Günlük:  CK2 - Finlandiya Harita Güncellemesi
#1
diaryck2.png

Bu hafta yayınlanan Crusader Kings II geliştirici günlüğünün konusu Finlandiya bölgesindeki harita değişiklikleri.


https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...d.1078691/ :Merhabalar.

Bir kez daha haritacımızın ofisinden haberlerle karşınızdayız. Son geliştirici günlüğünde Baltık bölgesinde yaptığımız değişiklikleri tanıtmıştık, bu günlükte biraz daha kuzeye çıkıp Finlandiya'yı ele alacağız.

Finlandiya'daki harita değişikliklerimizin ana sebebi bu bölgedeki anlaşılabilirlik sorunlarıydı, örneğin bu bölgede ordu yönetmiş herkes orduların hareketlerinin genellikle tuhaf olduğunu, bir yere varmak için dönüp dolaşmak zorunda kaldıklarını farketmiştir. Buna sebep olan şey bölgelerin devasa büyüklükleri ve birbirlerine mantıksız şekillerde bağlanmasıydı. Aşağıda görebileceğiniz üzere bu coğrafyadak neredeyse tüm bölgeler artık daha iyi şekillere sahip (pek görünmüyor ama örneğin yeni haritada Pohjanmaa 3 bölgeden oluşuyor.) Her ne kadar bölge sayısını arttırsak da, bunla paralel olarak bu coğrafyanın güç seviyesinin arttığını söyleyemeyiz. Birçok bölgede en fazla 2 yerleşim yeri bulunabiliyor (bazılarında ise 1.) Yapılan değişikliklerin amacı bölgenin daha kolay anlaşılabilmesini sağlamak ve oynanışı geliştirmek.

Lb08Lb.jpg

Finlandiya Harita Güncellemesi
  • Finlandiya'ya 8 yeni bölge.
  • Finlandiya'ya 2 yeni düklük (Ostrobothnia ve Savonia)
  • Lapland'da 1 yeni bölge.
Henüz geliştirme safhasının erken bir döneminde olduğumuz için geliştirici günlüklerinin düzensiz bir şekilde yazılacağını unutmayın.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Adamlar çalışıyor helal olsun.
Ara
Cevapla
#3
Bu İsveç'te çalışma şartları gittikçe kötüleşiyor. Paradox'un çalışanlarına bu kadar zulmetmesini engellemeliyiz, tepkimizi göstermeliyiz. Yani şu kadar yeniliği tek bir günlüğe sığdırmak muazzam bir emek sömürüsüdür zannımca.
[+] 2 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#4
İşin komiği haritada yaptıkları değişiklikler de görünmüyor, o bölgeler daha net görünecek bir şekilde resim almak zor değil.

Edit: Derken görünmediğini kendileri de farketmiş yeni resim paylaşmışlar:

Görsel
Cevapla
#5
yow adamlar harita yapıyor yow
A man's greatest joy is crushing his enemies
[+] 1 üye Raider41 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#6
ne zaman gelcek guncelleme birde yeni dlc cikcami
Ara
Cevapla
#7
Evet çıkacak ama daha baya var gibi duruyor.
76561198161643931.png
Ara
Cevapla
#8
DLC'lik bir şey yapmadılar daha şuan için sadece güncelleme gibi görünüyor.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.