Günlük:  HoI4 - 1.5 Cornflakes ve DLC İçerikleri #1
#1
diaryhoi4.png

Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta oyuna 1.5 Cornflakes ve beraberindeki yamayla eklenecek bazı özellikleri tanıtıyor.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...1.1049856/ :Herkese merhabalar, umuyorum ki artık gözünüzü Star Wars'ın son fragmanındaki Porg'tan alabileceksiniz çünkü bir Çarşamba günü daha yeni bir günlükle karşınızdayız. 1.5 Cornflakes yaması ve bu yamayla birlikte çıkacak olan eklentiye dair bilgi vereceğimiz bu günlükte sizlere boyut itibariyle ufak ancak çok sayıda farklı mekaniğe dair bilgi vereceğiz.

Kontrol Grupları

Bu benim favorilerimden birisi, forumda arayüz geliştirmeleriyle ilgili açılmış bir konuda bahsedildiğini gördüğümde daha öncesinde unutmuş olduğum bu mekaniğin oyunda aslında çok güzel bir yeri olduğunu hatırladım. Artık oyunda CTRL+(rakam) kombinasyonuyla seçtiğiniz birimleri kaydedebiliyorsunuz, ardından bu rakama tekrar bastığınızda daha öncesinde seçmiş olduğunuz birimler tekrar seçiliyor. Sadece birimler için değil, bölgeler, hava birimleri vs için de bunu kullanabiliyorsunuz. Bu rakama iki kere bastığınızda kamera seçilen birimlere odaklanıyor.

zJ5WaO.png

Tümen Birleştirme

Bazen yıkıcı bir savaş sonrası veya erzak sıkıntısı yaşadığınız bir bölgeye girdiğinizde çok sayıda birimin zayıfladığını farkedebilirsiniz. Bu birimlerin tekrar güç toplaması için beklemeyecek durumdaysanız 1.5 Cornflakes yamasının yanında çıkacak eklentiyle birlikte artık bu tümenleri sayıca daha az, ancak daha güçlü tümenlere birleştirebileceksiniz. Bu işlemi yaptığınızda o tümendeki birimler yavaşça daha güçlü olan tümenin çtaısı altında birleşecek ve manpower ile ekipmanlarını transfer edecekler. Bunu aynı zamanda çok sayıda tümen için de kullanabileceksiniz ve bu durumda oyun full güce sahip oluşturabildiği kadar tümen oluşturacak.

WGklgP.png

Mini Harita ve İşaretleme

Hearts of Iron IV'u geliştirirken minimap olmasına gerek görmemiştik ancak görünen o ki topluluğun büyük bir kısmından gelen bu şekilde bir talep var. Bu sebeple önümüzdeki eklentiyi satın alanlar oyunda minimap özelliğine sahip olacaklar, bu minimap üzerinde dostlarınıza tartışmasını yaptığınız unsuru haritada daha rahat gösterebileceksiniz, örneğin savunulması gereken bölgeler veya saldırılacak noktalar ve hatta "dikkat et ruslar burada etrafını sarmak üzere" gibi..

ZOdYVz.png

İsterseniz bu haritayı kapatıp yine de harita üzerinde işaretlemelerde bulunabileceksiniz.

yz5yN9.png

Pakttan Atma
Cornflakes yamasıyla birlikte artık yeni diplomatik etkileşim sayesinde paktınızdan ülke çıkarabiliyorsunuz.
6yP4rE.png

Bu özellik geçmişte bazı exploitlere sebep olduğu için (oyuncular teker teker ülkeleri çıkartıp ele geçiriyordu) yapayzekanın bu durumu nasıl ele alacağı üzerinde bazı çalışmalar yapmamız gerekti. Bir ülkeyi pakttan savaştayken de çıkarabiliyorsunuz, bunla birlikte HoI4'te savaşların işleyişiyle ilgili de kod değişiklikleri yaptık, kısaca artık savaşların birleşip genel olarak iyi giden bir savaşınızın mahvolması veya ülkelerin beklemediğiniz yollarla savaştan çıkması veya savaşa girmesi gibi unsurların önüne geçtik. Tüm bu değişiklikler ileride savaşlarla ilgili değişiklikler yaparken daha esnek davranabilmemizi sağlayacak.

Bugünlük bu kadar, haftaya görüşmek üzere.
Per aspera ad astra.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Alıntı: Bu sebeple önümüzdeki eklentiyi satın alanlar oyunda minimap özelliğine sahip olacaklar

DELECELER ÇOKİYİ
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
[+] 3 üye Finrod Felagund nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
(11-10-2017, 19:25)Finrod Felagund :
Alıntı: Bu sebeple önümüzdeki eklentiyi satın alanlar oyunda minimap özelliğine sahip olacaklar

DELECELER ÇOKİYİ

Öyle deme minimap koyuyorlar kesinlikle kayda değer bir gelişme bununiçin bedel almaları gerekiyor adamların öyle bir düşünce mantığı varki hamburgeri satın aldıktan sonra içindeki köfte için yeniden para vermemiz gerekiyor sanki :D .
Herkesi bütün fikri benim oyun stilinden bana hiç sormadan alınmış diğer Forum Oyununada beklerim.
Derken 2 Forum Oyunu oldu yürü bea oyun (ç)alınma hızı eve onlinedaki  yüksek hız frigate'lerden hızlı :D .
Ara
Cevapla
#4
Ohh be , donanma carpismasinda artik ctrl butonlari olacak.
Yeminle su ozelligi bekliyordum.
Mini map iyi oldu, biraz coh2 havasi katacaktir.
Tumen birlestirme kullanan pek olmaz heralde.
Factiondan atmakta sonunda iyi oldu, artik milleti tehdit edebikir hizaya sokabiliriz.
Ara
Cevapla
#5
Beyler entrench simgesinin yanında karlı buzlu bir şeyler var kesin sovyet savaşıyla ilgili bir dalga o ha. Hani almanlar siper kazamıyordu toprak donduğundan öyle bir şey mi gelecek lan acaba, kışın entrench debuffı falan....
[+] 2 üye Adm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#6
Hemen hemen her strateji oyununda, oyun çıktığında fix bir şekilde oyunda sunulan şeylerin dlc ile kaktırılması saçma olmuş. En azından işe yarar şeyler eklemişler.
Steam Üzerinden eklemek isteyenler için link http://steamcommunity.com/id/TTTThe-Kyte/
Ara
Cevapla
#7
Bütün oyunlarında olan minimapı dlc ile satacaklar...

Oyuncuları korsana yönlendirmek için harika bir sebep çünkü bizimle.... geçiyorlar.
Ara
Cevapla
#8
Ayıp etmişler bu kadar basit şeyler dlc ile verilmez.
Ara
Cevapla
#9
Ya arkadaslar DLC siz tank uretebiliyorsunuz hala laf ediyorsunuz. Allah sizi tas eder. Lutfen paradox a daha fazla laf soylemeyin. Oyun yapmak kolaysa siz yapin bi kere. Yoksa da susun tamm mi?
[+] 7 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#10
(12-10-2017, 10:42)Kaiser-i Rum : Ya arkadaslar DLC siz tank uretebiliyorsunuz hala laf ediyorsunuz. Allah sizi tas eder. Lutfen paradox a daha fazla laf soylemeyin. Oyun yapmak kolaysa siz yapin bi kere. Yoksa da susun tamm mi?

Ahaha :D :D :D

Günlüğe gelirsek en güzle özellik minimap ve hiziptekiler için işaret koyma olmuş ama DLC ile eklenmeleri komik . Öte yandan ctrl+1 , ctrl+2 olayı Warcraft 3 te de vardı 1.5 ile gelmesi ilginç .
Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir .

https://i.hizliresim.com/lWME7E.png
Ara
Cevapla
#11
Ben hala Major ülkelerin odak ağaçlarını neden DLC ile satmadılar onu düşünüyorum.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Cevapla
#12
Bu arada göstermedikleri mini mapi dlc ile satacaklar. Ulan bari en azından gösterseydiniz.
Ara
Cevapla
#13
Nasıl gösterilmemiş diye bakınca farkettim 1 resim eksikmiş çeviride, ekledim şimdi orada minimap görünüyor.
Per aspera ad astra.
Cevapla
#14
Eski günlükleri incelerken denk geldim. Oyunda minimapın nereden açıldığını ararken minimapa erişmek için para vermem gerektiğini öğrendim. Hakikaten biz oyunu alırken neye para verdiydik diye sorguluyo insan. Paradox otobüs hattı falan işletse otobüse binerken bi para veririz, yetmez her gittiğimiz durak başı bidaha para veririz, hatta oturmak için koltuğa bile para veririz. Ticari zeka falan değil keriz dolandırmak denir buna.
76561198161643931.png
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#15
(11-10-2017, 19:18)Duman :
Bir ülkeyi pakttan savaştayken de çıkarabiliyorsunuz, bunla birlikte HoI4'te savaşların işleyişiyle ilgili de kod değişiklikleri yaptık, kısaca artık savaşların birleşip genel olarak iyi giden bir savaşınızın mahvolması veya ülkelerin beklemediğiniz yollarla savaştan çıkması veya savaşa girmesi gibi unsurların önüne geçtik. Tüm bu değişiklikler ileride savaşlarla ilgili değişiklikler yaparken daha esnek davranabilmemizi sağlayacak.

 İlk okumamda farketmemişim.Şimdi dikkatimi çekti. Tam olarak ne yapmışlar acaba ?
[+] 1 üye Sübaşı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#16
Daha kötü hale geleceğine eminim.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 2 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.