Hanedan Oyunu: Civ5 - Hanedan Oyunu: Şubat 2020
jib1RGY.png

Etkinlik Düzeni

Zorluk: Emperor
Harita: Continents
Harita Boyutu: Huge
Oynanacak Medeniyet: Venedik
Oyun hızı: Epic

Etkinlik İşleyişi

Katılan herkes 20 tur oynar. 20. turdan sonra save dosyasını, yaptıklarını ve vasiyetini konudan paylaşır. Sıra sonraki oyuncuya geçer.

Katılımcılar:
WhaW8Am.gif
Ara
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum, katılamıyorum arkadaşlar hanımdan izin çıkmadı.
Ara
Bugün oyuna başlıyorum. Oyun bitince konu altından paylaşımımı yaparım.
WhaW8Am.gif
Ara
Enrico Dandalo - Venedik 0-20

Vasiyet
  • Barbar kampını yık.
  • Şehir devleti ile ilişkileri iyi tut.
  • Ambar inşa et.

Sıradaki oyuncu @Gurt başlayabilir.

Save
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık. En kısa zamanda ben de turumu oynayacağım. Barbarlara biraz erken mi saldırmışsın sanki? 2vs1 gibi durum şu an.
Ara
Dikkatli oynanırsa hiçbir sıkıntı yaratmazlar. Barbarların sahip olmadığı iyileşme mekaniğini kullanarak rahatlıkla alt edebilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
Hangi poliçeyi almak daha avantajlı olur?
Ara
Save dosyalarının yerleri:

Steam için Steam klasörü\userdata\kullanıcı id'si\8930\

Steam'den yüklü değilse ise Belgelerim\My Games\Sid Meier's Civilization 5\Saves\single
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-02-2020, 12:18)Ragnvaldr : Save dosyalarının yerleri:

Steam için Steam klasörü\userdata\kullanıcı id'si\8930\

Steam'den yüklü değilse ise Belgelerim\My Games\Sid Meier's Civilization 5\Saves\single

Ufak bir düzeltme yapayım: Cloud save dosyaları steam klasöründe bulunuyor. Normal saveler ise belgelerimde bulunuyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ENRICO DANDOLO 20-40
Save

@Onur34
Ara
@Gurt

Ben ilk poliçe olarak Tradition, sonrasında ise ilerleme yapmadan Liberty açıyorum. Tradition başkentte +3 kültür sağlıyor, Liberty ise şehir başına +1. Özellikle Venedik oynadığımızı göz önünde bulundurursak Tradition daha faydalı olurdu ama yine de çok büyük bir fark yaratmayacaktır.
WhaW8Am.gif
Ara
Dün sordum cevap veren olmayınca ben de kendime göre en iyisini aldım.
Ara
(12-02-2020, 16:22)PCOyun : @Gurt

Ben ilk poliçe olarak Tradition, sonrasında ise ilerleme yapmadan Liberty açıyorum. Tradition başkentte +3 kültür sağlıyor, Liberty ise şehir başına +1. Özellikle Venedik oynadığımızı göz önünde bulundurursak Tradition daha faydalı olurdu ama yine de çok büyük bir fark yaratmayacaktır.
Forumdas bundan ilk dört sehirde bedava aquadect ve baskentte ilaveten yüzde 15 büyüme bonusunun haberi var mi? Liberty'nin bonuslarindan faydalanmak için daha dogrusu traditionla yarisabilmesi icin minimum 6 sehire ihtiyacin var. Malum sehir basina +1 üretim tek sehirde komik kaliyor.

(12-02-2020, 17:32)Gurt : Dün sordum cevap veren olmayınca ben de kendime göre en iyisini aldım.
Forumdas sen de biraz honor acsaydin ortaya karisik güzel olurdu hem barbarlarla ikiye tek kalmissiniz yardimi dokunurdu...
Ara
ENRICO DANDOLO 40-60

Vasiyet
  • Denizlere açılmanın bir yolunu bul.
  • Kongo poliçeden çıkacak tüccar ile yutulabilir.

@Ragnvaldr
Ara
ENRICO DANDOLO 60-80
Save

Vasiyet
  • Doğudaki muzları almak için jungle temizleme teknolojisi iyi olabilir.

@PCOyun
Ara
venedikle liberty almanın pek bir mantıklı tarafı yok.bir nebze tradition uygun sayılır ama piety + patronage veya piety+ aestetics venedik için daha uygun seçimler. wonder odaklı oynamanız,gelen büyük insanları manufactory olarak değerlendirmeniz size galibiyeti getirecektir. city stateleri puppets yapmak pek karlı bir iş değil bence.city statelerden gelen bonuslarla tek şehriniz hızlıca büyüyecektir.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Enrico Dandalo - Venedik 80-100

Vasiyet
  • Güneydeki barbar kampını yık.
  • Artemis Tapınağını ve Asma Bahçeleri inşa et.
  • Diğer şehir devletleri ile iyi ilişkiler kur.
  • Sakın muzlar için ormanlara zarar verme, onlar bizim geleceğimiz.

@Gurt.

Save
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.