Hanedan Oyunu: Empire TW- Hanedan Oyunu Haziran-Temmuz 2020
img.php?src=wallpaper_empire_total_war_0...ill-to-fit

ETW Hanedan Oyunu Nasıl Oynanılacak?

Bu soru arkadaşlar şöyle cevaplamak istiyorum her hanedan oyunun'da olduğu gibi Save Dosyası ile olacak seçtiğimiz herhangi bir devlet ile 10 Tur oynama hakkımız olacak ve bu 10 tur içinde ne yaptı isek burada Hikaye veya Rapor olarak paylaşılacak tabi ki bu sizin kararınıza bağlı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.Oyun Orijinal olmalı katılabilmek için ve Tüm DLC'lere sahip olmak gerek tabi ki.Ülkeyi belirlemek için bir anket açacağız herkesin 1 ila 3 gün arası süresi olacak oynayıp paylaşmak için özel durumlar'da benimle iletişime geçerek turunuzu atlayabilirsiniz.Aklıma gelenler bu kadar sorularınız olursa şayet istediğiniz gibi bu konu veya özel mesaj ile sorabilirsiniz.Unutmadan herkesin Unvanı olacak katılımcı sayısı en fazla 5 diye düşünüyorum talep fazla olursa iş değişir tabi ayarlarız.

İşleyiş

-Her oyuncu 10 tur süre ile ülkeyi yönetmek üstünde her türlü hakka sahip olacak.
-Tıpkı EU4,CK2,HOİ4 hanedan oyunlarında olduğu gibi turunu oynayan oyuncu bu konu altında neler yaptığını kısa bir AAR(after action report/ oyun sonrası rapor) olarak resim ve yazılar ile anlatacak.
-Anlatım tarzınız, uzunluk ve kısalığı size ve zevkinize kalmış.
-Oyununuz Orijinal olursa daha iyi olur çünkü korsan olarak her dlc'ye ulaşamayabilirsiniz.
-Son sürüm olmalı ve herhangi bir mod kullanılmamalı.
-Hile yapmak kesinlikle yasaktır,oyun açıklıkları hile sayılmaz.
-Savaşlar otomatiğe bırakılamaz manuel oynanmalıdır.(İstisnalar olabilir)
-Turunu bitiren oyuncu Drive yada benzeri bir araç ile save dosyasını paylaşarak turunu devredecek.

Hangi Devlet İle Oynanılacak?
Maratha, Osmanlı veya İspanya olarak oynamayı düşünüyor ve öneriyorum tabi ki sizin görüşlerinizde önemli.
Davet Ettiğim Oyuncular
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Katılıyorum.
Oynayacaksak Osmanlı veya İspanya oynayalım. Maratha ile oynarsak bence kısa sürede biter.
[+] 1 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Büt ödevlerini az önce teslim ettim. Boş vakitte total war oynamak gibisi olmaz. Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Davet için teşekkürler :) Oyumu Osmanlı'dan yana kullanıyorum. Katılıyorum
[+] 1 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İspanya.katılıyorum
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu sıralar 6 gün mp, üstüne hoseat derken baya yoğunum. Mplerden birkaçı biterse sonradan katılabilirim. Katılımcılara iyi oyunlar.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum. @Faramir şöyle başarım ekleyebilirsin. Eskiden Eu4 hanedan oyunlarında şurayı alan şunu yapan atıyorum Fatih ünvanı alırdo ya da atıyorum yine kaşifçi gibi sıfatlar alırdı. Böyle seçilen ülkeden sonra(Ki İspanya diyorum ben) bize biraz başarım koysan eğlenceli olabilir
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-06-2020, 16:11)HulkSpider03 : Katılıyorum. @Faramir şöyle başarım ekleyebilirsin. Eskiden Eu4 hanedan oyunlarında şurayı alan şunu yapan atıyorum Fatih ünvanı alırdo ya da atıyorum yine kaşifçi gibi sıfatlar alırdı. Böyle seçilen ülkeden sonra(Ki İspanya diyorum ben) bize biraz başarım koysan eğlenceli olabilir
İspanyada kolonici gidersek kolay kolay yok edemem.Ama osmanlıda dokunsam gider
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-06-2020, 16:11)HulkSpider03 : Katılıyorum. @Faramir şöyle başarım ekleyebilirsin. Eskiden Eu4 hanedan oyunlarında şurayı alan şunu yapan atıyorum Fatih ünvanı alırdo ya da atıyorum yine kaşifçi gibi sıfatlar alırdı. Böyle seçilen ülkeden sonra(Ki İspanya diyorum ben) bize biraz başarım koysan eğlenceli olabilir

Çok güzel bir öneri olur tabi ki başarımları kafamda belirlerim hatta. İstiyorsanız İspanya gibi Koloni devleti bir ülke ile oynayacaksak ülkeyi Amerika Valileri ve Avrupa Valileri olarak bölebiliriz uygulanışı ise Amerika'da ki valiler sadece Amerika'ya müdahele eder Avrupa'da kiler ise Avrupa'ya. Para tamamen eşit bölünür gelir 10 bin ise 5 bini Amerika'y ait olur 5 bini Avrupa'ya şeklinde sizce nasıl olur? Hatta oyun başı sırf bu iş için fazladan para bile ekleyebiliriz oyuna dosyalardan.
трагедия
10 tur oynarken mesela avrupa bendeyse amerikaya 10 tur dokunmayacak mııym?
Ara
(27-06-2020, 16:49)Gurt : 10 tur oynarken mesela avrupa bendeyse amerikaya 10 tur dokunmayacak mııym?

Hayır Avrupa'da işlerini bitireceksin save'i turu geçmeden kaydedip yükleyeceksin ve Amerika Valisi Turunu oynayıp öyle turu geçecek yani herkes 1 tur gelecek şekilde örneğini MTW2 Hotseatten'da Fransanın derebeyleri olarak yapılmıştı biliyorum çok zahmet gerektiren bir iş ama sadece öneri sundum bu şekilde oynamak zorunda değiliz tabi ki.
трагедия
[+] 4 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(27-06-2020, 20:19)Faramir :
(27-06-2020, 16:49)Gurt : 10 tur oynarken mesela avrupa bendeyse amerikaya 10 tur dokunmayacak mııym?

Hayır Avrupa'da işlerini bitireceksin save'i turu geçmeden kaydedip yükleyeceksin ve Amerika Valisi Turunu oynayıp öyle turu geçecek yani herkes 1 tur gelecek şekilde örneğini MTW2 Hotseatten'da Fransanın derebeyleri olarak yapılmıştı biliyorum çok zahmet gerektiren bir iş ama sadece öneri sundum bu şekilde oynamak zorunda değiliz tabi ki.
O biraz sıkıntı olur.Tabi ben Amerika valisi olacaksam sorun yok
Ara
(28-06-2020, 14:03)korkusalan :
(27-06-2020, 20:19)Faramir :

O biraz sıkıntı olur.Tabi ben Amerika valisi olacaksam sorun yok

Niye sıkıntı olsun? Ayrıca sen Amerikan valisi olacaksan nasıl sıkıntı bitiyor?
трагедия
Oyun zorluğu ne olacak? VH'de pek RP yapılmaz herkes Human'a savaş açıyor. Hollanda veya İspanya için gelebilirim. Valilik olayı da benim için uygun.

Not: Additional Unit modu bence keyifli oyunda her devlete unit ekliyor. Genelde ben bu mod ile oynuyorum oyunlarımı sırf çeşitlilik olsun diye.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(28-06-2020, 15:24)Kurt Knispel : Oyun zorluğu ne olacak? VH'de pek RP yapılmaz herkes Human'a savaş açıyor. Hollanda veya İspanya için gelebilirim. Valilik olayı da benim için uygun.

Not: Additional Unit modu bence keyifli oyunda her devlete unit ekliyor. Genelde ben bu mod ile oynuyorum oyunlarımı sırf çeşitlilik olsun diye.

H/H Yaparız bunun yanı sıra bu oyunda Rp'ye çok önem verilecek para hilesi yaparız diye düşünüyorum çünkü gelirleri bölmek çok zor olur ama tabi ki bu para hilesi bütün parayı istediğimiz gibi harcayacağımız anlamına gelmiyor mesela gelir 10 binse Avrupa'da 10bin Amerika'da 10 bin şeklinde ayrıcaileride Hindistan'ı alırsak şayet oraya'da bir vali lazım olacak bunun için oyun Başı Hindistan'dan Bengali alırız ayrıca RP'ye uygun olarak Avrupa oyuncusu sadece vergileri ayarlama ve hükümeti değiştirme ayrıcalığına sahip olabilir. Mod kısmında ise katılıyorum güzel olur çeşitlilik katması.
трагедия
Avrupa'da savaş olacak mı? Olacaksa bu durum Amerika'yı etkiler mi? Bu durumun tam tersi de mümkün mü?
Ara
(28-06-2020, 15:38)Gurt : Avrupa'da savaş olacak mı? Olacaksa bu durum Amerika'yı etkiler mi? Bu durumun tam tersi de mümkün mü?

Avrupa'da Savaş olacak, Amerika'yı şu şekilde etkileyebilir kendi aramızda bir sistem oluştururuz atıyorum 2 Vali'nin onayı varsa Avrupa Valisi ile Amerika valisi yer değiştirir gibi tabi bu devlet kötü durumda ise aynı şekilde Amerika valiliği iyi iş yapamıyorsa oraya'da Hindistan Valisi'ni atarız 2 onay ile tabi şuan bu sistem biraz eksik farkındayım ama derece olarak düşünürsek en iyi valilik şansı Avrupa sonra Amerika en sonda Hindistan. Ticaretin kesilmesi tabi ki gelirleri azaltır bunu da kafamızdan biz belirleriz.
трагедия
Yanlış anlamadıysam, her tur save i diğer bölge valisiyle paylaşacağız. Bu durumda 10 turu 2 kişi oynamış olacak. Bu bizi hızlandırır mı yavaşlatır mı bilemedim.
Ara
(28-06-2020, 18:45)Jokzilla : Yanlış anlamadıysam, her tur save i diğer bölge valisiyle paylaşacağız. Bu durumda 10 turu 2 kişi oynamış olacak. Bu bizi hızlandırır mı yavaşlatır mı bilemedim.

Gün ve saat belirleyeceğimiz için hızlandırır diye düşünüyoum. Yani mesela Pazartesi 8-10 Arası diyelim 2 oyuncuda hazır olacak ister discordla isterlerse Forum üzerinden yapacaklar bu işlemifakat şunu kabul ediyorum biraz yavaşlama olacaktır 5 tur şeklinde ilerlemek iyidir o sebeple Save dosyası Rar haline gelince 17 mb filan ediyor yüklemek çok uzun sürmez ama yine de evet yavaşlık olur dediğim gibi bir bakalı m sistemi oturtmaya çalışacağım zaten bu sadece bir öneri şuanlık iilla böyle oynamamız şart değil.
трагедия
Hile yapmamalıyız. N/VH mümkünse iyi olur, böylece AI biraz sadık olur.
Her bölgeye vali atamaya gerek yok. Değişen şartlara göre aramızda yer değiştirebiliriz.
Para yönetim konusu bence Avrupa oyuncusunun inisiyatifinde kalmak ile birlikte oy birliği ile olmalı. Avrupa oyuncusu gerekli nakit/askeri sağlamazsa hepimiz Avrupa'da oynamak zorunda kalırız :smiling:
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.