Gazete: Oyun Dünyasında Bu Hafta #36 [28/07/2020]
#1
Oyun Dünyasında Bu Hafta

"Oyun Dünyasında Bu Hafta" adlı konu serimizde oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri sizlere aktaracağız.


Gamepass Şimdilik Microsoft'a Para Kazandırmıyor

unknown.png

Microsoft satış/pazarlama müdürü Aaron Greenberg yaptığı bir röportajda Gamepass abonelik sisteminin şimdilik kendilerine kayda değer bir ekonomik geridönüş sağlamadığını dile getirdi. Fakat kendisine göre yine de Gamepass genel çerçeveden bakıldığında ve uzun vadede Microsoft için değerli bir sistem. Sistemin doğrudan geri dönüş sağlamasınsa müşterileri kendi servislerini kullanmaya devam ettirmenin çok daha önemli olduğuna vurgu yapan Aaron ek olarak Microsoft'un bu gibi işlerden para kaybetmesinin dahi şirket için olumsuz bir etkisi olmayacağını, kullanıcınların bunu dert etmemesi gerektiğini dile getirdi.

Steam'e Oyunlarda Alpha/Beta Sürümlerine Başvuru Sistemi Geliyor

Edr7jPZXgAEv07j.png

Steam, çıkış yapmamış oyunların Alpha ve Beta test sürümlerine olan başvuru ve deneyimlemelerin platformdan ayrılmadan, kolayca tek buton ile yapılabileceği yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. "Playtest" adı altında sunulan sistemde oyunun test sürümüne başvurmanız için herhangi bir form doldurmadan sadece oyunun mağaza sayfasından başvuru butonuna tıklamanız yeterli. Eğer kabul edilirseniz, kabul edildiğinizi belirten bir e-mail alıyor ve belirtilen tarihler arasında oyunu kütüphanenizde test edebiliyorsunuz. Şimdilik sadece Total War: ELYSIUM oyununda bulunan sistemin ilerleyen süreçte diğer oyunlarda da görülmesi bekleniyor.

Nintendo Mobil Oyun Sektöründe Varlığını Sürdürecek

unknown.png

Geçtiğimiz haftalarda Bloomberg kaynaklı, şirketin mobil sektördeki geri dönüşten memnun olmadığı ve projelerini donduracağına dair bir takım ciddi söylentiler duymuş ve haftalık gazetemizde bu habere yer vermiştik. Fakat bu olaydan sonra şirketin açıkladığı yıllık rapora göre bu söylenti doğru değil. Raporda mobil projelerin devam edeceği ve mobil oyun sektörünün Nintendo için kullanıcı tabanını genişletmekte önemli bir rol oynayacağına, bu bağlamda Nintendo IP'lerini tanıtmak için yeni mobil oyunların piyasaya sürülmesi gerektiğine vurgu yapılmış. Açıklanan rapor, her ne kadar mobil oyunculuğa yönelme hedefleri olmadığını doğrular nitelikte olsa da mobil taraftan çekildikleri söylentilerinin doğru olmadığını gösteriyor.


Oyun Kulübü tarafından Strategyturk Forumları için hazırlanmıştır.
[+] 4 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Gamepass'in ucuzluğu ve verdikleri oyunları düşününce para kazandırmaması normal harbiden.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.