Önemli: Hangi Oyunu Satın Alsam ?
Oyun almada zorlanıyorsanız tavsiye istiyorsanız bu konuya yazıp tavsiye isteyebilirsiniz. İlk ben başlayayım:

Wasteland 2,Divinity,Elder Scrolls Online ve Pillars of Eternity.
Bu 4'ünün arasında kaldım, tavsiyenize açığım.

Darkest Dungeon ve Project Zomboid.
Bu 2 oyun arasında da kaldım, tavsiyenize açığım.
Ara
Elder Scrolls Online bir kaç ay önce satın aldım biraz tuzlu bir fiyata. Oyun gerçekten güzel. Grafik yönünden olsun oynanış yönünden olsun. Arayüz çoğu online oyuna göre daha basit ve anlaşılır. Lakin ben MMO ları pek sevmeme rağmen aldım ve 20 saat falan oynadım ancak sıkıldım bir süre sonra. Çünkü tarzım olan bir oyun değil şimdi öyle oynanmayı bekliyor kütüphanede. Wasteland yerine Divinity alman daha iyi olur çünkü Divinty'nin oynanışı çok daha zevkli bana göre ve çok oyunculu moduda var. Diğer 2 oyun hakkında pek bir bilgim yok ancak şöyle bakınca Project Zomboid daha eğlenceli gibi duruyor.
76561198032000419.png
Ara
ESO seni pişman etmez.Güzel bir MMO.
Ara
(03-01-2016, 14:30)Yabgu Khan : Elder Scrolls Online bir kaç ay önce satın aldım biraz tuzlu bir fiyata. Oyun gerçekten güzel. Grafik yönünden olsun oynanış yönünden olsun. Arayüz çoğu online oyuna göre daha basit ve anlaşılır. Lakin ben MMO ları pek sevmeme rağmen aldım ve 20 saat falan oynadım ancak sıkıldım bir süre sonra. Çünkü tarzım olan bir oyun değil şimdi öyle oynanmayı bekliyor kütüphanede. Wasteland yerine Divinity alman daha iyi olur çünkü Divinty'nin oynanışı çok daha zevkli bana göre ve çok oyunculu moduda var. Diğer 2 oyun hakkında pek bir bilgim yok ancak şöyle bakınca Project Zomboid daha eğlenceli gibi duruyor.

4 oyun içinden bende Divinity'e daha sıcak bakıyorum ancak Wasteland'i almamakta içimi acıtıyor bi yandan. Eso içinse oynayacak bir arkadaşım yok, sarar mı tek kişi bilmiyorum.
Project Zomboidi korsanken 50yi geçik saat oynamışımdır. İlk multisi çıktığında multide oynayabiliyordun ancak artık oynanılmıyor. Şimdi alsam kadar oynarmıyım bilmiyorum. Bi yandan Darkest Dungeon'u o yüzden almak istiyorum birde.  :D
Ara
Rome 2 aldım az önce, fakat o kadar çok DLC var ki oyunda olması gereken özellikleri bile dlc olarak sürmüşler adamlar. Alttarafı culture unlock için bir oyun parası veremem aga, öğrenciyiz diyerek iade ettim.
Bu konudan bir rez alalım bu postla, ilerde lazım olur.
Ara
Divinity ve Wasteland, ikisini birden.
Ara
Darkest Dungeon'ı tavsiye ederim. Yeniden oynanabilirliği olan bir oyun.
Ara
(03-01-2016, 15:50)Hajra : Rome 2 aldım az önce, fakat o kadar çok DLC var ki oyunda olması gereken özellikleri bile dlc olarak sürmüşler adamlar. Alttarafı culture unlock için bir oyun parası veremem aga, öğrenciyiz diyerek iade ettim.

Greek States Culture pack'le, Blood&Gore'yi alsan yeterdi aslında.
Ara
Darkest Dungeon aldım. Wasteland 2'yi almayı düşünüyordum, yoğun kar nedeniyle evden dışarı para yatırmaya çıkamadım.
Ara
(03-01-2016, 15:50)Hajra : Rome 2 aldım az önce, fakat o kadar çok DLC var ki oyunda olması gereken özellikleri bile dlc olarak sürmüşler adamlar. Alttarafı culture unlock için bir oyun parası veremem aga, öğrenciyiz diyerek iade ettim.
İade ederek bence daha çok yazık etmişsin. Total War hastası olan biri olaraktan söylüyorum DLC'ler in hiç bir önemi yok desem yeridir. Kendisi zaten sana 2 büyük kampanya paketi sunuyor. Tek gereken DLC bana göre Blood and Gore'dur o da 1.5 TL zaten. Bende Wrath of Sparta hariç tüm DLC'ler var onları Total War hayranı olduğum için ve alternetif olsun diye aldım. Creative Assembly diğer çoğu firma gibi gözü parada olan bir firma değildir. Oyunu çıkartırken yeterli bir sunumla çıkartır ondan sonra gelen DLC'leri ise ana senaryolara alternatif olsun diye çıkartır yani oyunu parça parça sunmaz.
76561198032000419.png
Ara
Uzun zamandır ESO oynayasım var ancak çok fazla zaman gerektiren bir oyun gibi geliyor. SWTOR'u biraz daha geliştirseler aslında ona geçebilirim tekrar bu Star Wars modasıyla birlikte.
Şuanda %67'lik bir indirimdeyken XCOM 2 almayı düşünüyorum ama aynı zamanda BATTLETECH'i de uzun zamandır takip ediyorum. İki oyun birbirine benzer, sizce hangisini almamı önerirsiniz? Fiyatları XCOM 2 72 TL'ye BATTLETECH 61 TL.
tTRiYax.png
Ara
Durkest Dungeon iyidir. Al derim oynamadım ama çok videosunu izledim. Baya sarıyor. Xcom 1 iyidir. Rome 2 iyidir. Ancak Rome 2 yi indirim de 20 liraya alın. Yada Attila alın. Dlc lerini de indirim de yada Playstore gibi, g2a gibi sitelerden para atıp alın.

Don't Starve - Batman serisi - Dishonored - Bioshock - Aliens Predatör 2010 bunlarda çok zevkli ve iyi oyunlar.
Ara
(09-05-2018, 23:47)reddga : Şuanda %67'lik bir indirimdeyken XCOM 2 almayı düşünüyorum ama aynı zamanda BATTLETECH'i de uzun zamandır takip ediyorum. İki oyun birbirine benzer, sizce hangisini almamı önerirsiniz? Fiyatları XCOM 2 72 TL'ye BATTLETECH 61 TL.

Sanırım şu durumda XCOM 2 daha mantıklı. Çünkü XCOM 2 neredeyse hiç indirime girmiyor ve normal fiyatı aşırı aşırı pahalı. Bu fırsattan faydalanıp XCOM2 alınıp daha sonraki dönemlerde hatta belki indirimdeyken de BT alınabilir. Ben BT aldıktan sonra XCOM indirime girdi ki 1 senedir falan fiyatının düşmesini bekliyordum şans işte. Ama BT de gayet tatmin edici durumda.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-05-2018, 11:07)perverende :
(09-05-2018, 23:47)reddga : Şuanda %67'lik bir indirimdeyken XCOM 2 almayı düşünüyorum ama aynı zamanda BATTLETECH'i de uzun zamandır takip ediyorum. İki oyun birbirine benzer, sizce hangisini almamı önerirsiniz? Fiyatları XCOM 2 72 TL'ye BATTLETECH 61 TL.

Sanırım şu durumda XCOM 2 daha mantıklı. Çünkü XCOM 2 neredeyse hiç indirime girmiyor ve normal fiyatı aşırı aşırı pahalı. Bu fırsattan faydalanıp XCOM2 alınıp daha sonraki dönemlerde hatta belki indirimdeyken de BT alınabilir. Ben BT aldıktan sonra XCOM indirime girdi ki 1 senedir falan fiyatının düşmesini bekliyordum şans işte. Ama BT de gayet tatmin edici durumda.

BT çıkış yapınca fiyatları yüksek kaldı ve rekabet için indirime girmek zorunda kaldılar herhalde. Senin için şanssız bir durum olmuş. Tavsiye için teşekkürler.
tTRiYax.png
Ara
Eso hele ki mmo seviyorsan kesinlikle kaçırmaman gereken bir oyun. sadece elder scrolls serisini sevdiğim için 1.5 yıl kadar oynadım mmorpg seven biri olsaydım 3-4 sene oynardım herhalde. ki oyunu da pveyi sevmediğim için bıraktım.mmo konusunda tecrübeli bir arkadaşta duyduğuma göre esonun pvpsi en iyi mmo imiş.Bende severek oynuyordum pvpsini ama oyun kasıyor pvpde benim emektar laptop da kaldıramıyordu bu yükü.pvesini de sevmedim ben.
Oyunu asıl bırakma sebebim ise paragözlülük. Adamlar minnacık kadar map yapıp içine sçma sapan questler koyuyorlar sonra dlc diye satıyorlar.Şöyle diyeyim oyunculara expansion diye sattıkları morrowindin harita genişliği ile oyunun 2. dlcsinde gelen orsiniumun harita genişliği aynı.İnsan biraz insaf eder 2 tane her biri yarım saatlik dungeon yapıp bunu 13 dolara satmaz. Bunları da millet eso plus alsın diye yapıyorlar ve eso plus gerçekten ucuz dolar uçmadan öne alıyordum 2 aylık için 30 lira veriyordum şimdi aylığı 30 lira olmuş alınacak gibi değil.
Ara
Uzun zamandir RPG tarzi oynamak istiyorum, Witcher 3 ,Kingdom Deliverance gibi oyunlar gameplay videolarinda guzel gibi gozuktu. Boyle ogrenmek icin asiri zaman harcamayacagim ama asiri da basit olmayan RPG tavsiyelerinize acigim.Divinity Original Sin, Pillars of Eternity tarzi kus bakisi karakteri seyrettigimiz RPG leri pek sevmiyorum ek olarak.
Ara
Skyrim. Giriş seviyesi için iyi. Casual oyunculara hitap etse de eğlenceli, yan görevlerini yaparken sıkılmazsın.
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 2 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aranızda hala Witcher 3 oynamayanlar var
@Sezar
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Witcher 3 net. Uygun bir paraya 100 saat muhteşem deneyim verir.
[+] 1 üye ragnarl7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.