Hikaye: 1942 Nazi Almanyası
Arkadaşlar ilk defa yazıyorum. Bir çok eksiğim olacaktır ama eksiklerimi veya eklemem gerekenleri söylerseniz sevinirim.
Oyun en zor ayarlarda oynanmaktadır.
1939 Yılında İngiltere ve müttefikleri ile savaş başladı. 1940 Yılında ise Fransa teslim oldu. Bu arada polonyayı SSCB ile paylaşıtık. 1941 Yılına gelince SSCB'ye savaş ilan ettim ve işler bu savaş ilanından sonra bozulmaya başlıyor. Karşımızda ingiltere, özgür fransa, yunanistan SSCB ve uydu devletleri, kanada, belçika ve diğerleri.
ABD savaş ilan etmek için gün saymaya başlıyor...
SSCB ve ingiltere hemen ittifak anlaşması imzalıyor ve savaş birleştiriliyor.
Savaş tüm acımasızlığıyla sürüyor.
ok37z2.jpg
Tüm bunlara rağmen italya yunanistana saaş açıyor ve balkanlarda bozalamaya başlıyor. 40 tümenlik yardım kuvvetimi Balkanlara göderiyorum ve Cepheyi bir bir güçülkle tutabiliyorlar.
PrkMYQ.jpg
Batıda ise 40 tümen askerim Fransa sahillerini bin bir güçlükle tutuyor. İngilizler sürekli çıkarma yapıyorlar ve bazende başarılı oluyorlar. Fakat kısa zaman sonra başarısız oluyorlar. Ordumuz buna ne kadar dayanabilir tahmin etmek güç.

Tüm bunlar olurken müttefik kuvvetler italyaya tehlikeli çıkarma yapıyorlar. MAlesef onlara yardım götürecek yedek kuvetim yok.
N1AE35.jpg
Ayrıca doğu cephesi durma noktasına gelmiş durumda. Ortalama 150 Tümen askerimiz SSCB sınırında fakat ekipman eksilği nedeniyle taaruz edemiyoruz. 70K piyade ekipmanı eksiğimiz var. İngilizler yavaş yavaş hava üstünlüğünü elimizden alıyorlar ve şehirlerimizi bombalıyorlar. Doğu cephesinde insiyatif SSCB tarafına geçmiş gibi bulunuyor.

Ayrıca bunlar olurken SSCB türkiyeye savaş ilan ediyor ve kısa bir sürede türkiye yeslim oluyor.

zB54g6.jpg
İtalya savaşta çok pasif kalıyor ve Roma düşüyor. Ayrıca italyan adaları ve ana karası neredeyse tamamen işgal edilmiş durumda.
jW36gJ.jpg
Tüm bunlar olurken ABD Savaşa dahil olduğunu bildiriyor. Bu ise 70K'lık Alman deniz kuvvetlerini fazlasıyla zorlayacak duruma getiriyor. Donanamamız ingiltere donanması ile baş edemezken karşısına ABD donanmasınıda alıyor.
VMaD9r.jpg
Tüm bunlar olurken Ordumuz cephane eksikliğini kısmen tamamladıktan sonra Doğu cephesinde Çok büyük bir taaruza başlıyor ve SSCB teslim olmak zorunda kalıyor.
mk6oX1.jpg
Ara
Keşke hızlıresim kullanmasan malum mobilde sıkıntı çıkıyor.Düzeltirseniz sevinirim.
Ara
Amerikanın öncüğündeki kuvvetler italyaya büyük bir yığınak yaptı. Onları artık geri yitemiyoruz. Ordumuzun piyade, tank ve top ekipman sıkıntısı çok büyük değerlerde. Buda ordumuzun gücünü kırıyor. İngiliz ve ABD bombardıman uçakları hemen hementüm hava sahamıza hakim. Şehirlerimizi sürekli bombalıyorlar. Elimizde figther uçaklarından sadece 500 tane var.
LnAGEz.jpg

(27-06-2017, 00:34)Onur34 : Keşke hızlıresim kullanmasan malum mobilde sıkıntı çıkıyor.Düzeltirseniz sevinirim.

Düzenledim hocam. Nasıl olmuş sizce ?
Ara
Tamam olmuş çok teşekkürler.
Ara
(27-06-2017, 01:06)Onur34 : Tamam olmuş çok teşekkürler.

Hocam hikayeyi sordum :)
Ara
(27-06-2017, 01:08)kenanhan :
(27-06-2017, 01:06)Onur34 : Tamam olmuş çok teşekkürler.

Hocam hikayeyi sordum :)
Ha o tamam :) .Hikaye anlatışın güzel.Ama sanki biraz daha detaylandırabilirsin.Mesela cephane sıkıntısı çekiyoruz deyip lojistik ekranını koyabilirsin.Ve haritalardaki değişimi daha fazla koyabilirsin.Bide her bölüm sonunda bi dünya haritası (en azından avrupa) beni memnun eder. :)
Ara
1944 Yılına geldiğimda haka Anakaradan bir karış daha toprak kaybımız olmadı.

VMaR2y.jpg
Hindistan cephesinde operasyonları durma noktasına almak zorunda kaldık. Özellikle ABD ve İngilizlerin Silah büyük ölçüde silah yardımı yapması Hindistan cepehesini durma noktasına getirdi.
y35929.jpgMüttefikler sadece Fransa sahillerinden çıkarma yaıp berlini alma niyetlerinde olduğu için Kuzey afrikayı savunmasız bırakıyorlar. AYrıca türkiyedei kuvvetlerinin bir ksımını çekiyorlar. Bu durumu öğrenen gestopa durumu Fuhrere bildiriyor. Klasik yıldırım savaşı ile kısa sürede türkiye ve kuzey afrika mütefiklerden temizleniyor.
YNkR5A.jpg
VMaRgy.jpgDoğu cephesinde Cin belimizi kıracak gibi görünüyor. Ordumuzun mevcudu 3.7 milyon. Çin Silahlı kuvvetleri ise sadece 3 milyon. Doğu cephesine sadece 49 tümen birlik gönderebildik. Cephenin yarılması an meselesi gibi duruyor.
Ayrıca mihver kuvvetlerinin askeri gücü eriyor. Gerek italya, gerekse japonya çok pasif kalmaya devam ediyor. Müttefik kuvvetlerin ise asker ve malzefe sıkıntısı yok.
3qLJPO.jpgArtık ordumuzun ofansif özelliği tamamen bitti sayılır. Savaş bitirme açısından ilk olarak İngilete işgali gerekiyor. Fakat deniz kuvvetlerimiz neredeyse tamemen imha olmuş durumda.
Ara
Hikayeye devam etmeyeceğim. Yeniden yazacağım.Silinebilir
Ara
Hiç hile kullanıyor musun acaba oyunlarında?
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Hayır hocam.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.