Genişleme Paketi: EU4 - Mandate of Heaven
EUIV_MoH-Forum-banner.jpg

Europa Universalis IV: Mandate of Heaven duyuruldu. Mandate of Heaven özellikle Uzakdoğu'daki Ming, Japonya ve Mançu boyları gibi devletlere odaklanıyor. Mandate of Heaven eklentisinin ana mekaniği Çin İmparatorluğu. Etrafınızdaki devletleri haraca bağlayarak İmparatorluğunuzu güçlendirebiliyor, İmparatora has Meritocracy mekaniği ile kararnameler yayımlayarak İmparatorluğunuzun ihtiyaç duyduğu alanlarda çeşitli bonuslar elde edebiliyorsunuz.

Mandate of Heaven İçeriği
  • Çağ Mekanikleri ve Altın Çağlar: Oyun içerisinde artık 4 çağ bulunuyor, bu çağlardan herhangi birini ülkeniz için Altın Çağ haline getirebiliyorsunuz ve bu 50 sene zarfında ülkeniz çeşitli bonuslardan yararlanıyor.
  • Meritocracy Mekaniği: Çin İmparatoru artık daha ucuz maliyetli danışmanlara sahip olup, İmparator kim olursa olsun İmparatorluğun emin ellerde olmasını sağlayabiliyor.
  • Haraçgüzar Devletler: Asya'daki bazı devletler artık daha zayıf komşularını haraca bağlayabiliyorlar, bu haraç yıllık olarak altın, insangücü veya monark puanı şeklinde olabiliyor.
  • Mançu Sancakları: Mançu bölgelerinden artık ucuz ama etkili sancak orduları çıkartılabiliyor.
  • Japon Şogunluğu: Sahip olduğunuz yeni etkileşimlerle Japon Şogunluğunun otoritesini daimyolarınıza yansıtabilir, size güç katacak şeyler talep edebilir ve hatta Seppuku yapmalarına dahi zorlayabilirsiniz.
  • Diplomatik Makroyönetim: Artık sık kullanılan diplomatik etkileşimler makroyönetim arayüzü sayesinde daha kolar erişilebilir halde.
  • Yeni Eventler ve yeni Decisionlar
Mandate of Heaven aynı zamanda beraberinde bir İçerik Paketine sahip olacak. Bu içerik paketinde Uzakdoğu güçleri için yeni birim modellemeleri ve daha farklı güncellenmiş modellemeler yer alacak.

Mandate of Heaven Geliştirici Günlükleri
(13-03-2017, 19:13)Duman : Mandate of Heaven 6 Nisan'da çıkacak, fiyatının 31 lira olması bekleniyor.
25-30 lira arası bir şey olur diye tahmin ediyorum. Aslında düşündüğüm zaman kütüphanemdeki en çok oynadığım oyun, değer.
Ara
Şu anlık almaya değmez. Daha farklı özelliklerin açıklanması lazım bence.
Ara
Bu haliyle tamamen rezalet, küfür etmekle aynı anlamı taşıyan dlc...
Bunların içinde ki en büyük rezalet ise diplomatik makro yönetim... wtf yani yuh oha demeleri lazım.Sen bu özelliği güncelleme ile vermiyorsan şeyinin şeyi...
Bu özelliği vermeyecekler de ne verecekler diye düşünmüyor değilim.He pardoooon eyalet yönetimini kolaylaştırıyorlar güncelleme de dimi unutmuşum Paradox sorry bro! (Onu da dlc olarak vereydin ya be kardeşim dlc dolu gözükürdü hiç değilse)
Benim gibi kolonici ülkelerle oynamayı seven, aman bana dokunmasınlar bende onlara dokunmayacağım koloni mi yapar çıkarım hocam (1600-1650 gibi ağzınızın ortasına vuracağım) diyenler için tamamen gereksiz.Nedeni ise çok basit, oyunu pek fazla bilmem ama koloni olaylarına girip, "aaa bak tarihte bu da varmış ne güzel" demek inanılmaz keyifli.Ben koloniciyim kardeş hedefim trade ile para kasmak zaten eee neden Hindistan'ı yutabilecek güçte bir Ming isteyeyim ki? Benim para kaynağım orasıyken ben bu dlc-yi neden aktif edeyim? Ming oynamak için mi alacağım bu dlc-yi "I don't thing so" yani...

Eh içimi döktüm birazcık :) Bu haliyle almam kimseye de tavsiye etmem.Zaten Asya bana göre değil hocam, savaş bilmiyom ben, bilgisayar oynasın ben onu filmmiş gibi izleyeyim ama arada benimle de etkileşime geçsin gülelim ağlayalım yani bütün mesele bu :)

Sadece Çağ mekaniği için de dlc alacak değilim herhalde :) Onun yanına şöyle güzel bir özellik daha eklesinler o zaman düşünürüz.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Çağ mekaniği benim için eksi birşey. Olması oyunu oldukça tekdüze yapar bence.
Ara
Daha önce hiç Asya'da oynanamış olmamın belki de tek sebebi Asya'da ilgi çekici şeylerin olmamasıydı. Bu DLC ile Asya'ya da bi geçiş yapabilirim sanırım. Ne kadar kötü de olsa DLC DLC'dir diyip alacağım sanırım.
Sic Parvis Magna
Ara
(02-03-2017, 23:31)Aeschyli : Çağ mekaniği benim için eksi birşey. Olması oyunu oldukça tekdüze yapar bence.

Ne açıdan?
(03-03-2017, 12:24)Duman :
(02-03-2017, 23:31)Aeschyli : Çağ mekaniği benim için eksi birşey. Olması oyunu oldukça tekdüze yapar bence.

Ne açıdan?

Serbest düşünerek oynamak yerine bu bonusları sağlamak için uğraşıp duracağız. Tabi isteyen yine serbest oynar ama ortada böyle birşey varken illaki etkileyecektir.
Ara
BEN alacam valla
Ara
(02-03-2017, 23:20)murathan3459 : Bu haliyle tamamen rezalet, küfür etmekle aynı anlamı taşıyan dlc...
Bunların içinde ki en büyük rezalet ise diplomatik makro yönetim... wtf yani yuh oha demeleri lazım.Sen bu özelliği güncelleme ile vermiyorsan şeyinin şeyi...
Bu özelliği vermeyecekler de ne verecekler diye düşünmüyor değilim.He pardoooon eyalet yönetimini kolaylaştırıyorlar güncelleme de dimi unutmuşum Paradox sorry bro! (Onu da dlc olarak vereydin ya be kardeşim dlc dolu gözükürdü hiç değilse)
Benim gibi kolonici ülkelerle oynamayı seven, aman bana dokunmasınlar bende onlara dokunmayacağım koloni mi yapar çıkarım hocam (1600-1650 gibi ağzınızın ortasına vuracağım) diyenler için tamamen gereksiz.Nedeni ise çok basit, oyunu pek fazla bilmem ama koloni olaylarına girip, "aaa bak tarihte bu da varmış ne güzel" demek inanılmaz keyifli.Ben koloniciyim kardeş hedefim trade ile para kasmak zaten eee neden Hindistan'ı yutabilecek güçte bir Ming isteyeyim ki? Benim para kaynağım orasıyken ben bu dlc-yi neden aktif edeyim? Ming oynamak için mi alacağım bu dlc-yi "I don't thing so" yani...

Eh içimi döktüm birazcık :) Bu haliyle almam kimseye de tavsiye etmem.Zaten Asya bana göre değil hocam, savaş bilmiyom ben, bilgisayar oynasın ben onu filmmiş gibi izleyeyim ama arada benimle de etkileşime geçsin gülelim ağlayalım yani bütün mesele bu :)

Sadece Çağ mekaniği için de dlc alacak değilim herhalde :) Onun yanına şöyle güzel bir özellik daha eklesinler o zaman düşünürüz.

aslında dlc çinin genişlemesini dğeil sadece etrafındakileri sömürmesini sağlıyo
Ara
(03-03-2017, 21:19)Raider41 : aslında dlc çinin genişlemesini dğeil sadece etrafındakileri sömürmesini sağlıyo
Sömürmesini sağlaması bile yeterli.Bir savaşta yenilirseniz tüm gücünüzü kırabilir.İngiltere değilseniz Ming ile uğraşmak istemezsiniz.

Kastilya'nın Fransa gibi bir tehdidi var.Fransa ile zaten Hindistan'a gidene kadar İngiltere oralara yerleşiyor kendinize üs bulamıyorsunuz.Portekiz ile oynamadım bir şey diyemeyeceğim.Bir de zor bir tercih yapıp Hollanda ile başlarsanız karşınız da İngiltere, Kastilya ve Fransa/Avusturya gibi süper güçler var.Bir tane daha istermisiniz?
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
(04-03-2017, 02:06)murathan3459 :
(03-03-2017, 21:19)Raider41 : aslında dlc çinin genişlemesini dğeil sadece etrafındakileri sömürmesini sağlıyo
Sömürmesini sağlaması bile yeterli.Bir savaşta yenilirseniz tüm gücünüzü kırabilir.İngiltere değilseniz Ming ile uğraşmak istemezsiniz.

Kastilya'nın Fransa gibi bir tehdidi var.Fransa ile zaten Hindistan'a gidene kadar İngiltere oralara yerleşiyor kendinize üs bulamıyorsunuz.Portekiz ile oynamadım bir şey diyemeyeceğim.Bir de zor bir tercih yapıp Hollanda ile başlarsanız karşınız da İngiltere, Kastilya ve Fransa/Avusturya gibi süper güçler var.Bir tane daha istermisiniz?

ming mp oynamıyosan yine tekde geri olur ve zaten mandate of heavenı kaybederse mahfolurki kendi kendine kaybetme şansı bile var
Ara
Geliştirici günlükleri kısmı güncellendi.
Bence baya dandik bir DLC olucak gibi. En azından bana hitap etmiyor. Çağ sistemini pek beğenmedim.
Ara
Sonunda Çin'e de DLC geldi demek.
G0kMNN.png
Ara
Mandate of Heaven 6 Nisan'da çıkacak, fiyatının 31 lira olması bekleniyor.
Bi daha günlük çıkar mı?
Sic Parvis Magna
Ara
(13-03-2017, 19:13)Duman : Mandate of Heaven 6 Nisan'da çıkacak, fiyatının 31 lira olması bekleniyor.

Utopya ile aynı gün mü? İlk kez paradoxta böyle birşey gördüm.
Ara

Çıkışı ertelendi mi arkadaşlar utopia çıktı bu hala bekliyor? Zamanda vermiyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.