Hanedan Oyunu: Müdafaa
Çektiğim resimleri kaydetmediği için hikaye şeklinde yazamadım kusura bakmayın. Yaptığım şeyler Savaş Endüstrisiyle ilgilenen danışman almak, Sovyet sınırındaki birlikleri Irak'a kaydırmak ve araştırma slotu veren focusu seçmekti. Save burada.

https://drive.google.com/file/d/0B7uUICk...sp=sharing
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
(03-09-2017, 20:23)strateggy : Çektiğim resimleri kaydetmediği için hikaye şeklinde yazamadım kusura bakmayın. Yaptığım şeyler Savaş Endüstrisiyle ilgilenen danışman almak, Sovyet sınırındaki birlikleri Irak'a kaydırmak ve araştırma slotu veren focusu seçmekti. Save burada.

https://drive.google.com/file/d/0B7uUICk...sp=sharing

F11 ile çektiysen belgelerim klasöründe bulabilirsin, steam ile f12 kullanarak çektiysen ,steam arayüzünden resimlere ulaşabilirsin. Herşeye rağmen temsili de olsa birkaç resim atarak veyahut yaptıklarını daha detaylandırarak anlatman hoş olur. 2 cümle ile kestirip atmak konu kalitesini hayli düşürüyor. Sana kınanan cumhurbaşkanı tagı veriyorum ki bir sonraki turların böyle geçmesin.
Ara
Sıra @Feldmarschal' de
Ara
Tamam o zaman ben save alırım strateggy tam resimleri bulup bölüm atana kadar bekleyebilirim sorun değil
Ara
Resimleri buldum arkadaşlar. ALT+F4 yaparak çıktığım için resimler backup klasöründeymiş.

Ülkemizin gelişmesi için sanayiye büyük rol düştüğünü düşünen Mustafa Kemal Paşa, sanayi alanında geliştirmelere başlanması gerektiğini düşündü.

bGq108.png

Mustafa Kemal Paşa teknolojik ve bilimsel gelişmelerin artması bilim adamlarına destek veriyordu.

bGq118.png

Stalin'in kendi ülkesini dizayn ettiğini gören Mustafa Kemal gerek Sovyetler'in dış düşmanları gerekse içerdeki iktidar mücadeleleri nedeniyle Türkiye'ye bir tehdit oluşturmayacağını düşünerek orduyu Irak sınırına yerleştirme kararı aldı. Bunun sebebi olarak hala unutulmayan Musul-Kerkük olduğu yönünde görüşler vardı.

pWyA3a.png

Yükselen dünya gerilimi ve yaklaşan savaşı düşünen Paşa askeri alanda atılımlar yapma amacıyla askeri endüstri konusunda uzman olan Kazım Özalp'ı danışman olarak atadı.

MvNQAg.png

Dünyada birçok devletin atılım yaparak araştırmalar yaptığı elektronik alanında Türkiye'nin hala hiçbir araştırma yapmaması Paşa'yı üzmüştü. Bu konuda çalışmalar yapılmasını emretti.
(Hava doktrini araştırıp bu teknolojiyi araştırmayan arkadaşı tebrik ediyorum.)

Q7D5oy.png
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
[+] 2 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Feldmarschal resimler geldi Feld hadi hadi, daha 2 fabrika dikip turu devredecez,
Ara
Bana da güzel bir lakap verin yahu. Benden kaynaklı olmayan bir sorundan dolayı resimler gecikti sadece.
Ara
Hava doktrinine laf ettirmem, sırada avcı araştırması var :)
Ara
Doğru düzgün uçağı olmayan bir ülkenin hava doktrinine ne ihtiyacı var?
[+] 1 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-09-2017, 20:26)strateggy : Doğru düzgün uçağı olmayan bir ülkenin hava doktrinine ne ihtiyacı var?

Şuan olmaması hiç olmayacağı anlamına gelmez.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@napolyon94 ülkenin dış politikasını belirlemeyi sana bıraktım Politik powerlada kimseyi almadım yardımcı olarak kanka istediğin gibi yönlendir ülkeyi :D:D
Ara
Yok be kanka kendin takılaydın, benim en büyük dış politikam Kar98k lisansı almak olabilir :D bugün için de ben yayınlayacağım.

Sana "Kırıkkale Mavzer Cumhurbaşkanı" gibi abuk subuk bir tag veriyorum Feld, bu kadar tüfek ve askeri fabrika meraklısı olduğun için.

Ayrıca @strateggy in de tagını "manevracı cumhurbaşkanı" veriyorum, Irak'a yığınak yaptığı için :).
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-09-2017, 14:11)napolyon94 : Yok be kanka kendin takılaydın, benim en büyük dış politikam Kar98k lisansı almak olabilir :D bugün için de ben yayınlayacağım.

Sana "Kırıkkale Mavzer Cumhurbaşkanı" gibi abuk subuk bir tag veriyorum Feld, bu kadar tüfek ve askeri fabrika meraklısı olduğun için.

Dedin ya kanka ben savunmada kalıcam falan diye ulan dedim colectivist ethos alsam illa savaşa giricez advisorde almadım yine illa savaşa giricez napolyon atasın bakalım nolcak sanki dedim kar98 vermez Almanya ben müttefikim oyunda bana sade panzer 4 bile vermedi Führer çok pinti :D

Mauserden ziyade uçak araştırdım ve mecbur fabrika yine politik focus napayım :D
Ara
Ara
Sıra uzun bir aradan sonra @Faramir' de
Ara
Save 

Hikaye

@sencer sıra sende.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
ellerine sağlık @Faramir, sana faşist Cumhurbaşkanı tagı veriyorum. Demek topa girdin ve Almanya dedin :)) Bakalım bir sonraki eleman o advisor ı barındıracakmı :)
Ara
Herkesin turunu istediği gibi oynama hakkı var evet biraz topa girdim yani isteyen değiştirir ama ben Axis'ten yanayım başka türlü zevki çıkmaz bana göre Allies'e girsek sadece Balkanlar'da savaşmamız gerekir o da belki bu da sıkar insanı savaşmayalım desek ne yapacağız.
трагедия
@sencer yarina kadar yazmaz isen seni bu saatlerde etkinlikten cikaracagim. Yerine baska bir oyuncu atayacagim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.