Hanedan Oyunu: Von Hessen Hanedanı
Beni de ekler misin?
[+] 1 üye Tonyukuk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takip, iyi şanslar beyler, kayzer umarım trollemezsin
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-07-2017, 05:00)napolyon94 : Takip, iyi şanslar beyler, kayzer umarım trollemezsin

Nedense oyundan ragequit attırdıklarım trol diyor bana burada gelip. İlk kez olmuyor napolyon . sen de ilk değilsin.
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Reise 60'lı yaşlarında vefat etti. Başarılarını 1 saat olmadan buraya ekleyeceğim.
Ara

BKZ:5 imperiumluk post
[+] 6 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Strengthen Government" bilmem açıklayıcı olmuş mudur ?
Ara
real men never use "strengthen government"
Ara
Dük I. Philippe'nin Vasiyeti
''Evladım Ludwig benim ardımdan yerimi kapatman gerekecek. Ne kadar devletimizi büyütmüş halkımızı refaha kavuşturmuş bir dükte olsam çok fazla konuda eksiğim vardı. Ülkenin başına geçtiğim dönemden bu yana atalarımızın da üstüne çok düşemediği donanmamız sahipsiz kaldı. Maalesef ki ekonomimiz uzun bir süredir büyük bir atılımı bekliyorlar ancak bu hamleyi yapamadım. Hesse şehirlerinin her birinin geliştirilmesi gerekilmekte bunun yapabilecek kadar yetenekli olduğunu biliyorum. Ve de Orta Avrupa'da elinden geldiğince genişlemeye devam et. Ülkemizin geleceğini tehlikeye atacak devletlerle sınır olmaktan elinden geldiğince uzak dur evladım. Eminim ki bunları başarabilecek niteliklere sahipsin.'' idi Philippe'nin vasiyetinde bir sonraki lidere ilettikleri metinin büyük bir kısmı ise ülke halkına özür ve teşekkür niteliğindeydi ve son dileği hayallerinin şehri Berlin'de sonsuza dek yatmaktı bu amaçla da halkı tarafından Berlin'de defnedildi.
(Bazı noktalarda ss almayı unutmuşum bunları elimden geldiğince metinle kapatmaya çalıştım bazı noktalarda stresli bir oyundu arada unutmuşum bir dahakine daha dikkatli olacağımı dile getirerek okurken iyi eğlenceler dilerim.)
[+] 5 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://cdn.discordapp.com/attachments/3...ynasty.eu4 

Linke tıklayarak kaydet dediğinde save i rahatlıkla alabilirsin. Sırada ki oyuncuya iyi şanslar! @ZenderX
Ara
İhlak değil ilhak. Baya güzel olmuş. Maşallah ülkeye kim geçse devrim niteliğinde oynuyor gibi geliyor. Bu arada varisin de güzelmiş 5-4-6. Sınırlar biraz göz kanatıyor ama yapacak bir şey yok.
Sic Parvis Magna
Ara
Keşke protestan liginde savaşıp şansını deneseydin. Gerçi kötü de olabilirdi.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
(25-07-2017, 13:04)strateggy : Keşke protestan liginde savaşıp şansını deneseydin. Gerçi kötü de olabilirdi.

Yani çok çok düşündüm ama Otto ve Muscovy'yi yıkıcak ordu yoktu biz de. Bir an risk almaya karar verdim burada ss almayı unuttuğum yerlerden birisi Töton savaşıydı orada kuzeyde ki Katolik ligi üyelerini dövmüş olacaktım savaşta oradan puan toplarım olmazsa kazanamazsak wp atar çıkarım o puanlar sayesinde diye düşündüm ama tam bu dönem de yanımızda ki tek gp olan fransa hre lideri seçilince yalnız kaldık ve de benim tüm müttefiklerim Katolik ligine girmişti bu dönemde. Zaten zor olan durum imkansız olunca ben beyaz bayrağı siyah bayrak kaldırmadan çektim o konuda.
Ara
(25-07-2017, 10:57)altnkurt : İhlak değil ilhak. Baya güzel olmuş. Maşallah ülkeye kim geçse devrim niteliğinde oynuyor gibi geliyor. Bu arada varisin de güzelmiş 5-4-6. Sınırlar biraz göz kanatıyor ama yapacak bir şey yok.

Gelişmenin tek yolu Border Gore dur zamanının Güneş Batmayan Ülkesinin İngiltere'nin sınırları çok mu düzgün :P
Ara
Borders oyunu kastırmaz, onu açabilirsin @'İlber Ortaylı'.
Ara
(26-07-2017, 04:47)PashaZade : Borders oyunu kastırmaz, onu açabilirsin @'İlber Ortaylı'.

Hahah her şey kapalı olmalı 0.2 fps bile önemli :P yok ya ben bir kez böyle alıştım öbür türlü alışamam kolay kolay
Ara
@Heliaca
https://drive.google.com/file/d/0B54mcoh...sp=sharing

Vasiyetname
İmparatorluğumuz Dünya sıralamasında 3. sırada ancak benim gözümde açık ara 1. sıradayız. HRE'den ayrılmalı ve resmen imparatorluğumuzun adını duyurmalıyız. Fransa'nın imparator olduğu HRE'ye bağlı ufak bir dükalık ünvanını taşımamız bizim için utanç kaynağıdır. En kısa zamanda bu utançtan kurtulmalıyız. HRE devletlerinin hepsiyle birden savaşmak zor olacaktır. Fransa'nın da imparator olduğunu göz önünde bulundurursak, savaş ilan ederken çok dikkatli davranılmalı. Doğuda Osmanlıyı ve Rusya'yı tahrik etmeden fetihler yapılabilir.

Elimden bu kadar geldi. Zaten saltanatı pek uzun sürmedi III. Ludwig'in.Agresif olmadan basit hamleler yaptım. İşin hikaye kısmına ise hiç alışamadım doğrusu. İlerde daha iyi performans gösterebileceğime inanıyorum hem oyun içi hem RP olarak.
[+] 2 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-07-2017, 02:27)ZenderX : IqLMVdkJTYqWIum6wK0N3Q.png

kaset.jpg

1x
[+] 7 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün yada yarın oynarım muhtemelen.
Ara
Katılıyorum. @iberkay Sıram geldiği zaman haber verirseniz sevinirim. Yine de takipteyim.
Sic Parvis Magna
Ara
Katılıyorum. Sıram geldiğinde başladığıma dair mesaj atmazsam sıra bir sonraki arkadaşa geçsin.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.