HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Macaristan ile yine bir Avusturya-Macaristan oyunu açayım dedim. Taktiğim hep aynı. İlk önce Avusturya'ya savaş açtıktan sonra asker basıp durmak. Her ne kadara 60 birim bile bassam bile Çekoslovakya 3 oyundur  pupet olmayı kabul ediyor. Hiç annexliyemedim. Daha önceki oyunumda hemen kabul etmişti. Ben bir şeyi yanlış mı yapıyorum?
Ara
Benim oyunda 1940 ve sonrasında acayip fps düşüşü oluyor.1936 da 60 fps sabit alırken 1940 civarına geldiğimde 8-15 fps e düşüyor.Grafik ayarlarında full rendering resolution, vsync ,Rivers ,Cities ,3D units ve reflections açık.Bu fps düşmesini düzeltemedim bir türlü.Varmı bunun bir yolu?
Bu arada laptop kullanıyorum sistemim:
gtx 1050 ekran kartı
i7 7700 hq işlemci
2x ddr4 8gb bellek
Oyunu ssd ye kurduğum halde böyle.
Ara
İslemciye cok yuk biniyor o yuzden oyun kasmaya basliyor. Sorun hepimizde var ve tek caresi yapimcilarin duzeltmesini beklemek. Sana tavsiyem yine de vsync ve aciksa multisamplingi kapatman onun disinda yapabilecegin bir sey yok :/
Ara
(28-08-2018, 11:53)sadeliasker : Benim oyunda 1940 ve sonrasında acayip fps düşüşü oluyor.1936 da 60 fps sabit alırken 1940 civarına geldiğimde 8-15 fps e düşüyor.Grafik ayarlarında full rendering resolution, vsync ,Rivers ,Cities ,3D units ve reflections açık.Bu fps düşmesini düzeltemedim bir türlü.Varmı bunun bir yolu?
gtx 1050 ekran kartı
i7 7700 hq işlemci
2x ddr4 8gb bellek

Oyun tek çekirdekte çalıştığı için yapacak bir şey yok. Ya konsolu kullanıp tümen sileceksin yada böyle devam.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
(28-08-2018, 17:18)Finrod Felagund :
(28-08-2018, 11:53)sadeliasker : Benim oyunda 1940 ve sonrasında acayip fps düşüşü oluyor.1936 da 60 fps sabit alırken 1940 civarına geldiğimde 8-15 fps e düşüyor.Grafik ayarlarında full rendering resolution, vsync ,Rivers ,Cities ,3D units ve reflections açık.Bu fps düşmesini düzeltemedim bir türlü.Varmı bunun bir yolu?
gtx 1050 ekran kartı
i7 7700 hq işlemci
2x ddr4 8gb bellek

Oyun tek çekirdekte çalıştığı için yapacak bir şey yok. Ya konsolu kullanıp tümen sileceksin yada böyle devam.

bunlar hep paradoxun oyunları çünkü paradox bize oyun oynuyor
Ara
(28-08-2018, 18:42)Alduin :
(28-08-2018, 17:18)Finrod Felagund :
gtx 1050 ekran kartı
i7 7700 hq işlemci
2x ddr4 8gb bellek

bunlar hep paradoxun oyunları çünkü paradox bize oyun oynuyor

Hayir biz paradoksun arkasindan oyunlar oynuyoruz.
Ara
http://hizliresim.info/images/2018/08/29/cccccc.png

http://hizliresim.info/images/2018/08/29/ddddddddd.png

afrika burnuna yakın pist var nedense görev verimliği düşük birde madasgarda piste en yanın yer olan batı hint okyonusu bölgesine hiç bir şekilde uçak görevlendiremiyorum birde resim çekmedim ama aynı şey grönland da oluyor orayı amerikaya girmek için atlama taşı olarak kullanmak istiyorum pist inşa ediyorum ama uçakları abd tarafına görevlendiremiyorum yada görev verimliliği çok düşüyor labrodor denizi tarafı
oyun dinamiklerimi böyle acaba
Ara
Hiç uçak basmadan bunun yerine uçaksavar, topçu gibi ekipmanlarla telafi etme şansımız var mı mesela sovyetlerde ?
Ara
(29-08-2018, 13:06)tiger1944 : http://hizliresim.info/images/2018/08/29/cccccc.png

http://hizliresim.info/images/2018/08/29/ddddddddd.png

afrika burnuna yakın pist var nedense görev verimliği düşük birde madasgarda piste en yanın yer olan batı hint okyonusu bölgesine hiç bir şekilde uçak görevlendiremiyorum birde resim çekmedim ama aynı şey grönland da oluyor orayı amerikaya girmek için atlama taşı olarak kullanmak istiyorum pist inşa ediyorum ama uçakları abd tarafına görevlendiremiyorum yada görev verimliliği çok düşüyor labrodor denizi tarafı
oyun dinamiklerimi böyle acaba

Kesik çizgilerle gösterilen çember seçtiğin uçakların menzilini gösterir uçakların menzili görevlendirdiğin hava sahasını tamamen kapsamazsa verimlilik düşük olur. Kısaca menzil sıkıntısı çekiyorsun daha uzun menzilli uçaklar kullanmayı denemelisin.
Ara
Ameriga rewörk yemiş

usa_focus_devdiary.jpg
Ara
(29-08-2018, 14:02)flavius : Hiç uçak basmadan bunun yerine uçaksavar, topçu gibi ekipmanlarla telafi etme şansımız var mı mesela sovyetlerde ?

İşe yarar ama uçak tavsiye ederim yinede.
Ara
Almanya ile Birleşik Krallığa nasıl çıkabilirim ? İngiliz kanalında üstünlük sağlasam. İngiliz ana karasında hava üstünlüğü sağlayamıyorum.  Şu söz doğruymuş: "Royal Britannia rules the waves" (Kraliyet Donanması dalgaları kontrol eder veya hükmeder.)
Ara
(01-09-2018, 16:26)KorkusuzTürk : Almanya ile Birleşik Krallığa nasıl çıkabilirim ? İngiliz kanalında üstünlük sağlasam. İngiliz ana karasında hava üstünlüğü sağlayamıyorum.  Şu söz doğruymuş: "Royal Britannia rules the waves" (Kraliyet Donanması dalgaları kontrol eder veya hükmeder.)

Çok sağlam bir donanma ve çok sağlam bir hava filosu kurarak çıkabilirsin.
Tek noktadan çıkarma yaparsan seni püskürtmeleri kolay olur. Bu yüzden sadece ingiliz kanalı yetmez Norveçten de Northumbria sahillerine çıkarma yapmalısın.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-09-2018, 16:26)KorkusuzTürk : Almanya ile Birleşik Krallığa nasıl çıkabilirim ? İngiliz kanalında üstünlük sağlasam. İngiliz ana karasında hava üstünlüğü sağlayamıyorum.  Şu söz doğruymuş: "Royal Britannia rules the waves" (Kraliyet Donanması dalgaları kontrol eder veya hükmeder.)
öncelikle deniz bombardımanları ve taktik bombardıman üretmeye özen göster, eğer hava kuvvetlerin baya güçlü olursa 200 birimlik filo kurmana bile gerek kalmaz sen 100 birim filo kur, deniz bombardıman ve taktik bombardımanı denize ata ve gemi bombardımanı ve saldırısını aç, radyo kurmayı unutma radyoda kur ve avcı uçakları ilede hava üstünlüğünü sağlarsan kolayca çıkarma yapabilirsin, denedim en iyi yöntem bu.
"İngiliz kanalında üstünlük sağlasam. İngiliz ana karasında hava üstünlüğü sağlayamıyorum." İngiliz kara topraklarını boşverin siz denize yoğunlaşın oradaki gemileri bombardımanlayın böylece çıkarma yapabilirsiniz yeterince çıkarma yaptıktan sonra filoyu geri çeker uçakları ana karaya atar toprakları işgal edersiniz.
Ara
Naziler her oyunumda kazanıyor diye Atsız'ı getirdim, Fevzi Paşam Çankaya'ya taşındı. 41 ya da 42'de Müttefikler Normandiya misali büyük bir çıkarma yapıp Kuzey Fransa topraklarına girdi. Tabi ben her oyunumda olduğu gibi Mihver'e katılmadım, İspanyollarla ittifak kurdum. Fransa da gidince Naziler, Sovyet Cephesi'nde de çöktüler. Aynı yılda komünist rejim Berlin'e girdi. Kolay gelsin dedim. Avrupa'da artık imparatorluklar yerini cumhuriyetlere ve kukla devletlere bırakmıştı. Birkaç ay sonra Sovyetler Ege'ye kıyısı olan bütün topraklarda hak iddiasında bulundular. Ben de oyunu kapattım. Hüzünlü son... Hüüüü

Wow, what a word! (Vay canına, ne söz ama!) heheh
[+] 1 üye HakaniyeLehçesi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sınira fortlar dikip savunsaydin ulkeyi.
Ara
(06-09-2018, 10:06)zencefil : Sınira fortlar dikip savunsaydin ulkeyi.

Ben korkak adamım. EU4'te Osmanlı'yla oynadığımda bile gücüme fazla denk olmasalar da yine de yakın olan ülkelere saldırmaya çekiniyorum :) Bir de savaş sonunda adamlar sınırdaki bütüüün ülkeleri puppet yapmışlar. Avrupa'daki bazı sosyalist devletler de Komintern'e katılmış. Tabi doktrinlerle durumu belki lehime çevirebilirdim ama claimleri oluşana kadar doktrinlerin daha çeyreğini tamamlayamam.
Ben de laf yapıp duruyorum, korkuyorum işte :D
Ara
Doktirinleri oyun başindan beri yapman gerek zaten. İlk kara ve sonra hava doktirinini yap deniz doktirinini sonra yaparsin. Korkacak bir durum yok zaten yenilgiyle zafer almaya basliyorsun. İnan bana doktirin ve fortlarla ulkeni mukemmel savunursun. Donanman Karadenizde Sovyet donanmasini tokatlar rahat ol ama bir sürü ucaga ihtiyacin olacak. Karadenizde, anadoluda, trakyada, bulgaristanda, kafkaslarda hava ustunlugunu saglamalisin ve karadenizde naval bomberlari kullanmalisin. 1942-1943 yillarina kadar zaten güzel düzene girmis bir hava ordusu kurarsın. Sana tavsiyem yine aynı sekilde turkiye oynaman ama en bastan ucak uretimine ve gemi uretimine onem ver. Kara ordusu icin cok askeri fabrika kullanma zaten hemen ihtiyacin olmayacak. Yapabilirsen iragi isgal et petrolun olur. Tershane sayisini mutlaka en az 15 yap. Cidden inan bana daha sonra sovyetlere karsi çelikten bir ülkeyle savunacaksin ve belki de milyonlarca kayıp verecekler.
Ara
(06-09-2018, 17:24)YasinSaka :

Ben korkak adamım. EU4'te Osmanlı'yla oynadığımda bile gücüme fazla denk olmasalar da yine de yakın olan ülkelere saldırmaya çekiniyorum :) Bir de savaş sonunda adamlar sınırdaki bütüüün ülkeleri puppet yapmışlar. Avrupa'daki bazı sosyalist devletler de Komintern'e katılmış. Tabi doktrinlerle durumu belki lehime çevirebilirdim ama claimleri oluşana kadar doktrinlerin daha çeyreğini tamamlayamam.

Doğu sınırında fort+dağlık araziyi çok kolay savunursun. YZ'nin Y'den ibaret olması nedeniyle Sovyetler manpower ve ekipmanlarını bitirene kadar saldırıp yenilip duracak. Tek sıkıntı Trakya'daki düzlükler ama orayı da fortlarla ve/ya İstanbula çekilip kolayca savunabilirsin.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
(07-09-2018, 00:59)Finrod Felagund :
(06-09-2018, 17:24)YasinSaka :

Doğu sınırında fort+dağlık araziyi çok kolay savunursun. YZ'nin Y'den ibaret olması nedeniyle Sovyetler manpower ve ekipmanlarını bitirene kadar saldırıp yenilip duracak. Tek sıkıntı Trakya'daki düzlükler ama orayı da fortlarla ve/ya İstanbula çekilip kolayca savunabilirsin.

Denemekten zarar gelmez  :up:
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.