Anket Başlığı: Hangi Ülke İle Oynayalım?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
İngiltere

0 0%
Fransa

1 12.50%
İspanya

1 12.50%
Osmanlı

3 37.50%
Maratha

0 0%
Rusya

0 0%
Prusya

0 0%
Avusturya

2 25.00%
Lehistan

0 0%
İsveç

1 12.50%
Katılımcı sayısı: 8 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Hanedan Oyunu: Empire TW- Hanedan Oyunu Mayıs 2020[Kuzeyin Aslanları]
Osmanlı ile müttefik değil miydik? Ne ara bozuldu o.
Ara
Bilmem?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
@Jokzilla sıra sende
Ara
(09-06-2020, 20:10)Onur34 : Osmanlı ile müttefik değil miydik? Ne ara bozuldu o.
Bendeyken Maratha ile müttefik olmuş. Maratha bana saldırınca bozulmuş olmalı.
[+] 1 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarın oynuyorum.
[+] 2 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vasiyetim
-Batı'daki şehirlerimizde 4 adet full ordu var. Bavyera veya Venedik'in ilhak edilmesi biraz zor gibi görünse de sonucu bizi rahatlatır.
-Edinburgh'da bulunan ordu hem İngilizlere karşı şehri savunmaya hem İrlanda'yı almaya yeterli. Biraz daha ordu basıp İrlanda alınmalı. İngilizler boş durmaz, şehir güvende olmalı. Ardından rota Londra.
- Ekonomi biraz zorlama gidiyor. Gerektiği yerde erkenden barış antlaşmaları yapılıp, orduya yatırım azaltılabilir.

Not: Fazladan 1 tur atladım istemeden ama açtığın tur oynanmamış olacak.
Amerika'ya hiç vakit olmadı kusura bakma :) @korkusalan
Sıra sende @jax61

Save: https://www.dosya.tc/server29/94jecf/Isv..._save.html
[+] 5 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Neden Avusturya'nın yok olduğunu gösteren pencere İspanyolca? @Jokzilla
IbnE9P2.gif
Ara
(11-06-2020, 09:52)Attila the Hun : Neden Avusturya'nın yok olduğunu gösteren pencere İspanyolca? @Jokzilla

Oyunun dili bozulmuştu dosyaları düzenletmesine rağmen olmamıştı yarı İngilizce yarı İspanyolca kaldı arkadaşın oyunu.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bir şey olmaz.. @jax61 Artık iş sende 1 toprak bile olsa al
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
gün içinde oynamaya çalışırım .
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-06-2020, 16:57)korkusalan : Bir şey olmaz.. @jax61 Artık iş sende 1 toprak bile olsa al
Bir şey olmayacağından ben de eminim.
Ara
dün bilgisayarımla ilgili birtakım sorunları çözmekle uğraştım. geç saatlere kadar bakamadım oyuna. şu saatte açtım. yani bu oyun bu hale nasıl geldi ..sadece fetih yaparak oyun ilerlemez ve belli noktada tıkanır ki şuan o noktadayız. ülke iflasın eşiğinde..neredeyse bilinen tüm dünya ile savaş halindeyiz. sakin kafa ile toparlamaya çalışacağım ama zor görünüyor.ingilteredeki o orduya o kadar humbaracıya ne gerek vardı. limanları boş bırakmayın diye uyarmıştım. tek gemi yok limanların tamamı saldırıya açık. bilmiorum bu şekilde nasıl turladınız ama enteresan yani..akşam üstü sakin kafayla oynayıp toparlamaya çalışacağım.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 3 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunumun dil dosyaları bozulup İspanyolca'yla karıştığından ve görselleri de unuttuğumdan o humbaracıları ben bastım. Bir de ordularda aşırı bir atlı yoğunluğu vardı. Onu azalttım.
Ara
(12-06-2020, 02:02)jax61 : dün bilgisayarımla ilgili birtakım sorunları çözmekle uğraştım. geç saatlere kadar bakamadım oyuna. şu saatte açtım. yani bu oyun bu hale nasıl geldi ..sadece fetih yaparak oyun ilerlemez ve belli noktada tıkanır ki şuan o noktadayız. ülke iflasın eşiğinde..neredeyse bilinen tüm dünya ile savaş halindeyiz. sakin kafa ile toparlamaya çalışacağım ama zor görünüyor.ingilteredeki o orduya o kadar humbaracıya ne gerek vardı. limanları boş bırakmayın diye uyarmıştım. tek gemi yok limanların tamamı saldırıya açık. bilmiorum bu şekilde nasıl turladınız ama enteresan yani..akşam üstü sakin kafayla oynayıp toparlamaya çalışacağım.

İngiltere'ye çıkabilmek için donanma toplamak adına limanlardaki gemileri ben toplamıştım. İngiltere biterse zaten limanları korumamıza gerek kalır mı? Bir tek sorun maratha olur ki ing adasında şu an gemi tutmaya gerek yok dediğin gibi gemileri limanlara alabiliriz.
Ara
limanlar her zaman korunmalı .etw de liman asla boş bırakılmamalı...sadece ingilterede donanma yok. ingiliz donanmasından daha iyi donanma fransada var şuan ve hiçbirşey yapamıyoruz.irlandanın küçücük bir filosu ise ticaretin yarısını sömürüyor..oyunu oynamaya çalışıyorum ama yeni aldığım pc oyuından atıyor beni. sorunu çözersem tamamlayacağım turları.birçok sorunu halletmiş olsam da bir miktar toprak kaybı yaşadım. özellikle maratha barışı yapmak için öyle bir toprak istedi ki. mecburen verdim. osmanlı , ingiltere, maratha ,danimarka ile barıştık. dishonoured country kim aldı ise tebrik ediyorum kendisini..her devletten -50 yiyoruz o sayede..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne güzel almıştım Londrayı keşke tutabilseydik.Ekonomi düze çıkardı .İngiltere nin son şehrini kuşatmıştım ,nasıl oldu da hala var ?
Ara
Oyunu açtığımda savastigimiz devletler , İngiltere , İrlanda (bir ordu ve filosu hala baltikta, limanları gemi ile kapattım, ssldirmiyor bekliyor, boş olsa gelecek) , Maratha , Danimarka, Fransa, Osmanlı, Venedik , Bavyera,.. gelir ise tur başı + 1600 idi.. şuan sadece Bavyera , Venedik ve Fransa ile savastayız.. gelir +15k düzeyinde ..venediki bilerek almıyorum ..alırsam İspanya ve Italian states de saldıracak..bitirdiğimde hazır bir ordu ve ekonomi ile tekrar ingiltereyi alırsınız..aldığım gibi devam etseydim ,şimdi iflas bayrağını çekmiştik..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-06-2020, 13:19)Dreyfus : Ne güzel almıştım Londrayı keşke tutabilseydik.Ekonomi düze çıkardı .İngiltere nin son şehrini kuşatmıştım ,nasıl oldu da hala var ?
İsyan çıkmış ve savunulamamış.
Ara
Jax durumu baya toparlamış tabi ki herkesin kendi oynayışı karışamayız ama bence de birazcık ekonomi ve araştırmaya önem vererek ilerlemekte fayda var. Bu oyunda ki amaç harita boyamak değil sadece dediğim gibi ama herkesin oynayışına saygım var. Birde sizden ricam özellikle resimlere dikkat edin AAR şeklinde ilerliyor oyun. Resimsiz de kimin ne yaptığını anlamak epey zor oluyor.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 5 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
İSVEÇ 1760-1765

save : https://s4.dosya.tc/server11/j97zcp/Swed..._save.html
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 4 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.