Hangi Kitabı Okuyorsun?
8qyoT7Y.jpeg
Hangi Kitabı Okuyorsun?

Rastlantı ve Zorunluluk - Jacques Monod
“There is nothing deep down inside us except what we have put there ourselves.” 
-Richard M. Rorty
[+] 1 üye Gustav Adolf nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Norşinden Arizonaya - Edip Yüksel

Adamın İlginç bir hayat hikayesi var tavsiye ederim. Bir Din Adamının çocuğu olarak dünyaya gelmesi, Sünni İslamcı olması daha sonra Doğmatik dini reddetmesi ve Mürted olarak ilan edilmesi. Bunun üzerine Amerikaya kaçması... Kitabı tavsiye ederim.
Ara
Edip Yüksel, kendi dinini kuran Ateist değilmiydi yav? Kendini Ateist olduğuna inandıramadığı için kendisine yeni bir din kurdu diye söylerlerdi.

3.Dünya Savaşı - Burak Turna

Bu adamın kitapları hoşuma gitti. İlk politik-kurgu kitaplarım, daha doğrusu okuduğum kitaplar. Kuzenimden ödünç almıştım.
Ara
Ateist felan değil. Reformist bir Müslüman. Kendisi ben dahil birçok kişiyi deist olmaktan kurtardı.
Ara
Faust - Goethe
-Richard M. Rorty
Ara
Gustav,kitapları yalayıp yutuyor musun?Daha geçen bunu
(20-07-2015, 17:03)Gustav Adolf : Rastlantı ve Zorunluluk - Jacques Monod

Gustav kitapları yalayıp yutuyor musun ne yapıyorsun?Geçen bunu okumuyor muydun?
Ara
(23-07-2015, 19:41)HulkSpider02 : Gustav,kitapları yalayıp yutuyor musun?Daha geçen bunu
(20-07-2015, 17:03)Gustav Adolf : Rastlantı ve Zorunluluk - Jacques Monod

Gustav kitapları yalayıp yutuyor musun ne yapıyorsun?Geçen bunu okumuyor muydun?

Üç gün geçti. Zaten kitap 180 sayfaydı.
-Richard M. Rorty
Ara
Tamamdır.Ayıca neden enteresan kitaplar okuyorsunuz :D

Goethe ye bir şey diyemem ama...
Ara
Rastlantı ve Zorunluluk biyoloji hakkında. Kurzgesagt'ın "What is Life?" videosunun devamı gibi.
-Richard M. Rorty
Ara
Tıp alanında mı kariyer düşünüyorsun?(Ya da genetik vb.)
Ara
Hayır.
-Richard M. Rorty
Ara
O zaman? :D

Sadece bilgilenmek maksatlı okuyorsun?
Ara
Evet.
-Richard M. Rorty
[+] 1 üye Gustav Adolf nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gustav herhalde sen bilim, felsefe kitapları seviyorsun. Bana bir-iki tane bilim kitabı önerir misin? Veya Felsefe'de olabilir. Lise başladığında daha çok kitaplara yüklenmeyi düşünüyorum.
Ara
Bilim kitabı: Darwin ve Sonrası - Stephen Jay Gould
Felsefe kitabı: Felsefe Tarihi - Ahmet Cevizci
-Richard M. Rorty
Ara
Beni Tanrı'dan uzaklaştırmaz değil mi? Durduk yere Ateist olmak istemiyorum. :D
Ara
Durduk yere ateist olan insan yoktur herhalde.
-Richard M. Rorty
Ara
Düzenlendi.
[+] 1 üye Moses nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Onu Gould'un kitabına dedi galiba.
-Richard M. Rorty
Ara
Bir sey sormak istiyorum.Evrimi daewin mi kesfetti.Yani o kuslarin farkli olusunu bir tek bu adam mi gozlemledi?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.