Genişleme Paketi: CK2 - Horse Lords
header.jpg?t=1436878670

Crusader Kings II: Horse Lords, CK2'nin 8. büyük çaplı eklentisi daha önce çeşitli eklentilerin de yapmış olduğu gibi oynanabilir alanı genişletiyor; Orta Asya. Göçebe barbarların süregelen akınlarından sağ çıkabilecek misiniz? Ya da diğer klanları amacınıza göre kullanıp Pax Mongolica'yı kurabilecek misiniz? Büyük Han'ın sizinle gurur duymasını sağlayın!

İçerik:
  • Yeni Orta Asya kültürlerinin bulunduğu Orta Asya coğrafyası
  • Göçebe yönetim sistemi: diğer yönetim şekillerinden çok daha farklı olan bu yönetim şeklinde doğrudan yönetimi sürülen alanlardan çok askeri kapasitenizi belirleyen bütün bir horda nüfusunu yönetiyorsunuz. Bunların haricinde bir de istikrarlı bir yönetim süreci için diğer klanlarla aranızı iyi tutmanız gerekiyor.
  • Göçebe ve Orta Asya'lı hükümdarlar için yeni tarihi olaylar
  • Göçebelere karşı uygulanabilecek yeni savaş taktikleri (kale yapımı)
  • Dinamik ticaret mekaniğiyle bir çok savaşa sebep olacak İpek Yolu
  • Askeri yeteneği gelişmiş kişilerin paralı asker olarak teşkillendirme
  • Hüküm sürmek için güçsüz toprağı arayan "maceracılar"
  • Haraca bağlama seçeneği
v5jjo8.gif
Ara
şaka maka yorumları kötüydü biraz Plaza'da, ben hala oynamadım sizce nasıl? Şahsen Old Gods sonrası bir daha o zevki alamadım CK'dan ondan biraz önyargılı da olabilirim.
Ara
Küçük çaplı ancak Ironman oyunlarda oldukça sorun yaratan hatalar mevcut.
v5jjo8.gif
Ara
Peki getirdiği yenilikler mi kötü yoksa buglardan dolayı mı eleştiriliyor ?

Bu arada haraca bağlanan devletler savaşlara çağrılıyor mu, veya bize savaş çağrısı yapabiliyorlar mı ? (Tam olarak aramızdaki ilişki ne ?)
Ara
Savaşlara çağırabiliyorsun. Onlar da seni çağırabiliyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.