Hardda osmanlı-avusturya savaşını engelleme
Hard oyunda Osmanlı ile denedim işe yaradı. Olay şu: Osmanlı ile oynarken Avusturya'ya askeri geçiş verdim, turu atlatınca avusturya bana askeri geçiş karşılığı balkanlardaki 3 şehri vermemi istedi. Ben de karşı teklif olarak Transilvanya-Sırbistan takası, ticaret anlaşması ve bana 1000 flori vermesi teklifinde bulundum. Teklifi kabul etti. Ve o olaydan sonra bana hiç savaş ilan etmedi (taki prusya-polonya avusturya'yı bitirme aşamasına getirince ben sırbistan'i geri almak için savaş ilan edinceye kadar ki ben orayı alınca avusturya yıkıldı). Taviz vermek, balkanlardaki kuru yerleşimler için savaşmak veya sırf tampon olsun diye balkan topraklarını birilerine vermekten çok daha iyi bir anlaşma oldu bu. Ki transilvanya-sırbistan hemen hemen birbirine denk hatta transilvanya biraz daha iyi bir yerleşim bana göre. Tek sıkıntı sırbistanı verince balkan topraklarımın tam ortasına tabiri caizse serseri mayın gibi girdi. Ama hem ticaret hem askeri geçiş ; hem de ben yönetimi mutlakiyete çevirince ilişkiler hayli iyileşti ( polonya ile müttefik olunca biraz sarsıldı gerçi ama olacak o kadar).
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.