HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(29-11-2019, 10:47)Gurt : Ben faşist olmak istiyorum sol taraftan gidip faşist olabiliyor muyum? Sağ taraftan gidersem sol taraftakileri alabiliyor muyum? Macaristan için hangisini önerirsiniz?

Arasında kırmızı ünlem olan odaklardan birini seçersen diğerini yapamıyorsun. Sol taraftan gidersen ''Elect a Fascist King'' odağı ile faşist olabilirsin yine.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yugoslavyaya savaş açan bendim. Almanya ve İtalya ise sonradan katıldı. Ama ben yugoslavyayı işgal etmek isterken orada faşist bir devlet kuruldu. Bu neden ve nasıl oldu?

20191129143303_1.jpg

Mesela burda da Romanyaya savaş açıp ilerledim almanya aldı doğu tarafını.

20191129150009_1.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(25-11-2019, 22:30)ReistiLs : Generallere özellik ekleme ve Spearhead komutu Waking Tiger DLC'si ile geliyor.

(28-11-2019, 22:42)Mabella : Dedim ya orada crack falan yapmışsındır bilerek veya bilmeden :D

İtalya'yı aldım bu dediğim özelliklerin hepsi DLC'siz var bende.
Not: Crack falan yok hocam bende :) Orjinal oyun.

Orp695.jpg

JVyJkB.jpg
Ara
(30-11-2019, 18:54)ayhan :
(25-11-2019, 22:30)ReistiLs : Generallere özellik ekleme ve Spearhead komutu Waking Tiger DLC'si ile geliyor.

(28-11-2019, 22:42)Mabella : Dedim ya orada crack falan yapmışsındır bilerek veya bilmeden :D

İtalya'yı aldım bu dediğim özelliklerin hepsi DLC'siz var bende.
Not: Crack falan yok hocam bende :) Orjinal oyun.

Waking Tiger

Together for Victory
Ara
(30-11-2019, 18:54)ReistiL :
[quote pid='173792' dateline='1575132237']
Waking Tiger

Together for Victory

[/quote]

Dostum sıkılmadan cevap veriyorsun çok sağol, bende bu DLC'ler yok ama :D
Ara
Selamlar arkadaşla HOI4 oyununu indirimde olduğu için ve arkadaşlarımla beraber oynamak için aldım 1 arkadaşım daha aldı ama onlarda sürüm kısmın 1.8.1(aa59) yazıyor ama bende 1.8.1(9139) yazıyor ne yapmalıyım multiplayer giremiyorum
Ara
Olması gereken aa59, sende oyun dosyalarında problem var. Aktif mod varsa kapat, Belgelerimdeki HOI4 klasörünü (yedeğini alarak) kaldırmayı dene, Steam'de oyun bütünlüğünü doğrulat.
nnlEpA.jpg
Arkadaşlar Demokratik Almanya'ya geçiş yaptım fakat bu artık manpower artmıyor. İstihdam değerim neden bu kadar düştü? Ayşık 4.38k nedir hata mı var acaba bu konuda fikrinizi rica ediyorum

Nazileri ordudan atmadan önce askerleri terhis mi etseydim acaba. Askere alım sayısı da artmıyor GG herhalde   :scream:
Ara
(05-02-2020, 03:29)Zeytin : nnlEpA.jpg
Arkadaşlar Demokratik Almanya'ya geçiş yaptım fakat bu artık manpower artmıyor. İstihdam değerim neden bu kadar düştü? Ayşık 4.38k nedir hata mı var acaba bu konuda fikrinizi rica ediyorum

Nazileri ordudan atmadan önce askerleri terhis mi etseydim acaba. Askere alım sayısı da artmıyor GG herhalde   :scream:

Askere alım yasalarını degistirmen gerekiyor.
omnia fui et nihil expedit
Ara
@Mabella ülkede askerlik yasası olarak Extensive Conscription aktif olmasına rağmen bu kadar az insan gücü mevcut. Bu yüzden benim aklıma iki ihtimal geliyor: ya ekonomi yasası olarak Total Mobilization'a geçildi fakat kararlardan Women in the Workforce kararı uygulanmadı ya da ordu Oppose Hitler odağından sonra çıkan iç savaşta veya başka bir muharebede çok fazla zayiat verdi.
Ara
(05-02-2020, 15:37)The Dawnguard : @Mabella ülkede askerlik yasası olarak Extensive Conscription aktif olmasına rağmen bu kadar az insan gücü mevcut. Bu yüzden benim aklıma iki ihtimal geliyor: ya ekonomi yasası olarak Total Mobilization'a geçildi fakat kararlardan Women in the Workforce kararı uygulanmadı ya da ordu Oppose Hitler odağından sonra çıkan iç savaşta veya başka bir muharebede çok fazla zayiat verdi.

nJuCMQ.png

Doğu Avrupa ülkeleri ile savaşırken zahiyat verdim 900k asker kaybettim tabi onlar 3m kadar kaybettiler. Aslında gayet lehime sonuçlanan bir muharebe oldu. Esas sebep Oppose Hitler odağından sonraki süreçtir. Hitler yanlılarını ordudan atınca istihdam bu hale geldi ondan dedim acaba Hitler mücadelesinin ardından ordumu terhis mi etseydim insan gücüm kaybolmazdı. Women in the Workforce olayını atlamış olabilirim ve savaş ekonomisindeyim. Askere alımlar arttırılamıyor Mabella Demokraside durum böyle. Daha büyük ölçekli bir savaşa girersem belki artabilir ama şu şartlarda imkansız. Her şeye rağmen Çekirdek nüfusu 71m+41m olan savaş ekonomisindeki ve Extensive Conscription yasasındaki bir ülke nasıl ayda 4k asker üretir. 2 yıl boyunca antreman yaptırmayıp yeni ünite üretmesem bile 100k yapmıyor zaten.
Ara
Sorun kendiliğinden halloldu (1 yıllık bir sürede) herhangi bir müdahale yapmadığım halde anlık 400k gibi bir artma yaşandı nereden geldiler bilemiyorum :) şu an askere alınabilir nüfusta sabit artışı söz konusu (5k). Ben tam çözemedim sanırım yıpranan ordunun takviyesi için uğraşıldı. Bu konuyu iyice bir araştıracağım. Hey gidi insan gücü.!
Ara
(05-02-2020, 23:43)Zeytin : Sorun kendiliğinden halloldu (1 yıllık bir sürede) herhangi bir müdahale yapmadığım halde anlık 400k gibi bir artma yaşandı nereden geldiler bilemiyorum :) şu an  askere alınabilir nüfusta sabit artışı söz konusu (5k). Ben tam çözemedim sanırım yıpranan ordunun takviyesi için uğraşıldı. Bu konuyu iyice bir araştıracağım. Hey gidi insan gücü.!
İlk görselde cephedeki ordunun yaklaşık 1 milyon askerden oluştuğu görülüyor. Bu yüzden büyük ihtimalle bahsettiğin ülkelerle olan savaşından sonra ülkenin mevcut insan gücü savaşta 900 bin kadar zayiat verdiğin için cephede halihazırda bulunan tümenlere takviye olarak harcandı.
[+] 1 üye The Dawnguard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İttifak lideri ittifaktaki bir üyenin başka bir devlete savaş açmasını engelleyebilir mi? İttifak liderinin Demokrat Faşist ya da tarafsız olması bu durumu etkiler mi? (Savaşu açan üye savaş sebebini fokustan almış)  :tada:
Ara
(15-02-2020, 03:46)Zeytin : İttifak lideri ittifaktaki bir üyenin başka bir devlete savaş açmasını engelleyebilir mi? İttifak liderinin Demokrat Faşist ya da tarafsız olması bu durumu etkiler mi? (Savaşu açan üye savaş sebebini fokustan almış)  :tada:

Engelleyemez
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhabalar bu oyunu cok uzun zamandir almak istiyorum ama turkce dil destegi olmadigi icin kararsiz kaliyorum. Oyunu turkce oynama gibi bir ihtimal var mi ?
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Orjinal oyuna türkçe yama yapabilirsin bu forumda türkçe yama mevcut.
Ara
(22-02-2020, 17:08)KingHero6161 : Orjinal oyuna türkçe yama yapabilirsin bu forumda türkçe yama mevcut.

Dlc ler dahıl oluyor mu ? Yoksa her dlc için ayrı yama mı bulmak gerekiyor ?
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Yama sürekli güncelleniyor.%100 türkçe olması lazım dlc' lerde dahil.
Ara
oyunu oynayan önerebileceğiniz kanal var mı ?
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.