HOI4 400.000 satmış, EU4 ise 1 milyon barajını devirmiş
r6YRzM.png

LZdE51.png

njY20g.png

zaQYoD.png

GPb5M7.png

HOI4' ün 400k barajını devirmesi sevindirici, EU4' den ise 1 milyon barajını bekliyordum, ama beni şaşırtan Stellaris ve özellikle CK2 oldu. Bu kadar populer olduklarını bilmiyordum. HOI4 bunların yanında başarısız kalmış. :sob:
Ara
O kadar satın alınıp o kadar da az oynanması da ilginçmiş, sebebi nedir acaba?
G0kMNN.png
Ara
ck2 nin eu4 den fazla satması, stellarisin hoi4 den fazla satması gerçekten ilginç.. hoi4 ün az satması ve az oynanması monotonluğu ile ilgili, oynanabilir ülke çok az, hani küçük ülkeler ile oynayayım deseniz belli noktada tıkanıyorsunuz,kendi core nofusunuza bağlı asker çıkartabildiğiniz için küçük bir ülke ile savaşı kazanayım olmuyor malesef, bu da haliyle oyunu belli ülkelere mecbur bırakıyor. e o ülkelerle de bir kere oyun kazandığınızda oyun çöp oluyor.stellaris bu bağlamda daha yaratıcı bir oyun ve sürekliliği var. bu yüzden hoi4 den fazla satmış kanımca.biraz daha ayar çekilebilse çok sağlam bir oyun olacak. ck 2 ah ah . hiç oynayamadım :)kütüphanede duruyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
CK2 benim için de kütüphanede yatan bir cevher :) Paradox' un ne kadar küçük bir firma olduğunu ve nasıl bir canavar!!! DLC politikası uyguladığoını varsayarsak kârmajı yüksek bir firma olmalı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.