HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Arkadaşlar yeni güncelleme ile sınırsız ordu komuta etme kalktı mı ? komutanlar yalnız 24 bölük komuta ediyor.Acaba bunu nasıl arttırabiliriz? yada arttırabilirmiyiz?
Türkiye ile oynarken faşist yada komünist yaparken iç savaş çıkıyor.Önceki sürümde siz seçebiliyordunuz event ile, şimdi nasıl yapabiliriz acaba?
Ara
merhabalar sorum şu yeni gelen updatele birlikte gelen birşey herhalde türkiyeyle faşist olduğumda sürekli isyan çıkıyor bunu nasıl engelliyebilirim
Ara
(18-03-2018, 02:07)AlpboraRT : merhabalar sorum şu yeni gelen updatele birlikte gelen birşey herhalde türkiyeyle faşist olduğumda sürekli isyan çıkıyor bunu nasıl engelliyebilirim

Kardeşim selam hoşgeldin. Oyunu bir süredir açmıyordum sırf senin sorununu gözlemlemek için bir kayıt açtım.

gOGXpL.jpg

Şu sol alt taraftaki referandum seçeneği eğer faşistler yüzde elli oyun üzeriindeyse aktif oluyor. Ona tıkladıktan sonra referandum yapıldı ve parti faşist oldu. Savaş mavaş da çıkmadı. Oyun başından itibaren Nihal Atsızı alıp faşist focusa gidersen diğer taraftan da bol bol birim üretirsen sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. İç savaş eğer asker sayın azsa tetikleniyor olabilir.

9m7GA9.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İşte forum ruhu. Sorunun cevabını verebilmek için yeni kayıt açan koca yürekli @Zebercet
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hoi4 son dlc sinde
türkiye değiştimi
Ara
Değişiklik yok. Faşist olunduğunda Neo-Ottoman Empire yerine Turkish Empire yazıyor. Decision kısmından da Osmanlı İmparatorluğu'na dönüştürülebiliyor.
[+] 1 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu Almanya ile Sovyetleri bir kıramadım arkadaş deli olucam. Cw 40 olan 24 tümenli 5 piyade ordusu cw 20 olan 10 tümenli 3 tank ordusu ile saldırdım yok arkadaş 1942 oldu daha Kieve gelemedim birde karşı tarafın ordusuna baktım cwler rezalet. Niye olmuyor anlamadım?
Ara
[/quote]

Güncel düzen 5 Mech/Mot 11 M/H Tank 2 SPA 2 SPAA ama rakip hava üstünlüğü yok ise AA koymasan da olur. Zırhlı tümenlerde 40 with altına hiç düşme,
[/quote]
Ara
Yeni güncellemeden sonra Sovyetlere bir şeyler oldu hiçbir oyunda Almanya'nın Sovyetleri yardığını görmedim üstüne tam tersi oldu savaş başlar başlamaz.
Ara
(21-03-2018, 15:04)zencefil : Yeni güncellemeden sonra Sovyetlere bir şeyler oldu hiçbir oyunda Almanya'nın Sovyetleri yardığını görmedim üstüne tam tersi oldu savaş başlar başlamaz.

Bende bir türlü Sovyetleri yaramadım Almanya ile :joy:
Ara
Otomatik savaşla bir yere kadar yarabilirsin savaşları elinle yönetmen gerekiyor o da beni bunalttığı için oyunu bıraktım gibi bir şey. Keşke yapay zeka daha mantıklı hareket etse. Mal mal bekliyorlar cephede halbuki ilerlese vurup geçecek.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Sovyetlere savaş açabilmem için saldırmazlık antlaşmasını nasıl bozucam? Eskiden focusu açınca dşrek savaş açabiliyorduk?
Ara
(25-03-2018, 19:31)Semavi7 : Sovyetlere savaş açabilmem için saldırmazlık antlaşmasını nasıl bozucam? Eskiden focusu açınca dşrek savaş açabiliyorduk?

İlk 1 yıl saldırmazlık anlaşmaları bozulamıyor. 1. yılın ardından sınıra yığdığın asker miktarına göre anlaşmayı bozma imkanın doğuyor. 1 yıl dolduktan sonra sınırda sovyetlerin 2 katı kadar askerin varsa anlaşmayı bozup savaş açabilirsin.
Ara
(26-03-2018, 16:50)Adm :
(25-03-2018, 19:31)Semavi7 : Sovyetlere savaş açabilmem için saldırmazlık antlaşmasını nasıl bozucam? Eskiden focusu açınca dşrek savaş açabiliyorduk?

İlk 1 yıl saldırmazlık anlaşmaları bozulamıyor. 1. yılın ardından sınıra yığdığın asker miktarına göre anlaşmayı bozma imkanın doğuyor. 1 yıl dolduktan sonra sınırda sovyetlerin 2 katı kadar askerin varsa anlaşmayı bozup savaş açabilirsin.
Eyvallah teşekkürler. Kendi bozdu ben teşebbüs etmeden :joy:  Bu sefer yardım hattını. Hemde 20 cwli tümenlerle. Fakat cephe hattı o kadar karıştıki durup düzenlemem gerekecek. Acaba mareşale versem daha düzenli olurmu? Mareşalde bug var diyorlardı ama bilemedim?
Ara
Arkadaşlar müttefikler olunca bu İspanya sürekli savaşa giriyor. Girmemesi için ne yapabilirim?
Ara
(08-04-2018, 17:43)Semavi7 : Arkadaşlar müttefikler olunca bu İspanya sürekli savaşa giriyor. Girmemesi için ne yapabilirim?

Muhtemelen ic savasi Cumhuriyetciler kazanmistir oyununda. Sovyetlere girince Cumhuriyetci Ispanya comiterne katiliyor. Sana tavsiyem ic savasta Franco`nun yani Milliyetcilerin kazanmasini saglaman. Destek tumeni gonderebilirsin. Sayet ben destek tumeni gondersem de 1.5.2 de bir turlu onleyemiyorum Cumhuriyetcilerinin zaferini. Oyle olsa bile Fransa zaferinden sonra Ispanya ya savas nedeni olusturup gir derim en temizi.Haritada pek guzel gozukmese ve tarihsel olmamasina ragmen yapacak birsey yok.
Ara
(11-04-2018, 18:38)Sezar :
(08-04-2018, 17:43)Semavi7 : Arkadaşlar müttefikler olunca bu İspanya sürekli savaşa giriyor. Girmemesi için ne yapabilirim?

Muhtemelen ic savasi Cumhuriyetciler kazanmistir oyununda. Sovyetlere girince Cumhuriyetci Ispanya comiterne katiliyor. Sana tavsiyem ic savasta Franco`nun yani Milliyetcilerin kazanmasini saglaman. Destek tumeni gonderebilirsin. Sayet ben destek tumeni gondersem de 1.5.2 de bir turlu onleyemiyorum Cumhuriyetcilerinin zaferini. Oyle olsa bile Fransa zaferinden sonra Ispanya ya savas nedeni olusturup gir derim en temizi.Haritada pek guzel gozukmese ve tarihsel olmamasina ragmen yapacak birsey yok.
Hayır franco kazandı 42de mihvere katılıp savaşa girdi. Her oyunumda böyle oluyor.
Ara
Öncelikle herkese esenlikler dilerim. Benim şöyle bir sorum olacaktı...
Komutanları Mareşalliğe terfi ettirdiğimde hala komuta edebildiği birim sayısı 24 de kalmakta. Normalde komuta ettiği birim sayısı sınırsız olmuyor muydu ? Yoksa farklı bir şekilde mi arttırılıyor ?
Ara
(12-04-2018, 14:11)elektrikçi : Öncelikle herkese esenlikler dilerim. Benim şöyle bir sorum olacaktı...
Komutanları Mareşalliğe terfi ettirdiğimde hala komuta edebildiği birim sayısı 24 de kalmakta. Normalde komuta ettiği birim sayısı sınırsız olmuyor muydu ? Yoksa farklı bir şekilde mi arttırılıyor ?

Artık mareşaller ordu gruplarını kontrol ediyor. General olarak atadığın zaman da kontrol edebileceği birim sayısı 24 diye biliyorum. Wiki'ye baktığımda şunu gördüm; Skilled Staffer traitini elde edersen 6 birim daha kontrol edebiliyoruz. Ben daha önce bu traiti hiç kazanamadım. Bunun dışında bir yol var mı daha fazla birim kontrol etmek için bilmiyorum.

Ayrıca şu konuya da göz atabilirsin.
Ara
(12-04-2018, 14:52)Henri :
(12-04-2018, 14:11)elektrikçi : Öncelikle herkese esenlikler dilerim. Benim şöyle bir sorum olacaktı...

Artık mareşaller ordu gruplarını kontrol ediyor. General olarak atadığın zaman da kontrol edebileceği birim sayısı 24 diye biliyorum. Wiki'ye baktığımda şunu gördüm; Skilled Staffer traitini elde edersen 6 birim daha kontrol edebiliyoruz. Ben daha önce bu traiti hiç kazanamadım. Bunun dışında bir yol var mı daha fazla birim kontrol etmek için bilmiyorum.

Ayrıca şu konuya da göz atabilirsin.
Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Peki ordu gruplarını nasıl kontrol ettireceğim ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.