Günlük: Anno 1800 - Botanica
#1
moe18t.png

Anno 1800 geliştirici günlüklerinde bu yazıda, çıkmış olan Botanica DLC'si hakkında bilgiler veriliyor.

https://www.anno-union.com/en/devblog-botanica/ :19. yüzyılın sonuyla birlikte dünya ticaret bağlantıları aracılığıyla birbirine büyük oranda bağlanmıştı ve sanayi devrimi toplumu modernize eden bir coşku uyandırmıştı.Yine de, demokrasi, monarşinin yerini Dünya'nın bir çok yerinde ele alırken toplumun geneli kültürel ve entellektüel olarak sınırlı değişim fırsatlarına sahipti. İşçiler genellikle uzun bir iş gününden sonra aynı gazeteyi paylaştılar ve zamanla müzeler, hayvanat bahçeleri ve botanik bahçeler herkes için ulaşılabilir hale gelmişti. Bu yerler başlangıçta sadece aristokratlara özeldi ancak bir süre sonra herkes için daha geniş ve daha çeşitli bir dünyaya maruz kalınan kültürel toplanma yerleri haline geldiler. Toplum ilginç bir keşif, koruma ve kültürel değişim dönemine girdi.

Botanica, İkinci Season Pass Dlc'si, 1800 Anno'nun dünyasına ekstradan yeni bir kültürel bina projesi getiriyor. Davet edici yeşil caddelerden çiçek kompozisyonlarına ya da olabildiğince harikulade uzak diyarların renkli egzotik bitiklerine botanik bahçesi (Botanical Garden) gelişmekte olan metropolünüzde gözler için bir şenlik. Dünya'dan dekoratif bahçe modellerinizde kullanmanız için çeşitli bitki alemi setleriyle gelmesinin yanı sıra içlerindeki dışa vurumcu ruhu yanısıtmak isteyen Anno oyuncuları için ekstra süsleme seçeneği ekledik.

Anno1800_DLC_Botanica_Sculpture-1024x576-1.jpg

Botanik Bahçe - Doğa Ana'nın Bitkisel Harikalarını Tecrübe Edin

Botanica, toplamda 21 eşsiz botanik modüle, ekstra bir seraya, ve 11 yeni süslemeye -tüm üç kültür projesinde de kullanılabilecek çiçek tarhı ve budanmış ağaçlar dahil olmak üzere- sahip. Yeni süslemeler modüller arasında bağlantılar olarak işlev gösteriyorlar bu da botanik bahçeleri, hayvanat bahçelerini ya da müzeleri genişletirken daha fazla özgürlüğe ve de yaratıcılığa imkan sağlıyor. Anno 1800 oyuncularının tamamının daha özgür inşa etmesine olanak sağlamak adına eski plaza birleştirici döşemelerini bedava olan Game Update 5'in parçası olarak geri getireceğiz. Oyuncuların nefes kesen manzaralarını, fıskiyeler ile çevrelenmiş meydanlarını ve zorlu labirent binalarını görmek için heyecanlıyız.

Yeni süslemeler dünya fuarındaki botanik sergi aracılığıyla ulaşılabilirler ancak bunun yanı sıra onların büyük bir kısmını Madame Kahine ve Archibald gibi tüccarlarla da ulaşılabilir hale getirme kararı aldık. Ayrıca oyuncular onları görevlerin ödülleri olarak ve yeni keşif seferlerinden de elde edebilecekler. Yeni olaylar Doğa Ana'nın bitkisel çeşitliliğini insanlara ulaştırmak için tüm riskleri almayı göze almış yetenekli botanistlerin hikayelerini tecrübe etmenizi sağlayacak.

botanical_garden-1024x575-1.jpg

Geniş bahçe arsanız bitkisel şahaneler ile doldurulmak adına yalvarıyorlar ve tam da bu sebepten dolayı botanik bahçeleri için yeni setler ekledik oyuna; toplamda 59 yeni bitki eşyası.Daha önceden hayvanat bahçesi ve müze setleri şehrinizin çekiciliğini etkilerken Botanica ile birlikte işleri biraz değiştireceğiz. Bu setler -temaları değişik bitki ailelerinden, doğal biyomlarından, medikal ya da diğer amaçlar için kullanılışlarından esinlenilmiş- botanik bahçenin tamamlandığı adada, adanız için özel verimlilikler sunacaklar.

Anno1800_DLC_Botanica_Garden-1024x576-1.png

Bu durum ekonominizi geliştirmek için üretim adalarına kültürel binaları stratejik olarak yerleştirmenize olanak sağlayarak bahçelere şehir çekiciliğinin yanında daha pratik bir amaç veriyor. Örneği Andean seti, yeni dünya adalarında değerli kahve verimliliği sağlayacak ya da buğdayın eski dünyada büyümesini sağlayacak. Üstüne bu efektler o özel bonusa bağlı çiftliklerin de üretimi artıracak. Tam bir bahçe setinin yerleştirildiği adaları etkileyecekler, her biyom için bir tane olmak üzere 5 farklı verimlilik efekti ve 9 farklı setin toplamı. Yeni seçeneklerle özgürce oynayabilmenizi istediğimizden dolayı bedava modüllerin botanik bahçe için etkilerini 10'dan 20'ye çıkardık.

Müzik Köşkü- Semfoni Orkestrasının Tadını Çıkarın

Şahane müze bölgeleri ve hayvanat bahçeleri oluşturdunuz ancak bir parçanın eksik olduğunu düşündük, kültürel harikalar diyarınızdaki en önemli parça. Yeni Müzik Köşkü (Music Pavilion) gün batımı metropolü manzarasal bir ışıklandırma ile renklendirirken Anno tema müziklerinin senfoni orkestrası tarafından çalınırken dinlenilebileceği turistler ve şehir sakinleri için mükemmel bir toplanma alanı. Anno 1701, 1404. 2205, 2070, ve modern, ''klasik'' 1800'den tema müziklerin bulunduğu 5 müzik notunu bulduğunuz zaman onları ticaret yolu yönetimine bir ara verip istediğiniz zaman çaldırabilirsiniz. Müzik Köşk'ünün kendisi botanik bahçeye özgü değil; her hayvanat bahçesi, müze ve bahçe için bir tane inşa edebilirsiniz. Bu müzik parçaları ayrıca kültür binalarındaki belli setlere çekicilik bonusu sağlayacaklar.

music_pavillion_final-1-1024x575-1.jpg

Ve ikinci Season Pass DLC'si Botanica'nın sayısal olarak ekledikleri:
  • 21 eşsiz botanik modeli
  • 1 sera modeli
  • 11 eşsiz süsleme modeli (çiçek tarhları v budanmış ağaçlar gibi, tüm kültür binaları ile kullanılabilirler)
  • 9 yeni botanik bahçe seti, toplamda 59 yeni bitki eşyasını kapsıyor
  • Yeni tüm kültür binalarında inşa edilebilen Müzik Köşkü
  • Müzik Köşkü Anno 1701, 1404, 2070, 2205 ve 1800'ün klasik tema müziklerinin parçaları ile birlikte geliyor (Toplam 5 parça)
Sizi bu kış buzlu kuzeylere almadan önce bu günlükten ikinci Season Pass DLC'si -güzellik takıntısı olan inşaatçılar adına mükemmel bir içerik paketi- adına bu kadar.

Botanica Eylül 10 tarihi ile itibaren Anno 1800 Season Pass'in bir parçası olarak ya da tek başına satın alınma şansıyla ulaşılabilir olacak.

Her zaman olduğu gibi lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmı aracılığıyla bizimle paylaşın ve Anno komitesinden gelecek daha fazla içerik ve gelecekteki güncellemelerden haberdar olmak için bizi takip edin!

Anno1800_DLC_Botanica_Music-Pavilion_Daw...x576-1.jpg
[+] 2 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.