atlantik Duvarının Güney Fransa'ya gitmeyen diğer yarsının ansızın Hamburg'a saldırması ile Kuzey Almanya oldukça hareketlenmiş ve en kritik şey ise çocuk Askerlerin fanatik asker sayısının iyice azaldığı Kuzey Almanya'ya girip, Berlin'in kapısına dayanmasıdır. 

36tntB_-_Kopya_3_-_Kopya.png
Doğu Cephesinde ise kış sıkı Alman saldırıları kışın bastırmaya başlaması ile en sonunda bitmiştir turun en ilginç olayı sayılabilecek şey, General Zhukov halen Meksika'da sürgün hayatı yaşayan Trotsky'nin taraftarları tarafından öldürülmüş,  General  Timoshinko ve Vlasov tarafından Özgür Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tiftis'te ilan edilmiştir ve güneydeki çoğu Sovyet askerini bünyesine katmıştır. Stalin'in ise bu ihanet sonunda yeni bir temizliğe başlayacağı ve çok daha aşırı önlemler alacağı kesindir. 
Not: Gün içinde turunu almayanların bana ulaşmasını istemem hala geçerliliğini koruyor.
Not2: @Faramir Sivastopol'de mütevazı sayılabilecek bir düğün yapmış ve Norveç Prensesi ile evlenmiştir. Bunların yanı sıra silah konvoyları batırılan Amerikalılar deliye dönmüşlerdir ve her an Avrupa'ya demokrasi getirebilecek durumdadırlar.
us_propaganda-31.jpg
[+] 7 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Endişeye lüzum yok zira zafer bizim olacaktır . DJV'nin başarılarını kutluyorum .
Ara
DJV üzerine düseni yapmıstır arkadaslar. Berlin yakında Reich'ın olacaktır.
Ara
"Atlantik Duvarının Güney Fransa'ya gitmeyen diğer yarsının ansızın Hamburg'a saldırması ile Kuzey Almanya oldukça hareketlenmiş ve en kritik şey ise çocuk Askerlerin fanatik asker sayısının iyice azaldığı Kuzey Almanya'ya girip, Berlin'in kapısına dayanmasıdır."
Atlantik duvarına ait birliklerin yarısıdır Berlin'e ilk giren bu arada 2 tur öncesinden planlanmış olarak bu askerler ayrılmıştı emrimle

Fransadaki savunmaya ise kalan birliklerim ile katılacağım aktif olarak
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kazanmak üzere olmamız ne güzel
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tanrı bizimleyken karşımızda kim durabilir
giphy.gif
Ara
(02-10-2018, 06:21)turkish lokum : Tanrı bizimleyken karşımızda kim durabilir

Gerçek tanrı. Gerçek mesih.
Ara
Protestanlar size inanmayacak.Bunu asla unutmayın...(kendini mesih sananlar)
Ara
Bir hafta geçmesine rağmen @PashaZade, @Ayro , @TR Ace , @Bayoj  ve @Faramir hala turlarını oynamadılar. Bu sayının çokluğu nedeni ile çıkarttığım sonuç,  oyuncuların çoğunun oyundan sıkıldığı/zaman ayıramadığı. Eğer oyuncular haftada bir gelen turlardan sıkıldılar ise veya iş/okul yüzünden yeterince zaman ayıramayacaklarını düşünüyorlarsa oyun dondurulabilir veya sıkılan oyuncular oyundan çıkabilir. Lütfen düşüncelerini belirtin.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyundan sıkılmadım hatta heyecanla bekliyorum hala ama okul yoğunluğu nedeni ile ilgilenmek biraz zor oluyor 2 hafta gibi bir süre taninsa daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yoğun mp takviminden dolayı arada kaynamış bana gelen tur mesajı, özür dilerim.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tur aralığını 1 haftayı geçmesi durumunda oyuncuların oyundan sıkılabileceğini/unutabileceğini düşünüyorum. Yaklaşık 1 haftada bir geliyor ara açılırsa oyun ruhu sönebilir.
Ara
Aklımdaydı benim turda yazamamıştımda yazdım şimdi.
Ara
Sonraki turun en önemli olayı olan Berlin savaşını etkileyecek olan iki önemli isim @PashaZade ve @Bayoj'u bekleyişimiz devam ediyor.
Ara
(07-10-2018, 14:10)Onur34 : Sonraki turun en önemli olayı olan Berlin savaşını etkileyecek olan iki önemli isim @PashaZade ve @Bayoj'u bekleyişimiz devam ediyor.

Yazmazlarsa random şık seç çokta takılma zaten uzadı uzayacağı kadar
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Galip belli
Ara
@Bayoj foruma en son ayın 1 inde girmiş ki buda 6 gün ediyor. @PashaZade de en son 2 gün önce girmiş.
Ara
Şıklar varsa onlarda bence bir çekiliş sitesine al rastgele çek en adili.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Berlin Savaşı Birinci Özel Tur 

29a-boi-za-berlin-video..jpg

Faşist Ordu Berlin'e güneyden yaklaştı. İki taraf da neredeyse hiç motorize veya zırhlı birliğe sahip değildi. Mesih'in hava desteği şimdilik yetişemese de, Faşistlerin en azından biraz uçağı vardı ve bunları keşif için sürekli havada tutuyorlardı. Faşistler kırsal bölgedeki mayın tarları yüzünden birkaç yüz çocuk ve birkaç tane at arabası kaybedip ilerleyişleri yavaşlasa da sağ sağlim Berlin'e varabilmişlerdir.  İki taraf da birbirlerini topçu atışlarına tutarken, topçu düellosunda düşman mevizlerini gözlemleyebilen Faşistlerin avantajı vardır. Sivil halkın boşaltıldığı güney banliyölerindeki çatışma daha çok taze olsa da, Şehrin Kuzeyinden şu anlık hangi tarafta belli olduğu bilinmeyen @Faramir'in daha eğitimini yeni tamamlamış özel kuvvetleri görünmüştür. Kimin tarafında oldukları belli olmasa da, onlar dışında savaşa sonradan katılabilecek @HulkSpider03 ve @TR Ace orduları da vardır. 

Not: @PashaZade'nin  ve @turkish lokum 'un taraflarının ikisi de detaylı planlar yazsa da, iki oyuncu tarafının karşı karşıya olduğu bir savaşı sadece bir turda yapmak istemedim ve bir şehir savaşı bitene kadar Doğu'da Moskova'ya girilmesi de saçma olacağından günlük özel turlar atmaya karar verdim. Gelişmelerin neredeyse tamamı konu üzerinden verilecek.Savaşla ilgisi olmayan kişilerin turları gelmezken -Cuma gününe kadar savaşın bitmesini umuyorum.- savaşa etki edebilecek kişilere özel kanallardan kısa turlar verilecek. Herhangi bir itirazı veya önerisi olan varsa duymak isterim 
Not2: Diğer oyuncuların oynadıkları turların sonuçları eğer Berlin Savaşı ile doğrudan ilgili değilse değişmeyecek. 
[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.